Pierwsza Róża za małżeństwa. Te powikłane i te, co baczą; by nie upaść

1246715

Komentarz

  • Ale wiesz, że to tylko 4 minuty? No pięć, jak się bardzo starać.
    Podziękował(a) 1Rejczel
  • @Skatarzyna może @Rejczel ma 4 min.x 20 ?
    Podziękował(a) 1Rejczel
  • Hop do góry wątek. Pierwsze 3 tajemnice światła mamy już przypisane do poszczególnych osób, szukamy jeszcze 2 osób i będzie pełny różaniec złożony z 4 części.
    Podziękował(a) 1Skatarzyna
  • A wpisujemy gdzieś intencje? Bo szczerze mówiąc bym chętnie spisał, dla porządku i z intencją, że każdy modli się za wszystkie.
  • Jestem za spisaniem intencji. To może zgłaszać propozycje
  • Dawaj - damy przodem:)
  • Przepraszam, ale.ja swoja intencje wolę nie ujawniać publicznie.
  • Honi powiedział(a):

    Przepraszam, ale.ja swoja intencje wolę nie ujawniać publicznie.

    To zastąp frazą: w intencji Bogu wiadomej.
  • To może rozpocznę z intencjami - bo tyle ich mam, że sam się gubię.
    Dopisujcie proszę z kolejnymi numerkami:

    1. Za małżeństwo Katarzyny
    2. Za małżeństwo Kasi T. i wyzwolenie jej męża z nałogu
    3. Za małżeństwo Doroty
    4. Za małżeństwo moich teściów
    5. Za małżeństwo Beaty i Darka
    6. Za małżeństwo Roberta i Renaty
    7. Za moje małżeństwo
    8. Za małżeństwo Kasi S. i Damiana
  • Udało sieee! :) @groszek zalogowała na forum i przyjdzie do rozy :) Bardzo się cieszę, bardzo! :)
    Podziękował(a) 1groszek
  • Zostało jeszcze tylko jedno miejsce w tajemnicach światła.
  • Właśnie zostało zajęte.
    Podziękował(a) 1Madzikg
  • edytowano sierpnia 2021
    Jestem :)
  • @TecumSeh , @Rejczel ale to każdy dowolną ilość intencji? Myślałam, że każdy swoją intencję przedstawia?
  • W modlitwie i tak wymieniamy ogólnie, bez szczegółów. Także nie widzę powodu, by nie podawać kilku.
    Podziękował(a) 1Duduś
  • Ja ogólnie polecam po prostu małżeństwa, te tutaj i te, "w świecie", które potrzebują, o których wiem, bo było napisane/powiedziane, i te które potrzebują, ale nie sygnalizowały.
  • A skoro tak ładnie poszło "obsadzenie" końcówki tej róży, to może byśmy z rozpędu utworzyli jeszcze jedną - za dzieci?
  • Duduś powiedział(a):

    @TecumSeh , @Rejczel ale to każdy dowolną ilość intencji? Myślałam, że każdy swoją intencję przedstawia?

    Ja jestem słaby z teologii, ale czy wielość intencji osłabia modlitwę?
    Bo jeśli tak, to mogę ograniczyć się z intencjami, ale co do zasady, to myślałem że nie.

    Ale jeśli przyjmiemy zasadę że jedna, to się z pokorą dostosuję.
    Podziękował(a) 1Duduś
  • Podanie intencji jest dobrowolne.
    Nosimy w sercu wiele niewypowiedzianych, nieraz nie mamy ochoty nawet o tym mówić, bo tak boli, niepokoi.
    Wypowiedzenie intencji może posłużyć temu, że współuczestnicy róży jeszcze mocniej uzmysłowią sobie jak wiele małżeństw stoi na krawędzi, jak wiele osób się zmaga i potrzebuje tej modlitwy.
  • A może intencje przypisać do tajemnic.
  • Do róży za dzieci chętnie dołączę.
    Podziękował(a) 2Rejczel AgataZi
  • OlaN powiedział(a):

    A może intencje przypisać do tajemnic.

    Czemu? To nie można grupy intencji i każdy modli się za wszystkie?

    Ja mam niewielkie doświadczenie, ale w dwóch Różach jestem i tam jest lista intencji, w zasadzie nieograniczona - każdy zgłasza, są one spisane, każda osoba modli się za wszystkie.
  • Te w których jestem każda tajemnica ma przypisaną intencję. Ale chyba nie ma problemu, byśmy modlili się na spotkanie sposób,o jakim piszesz.
  • edytowano sierpnia 2021
    Nie jestem zwolennikiem przypisywania konkretnej intencji konkretnej tajemnicy. U mnie to się nie sprawdziło, ciągle zapominałam tę intencję albo przypominały mi się wszystkie sąsiednie.
    Jestem za tym byśmy jednorazowo wymienili - na zasadzie dobrowolności - swoją intencję lub intencje i potem w trakcie trwania róży: jeśli dzieje się coś pilnego, nieoczekiwanego, gdy potrzebny szczególny mocny szturm modlitewny to jako modlitewne S.O.S. - pisali "pomódlcie się proszę jeszcze.za...".
  • Uwaga, odpalamy:

    Sierpień 2021
    Tajemnice światła:
    1. @AnetaSe
    2. @Zosia
    3. @Madzikg
    4. @groszek
    5. @Rejczel


    :) Spróbuję dać radę. Dziś już się pomodlilam.

  • O, to do róży za dzieci już w razie czego jesteśmy dwie - @ZielonaKawa i ja.
    Idę oddzielny wątek założyć, żeby tu się nie zakopało.
  • To jeszcze proszę mi powiedzcie czy może być tak, jak pisałam, tzn. ogólnie - za małżeństwa, czy mam imiennie intencje - te z listy tu czy jakieś swoje. Jak tak to wszystkie codziennie czy każdego dnia inna? Sorki za pytania laika, nie wiem jak się uchowałam, ale nigdy w żadnej róży nie byłam...
  • Wymienia się ogólnie w intencjach danej Róży. Pan Bóg będzie wiedział, o jakie chodzi.
    Ja tak robię i nie zmienię tego.
    Podziękował(a) 1AgataZi


  • 1. Za małżeństwo Katarzyny
    2. Za małżeństwo Kasi T. i wyzwolenie jej męża z nałogu
    3. Za małżeństwo Doroty
    4. Za małżeństwo moich teściów
    5. Za małżeństwo Beaty i Darka
    6. Za małżeństwo Roberta i Renaty
    7. Za moje małżeństwo
    8. Za małżeństwo Kasi S. i Damiana
    9. Za wszystkie małżeństwa tu na forum - te trudne i te dobre by dobrymi pozostały.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik