Piękne pieśni wielkopostne, wielkanocne, liturgiczne - czyli co w sercu gra

24567

Komentarz

  • Niestety już mnie tu nie ma :( są za to moi przyjaciele, w scholi zawiązały się też trzy śpiewające małżeństwa :)
    Naprawdę, kochałam tak śpiewać. Zamknąć czasem oczy i tak się modlić. Bardzo mi tego brak, choć czasem gościnnie śpiewam z nimi, raz do roku na zaproszenie
    Podziękował(a) 2AgataZi Madzikg
  • Podziękował(a) 1Calineczka27

  • Świętość Krzyża rozpamiętuj...
    Już z samego słuchania się człowiek modli...
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • W ogóle opracowania Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego w Krakowie z serca polecam każdemu
    Podziękował(a) 3AgataZi Aniuszka Ganna4
  • Calineczka27 powiedział(a):

    W ogóle opracowania Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego w Krakowie z serca polecam każdemu

    Mam ich album z Triduum Paschalnego, mogę słuchać na okrągło.
    Podziękował(a) 1Calineczka27
  • Ich jest mnóstwo, naprawdę. Warto sobie puścić całą listę na YT.
    Schola Ventuno także ma piękne wykonania pieśni



    1. Błogosławcie Pana wszystkie Jego dzieła, Które by nie kwitły, gdyby nie cierpienie, Błogosławcie Pana.
    2. Błogosławcie Pana wszystkie łzy i żale, Każda moja słabość i upokorzenie, Błogosławcie Pana. 3. Błogosławcie Pana wszystkie moje rany, Na które Duch Święty staje się balsamem , Błogosławcie Pana.
    4. Niech Cię błogosławią wszystkie me niemoce, Ból skrzętnie skrywany po bezsennej nocy, Niech Cię błogosławią.
    5. Błogosławcie Pana, że Mu ufam jeszcze, Że mnie wciąż uzdrawia łaski swojej deszczem, Błogosławcie Pana.

    Podziękował(a) 2AgataZi Madzikg


  • Przypomina mi się młodość jak śpiewałam w takim zespole, była nas szóstka.
    Głos tego chłopaka powoduje, że mam ciarki na plecach.
  • Wklejam i tu.... bo się pomyliłam...



    Wspomnienia poznańskie.







  • Podziękował(a) 1Aniuszka
  • Harpa Dei ????❤️❤️❤️
  • edytowano marca 2023
    Podziękował(a) 2Calineczka27 Honi
  • edytowano marca 2023
    @asia a ja mam ciarki bo to moja rodzinna parafia :smiley: poznaję po ołtarzu, a teraz weszłam w link i nadawcę i tak, tam braliśmy ślub :heart:

    .asia
    7 marzec


    Przypomina mi się młodość jak śpiewałam w takim zespole, była nas szóstka.
    Głos tego chłopaka powoduje, że mam ciarki na plecach
    Podziękował(a) 1asia
  • AgataZi powiedział(a):

    Jedna z moich ulubionych pieśni.
  • Lorelei powiedział(a):

    @asia a ja mam ciarki bo to moja rodzinna parafia :smiley: poznaję po ołtarzu, a teraz weszłam w link i nadawcę i tak, tam braliśmy ślub :heart:

    .asia
    7 marzec


    Przypomina mi się młodość jak śpiewałam w takim zespole, była nas szóstka.
    Głos tego chłopaka powoduje, że mam ciarki na plecach
    Super :)
  • "Panie przepasz mnie":
    Podziękował(a) 1Madzikg
  • Tu jeszcze inne, też piękne wykonanie pieśni, która dała początek temu wątkowi:

    Podziękował(a) 1Rejczel
  • edytowano marca 2023
  • Witaj Pokarmie w każdym okresie liturgicznym można śpiewać, to idealna pieśń na Komunię.
    Podziękował(a) 2AgataZi Madzikg
  • Tak, to pieśń Eucharystyczna. U nas właśnie organista na uwielbienie po Komunii zagrał.
    I tak się wkręciłam, że aż wątek jest ;)
  • Ja śpiewałam kilkanascie lat w scholi i mój( a raczej tej scholi) żelazny zestaw się różni jak widzę , a są to:
    Ach mój Jezu, Golgota, rozpięty na ramionach, dzięki Jezu, z kapliczki przydrożnej, zasnął wieczór, getsemani( spójrz tam w górze w oddaleniu), zasnął wieczór, krzyżu święty, zbawienie przyszło przez krzyż, ludu mój ludu, wieczernik ( wybrał Jezus Piotra i Jana)
    Teraz uczę chłopaków Nocą ogród Oliwny ..
  • edytowano marca 2023
    W temacie "Witaj pokarmie", przesłuchałam sporo wykonań przez lata, jakoś najbliższe mojemu sercu jest to tutaj:



    Chór pod batutą Pawła Bębenka, mojego serdecznego kolegi :D
    Warto wysłuchać sobie na dobrym sprzęcie/dobrych słuchawkach, dużo pięknych barw w tym wykonaniu ...

    Ps. Animacja raczej niewarta uwagi, ktoś coś tam posklejał po swojemu :p
    Podziękował(a) 2AgataZi Agnicha
  • Tutaj także dwie piękne pieśni, zapewne znacie...:


    Podziękował(a) 2Honi Katanna
  • Arek Borzęcki &co . Wcześniej nie znałam, teraz jakoś trafiłam na jego wersję "Witaj pokarmie" i się zachwyciłam.
    Trochę tego na YouTube jest.
    Nie wiem kto to i skąd, ale niesamowite są jego interpretacje i to, co robi (robią) ze znanymi pieśniami.
    No cudownie mi się tego słucha.







  • I jeszcze z jego koncertu dyplomowego. Wykonanie świetne i wokalne, i instrumentalne, i tekst pełny treści i dający do myślenia:

  • edytowano marca 2023
    Doczytałam, że gość z Lublina. Nie wiedziałam.
    Wyszedł niechcący patriotyzm lokalny :)

    https://www.arekborzecki.pl/
    Podziękował(a) 1blaekie
  • AgataZi powiedział(a):

    U nas wczoraj organista zagrał "Witaj Pokarmie" i jak mi weszło w głowę, tak nie chce wyjść :) i dobrze, bo piękne <3 o:)
    A ile pięknych wykonań!
    O, np. to:

    @AgataZi pokazałam Przyjaciółce (która jest dyrygentem chóralnym).
    Znajoma z małżonkiem śpiewają akurat w tym kwartecie z filmiku ;)


  • Chciałam Wam pokazać piękne wykonanie dominikańskiego Chwała Tobie Królu Wieków, ale niestety słabiutko na YT.

    Jeżeli macie Spotify, to tu są piękne pieśni wielkopostne, eucharystyczne.
    https://open.spotify.com/album/4Hy6Bj5OFrq582HP5d5JKP
    Jest też wersja na Tidala.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik