Druga róża za dzieci, patron: św. Józef

1568101117

Komentarz

  • A może zrobimy głosowanie?
  • Ja nie chce zmieniać, bo się pogubię z tajemnicami. Mam ułożone z innymi.
  • katarzynamarta powiedział(a):

    A może zrobimy głosowanie?

    A ktoś jeszcze widzi taką konieczność?
  • Na 9 róż tylko dwie są kompletne....
  • Dobra. Luźna propozycja. Ja lubię mieć ordnung po prostu.
  • edytowano września 2022
    Ja się zgadzam z @katarzynamarta, że lepiej, żeby podstawowe 3 części były zawsze pełne a ewentualne dziury zostawić w tajemnicach światła. Nawet jeśli mi to zaburzy kolejność z innymi różami to jestem za. Ale może po prostu znajdą się brakujące osoby i problem sam się rozwiąże.

    PS. MZ to słuszny kierunek dla wszystkich niepełnych róż
  • edytowano września 2022
    AgataZi powiedział(a):

    Na 9 róż tylko dwie są kompletne....

    Ale większość z tych niepełnych nawet nie rozpisała tajemnic światła, tylko czekają aż zapełnią podstawowe. Moim zdaniem słusznie robią.
  • Moim zdaniem dobrze by było obsadzić pełne trzy części, a światła pierwsza tajemnice, druga i trzecia. Czwarta i piąta zostawić póki co jako wolne, aż się ktoś znajdzie Chetny. Bo tak to jest ni w 5 ni w 9 a miesiące mijają
  • katarzynamarta powiedział(a):

    AgataZi powiedział(a):

    Na 9 róż tylko dwie są kompletne....

    Ale większość z tych niepełnych nawet nie rozpisała tajemnic światła, tylko czekają aż zapełnią podstawowe. Moim zdaniem słusznie robią.
    Nie jestem pewna czy większość, ale nie mam czasu teraz sprawdzać.
  • katarzynamarta powiedział(a):

    Moim zdaniem dobrze by było obsadzić pełne trzy części, a światła pierwsza tajemnice, druga i trzecia. Czwarta i piąta zostawić póki co jako wolne, aż się ktoś znajdzie Chetny. Bo tak to jest ni w 5 ni w 9 a miesiące mijają

    Czyli spore zamieszanie i chaos przy zmianach.....
    Jak dla mnie
    Podziękował(a) 1Duduś
  • Dlaczego chaos? Z z 3 tajemnicy światła przeskakujesz na 1 radosna. Nie wiem co w tym trudnego. Reszta przesuwa się normalnie.
  • I tak co miesiąc jest rozpiska… każdy się podpisuje…żaden problem zerknąć
  • katarzynamarta powiedział(a):

    Dlaczego chaos? Z z 3 tajemnicy światła przeskakujesz na 1 radosna. Nie wiem co w tym trudnego. Reszta przesuwa się normalnie.

    Zaraz, @katarzynamarta chciałaś "ordung", a proponujesz takie coś?
    No nie wiem, ja lubię jak tajemnice mam kolejno, chronologicznie, jakoś tak łatwiej rozważać, pamiętać,
    ...z 3 światła na 1 radosną... Głoszenie Ewangelii i wzywanie do nawrócenia i siup Zwiastowanie? To jest ten porządek? Acha.
    No ja tego tak nie widzę.

    Jak dla mnie robisz sztuczny problem.
    Chyba że chcecie głosować no to zrób głosowanie. Ja nie mam kiedy tym się zająć.
  • Albo @AnetaSe daj znać którą tajemnice bierzesz, ja wezmę pozostałe i po problemie.
  • Dlaczego sztuczny? Nie można poddać nic dyskusji? Propozycja to byla na zamknięcie róży. Tylko tyle. Widzę jednak, ze masz problem z odmiennym zdaniem. Moim zdaniem tak było logiczniej. Spójniejsza. Ty możesz uwazac inaczej.
  • Inaczej najwidoczniej rozumiemy słowo ordnung.
  • Potem są sytuacje jak z marca. Nikt nie odmawia 1 radosnej. Tam są modlitwy wstępne. Napisałam już wtedy, ze pierwsze trzy części to priorytet i ty się z tym zgodziłas
  • edytowano września 2022
    katarzynamarta powiedział(a):

    Potem są sytuacje jak z marca. Nikt nie odmawia 1 radosnej. Tam są modlitwy wstępne. Napisałam już wtedy, ze pierwsze trzy części to priorytet i ty się z tym zgodziłas

    Jaki problem z marca? Nie było żadnego problemu, modlitwy wstępne były odmawiane. Rozpisuję 4 róże, (tylko 1 jest kompletna), jeśli w którejś nie ma akurat obstawionej 1 radosnej no to dla mnie oczywiste, że ja modlitwy wstępne wtedy odmawiam. Także nie obawiaj się, że tu w razie czego będzie luka.
    Róża funkcjonuje prawie rok. Wiele osób jest w różnych innych różach, ma już jakiś ład w tych tajemnicach i rozwalać teraz to, co ogarnięte bo Ty masz taką wersje "ordungu".
    I sobie będziemy przeskakiwać?
    Nie mam problemu z odmiennym zdaniem, ale mam też swoje, którego bronię.
    Tym bardziej, że to funkcjonuje myślę w porządku przez tyle czasu...

    Przepraszam @katarzynamarta, ale jako osoba odpowiedzialna za tą różę mam chyba głos decydujący. Czy nie?
    Chociaż jeśli chcesz wywołaj wszystkich z tej róży nickami i poproś o ustosunkowanie się.

    I to nie jest mój porządek. Z jakichś powodów tajemnice różańca idą chronologicznie wydarzeniami z życia Maryi, Jezusa, Kościoła. Najpierw zadziały się tajemnice radosne, płynnie przechodzą w wydarzenia z tajemnic światła, potem bolesne i kończą rozważania chwalebne.
    Nie rozumiem czemu chcesz zakłócać ten porządek, zmieniać kolejność, coś wyrzucać...
    Bo brakuje dwóch osób?
    Może za chwile się zgłoszą. Zresztą już powiedziałam, że wpiszę siebie na ten czas, żeby nie było luk. Czekam tylko na decyzję @AnetaSe.
  • Strasznie die unosisz :) bez powodu
  • @AnetaSe wołam Cię :) którą chcesz tajemnice?
  • Jeszcze tylko słowo - tajemnice światła są od 20 lat częścią różańca.
    Nie dodatkiem do ewentualnego wyrzucenia.
    Są częścią.
    Nie zależnie czy kto polubił, czy się podobają czy nie.
    Są.
    wszystkie.

    I róża nie jest "poszarpana", "mi w 5 mi w9".
    Jest piękna, bo aż tyle osób się zgłosiło i wspólnie już tyle miesięcy modli.

    I te dwie brakujące też przyjdą. :)

    Dzięki Wam, że trwacie.

    A wiecie jaka jest antyfona na komunię, na którą celebransi zerkają w mszałach przez cały ten tydzień?

    - „Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życie” (J 8,12)

    Stąd nazwa tajemnic światła
  • Już jestem, tajemnica dowolna
    Podziękował(a) 1AgataZi
  • Witamy na pokładzie @AnetaSe - pierwsza wolna dla Ciebie.

    Pozostałe dwie tajemnice odmawiam, nie wpisuję się, żeby potencjalni chętni tu zaglądający nie zniechęcili się brakiem wolnych miejsc.

    Także dwie osoby mile widziane. Bardzo gorąco zapraszamy chętnych.

    Tajemnice radosne

    1. @Ida
    2. @TecumSeh
    3. @Bambidu
    4. @Katanna
    5. @mąż groszek

    Tajemnice światła

    1. @Duduś
    2. @mamababcia
    3. @katarzynamarta
    4. @Ewa
    5. @Ganna4

    Tajemnice bolesne

    1. @Juka
    2. @Isako
    3. @Honi
    4. @AnetaSe
    5.

    Tajemnice chwalebne

    1.
    2. @groszek
    3. @Mamaw
    4. @AgataZi
    5. @ZielonaKawa
  • Dziękuje za wrzesień.
    A miesiąc październik w naszej róż wygląda tak:

    Tajemnice radosne

    1. @ZielonaKawa
    2. @Ida
    3. @TecumSeh
    4. @Bambidu
    5. @Katanna

    Tajemnice światła

    1. @mąż groszek
    2. @Duduś
    3. @mamababcia
    4. @katarzynamarta
    5. @Ewa

    Tajemnice bolesne

    1. @Ganna4
    2. @Juka
    3. @Isako
    4. @Honi
    5. @AnetaSe

    Tajemnice chwalebne

    1.
    2.
    3. @groszek
    4. @Mamaw
    5. @AgataZi

    Modlitwy początkowe w tym miesiącu odmawia @ZielonaKawa
    Dajcie proszę znać pod rozpiską, że trwacie

    Zapraszamy do nas. Mamy dwa ostatnie wolne miejsca... <3
  • Bardzo dziękuje za tyle potwierdzeń bez wołania. Kochani jesteście <3

    Jeszcze tylko brakuje nam do pełni szczęścia klika od:
    @katarzynamarta, @Ewa , @Isako.

    I jeszcze dwóch osób...
    1 i 2 tajemnica chwalebna czekają na chętnych.
    Dzieci na modlitwę jeszcze bardziej - chodźcie do nas :) Ładnie się uśmiecham i pięknie zapraszam...
  • Poproszę 2 chwalebną.
    Podziękował(a) 1AgataZi

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik