Ciekawostki statystyczne i nie tylko

2

Komentarz

  • pustynny wiatr powiedział(a):

    TecumSeh powiedział(a):

    Coś mi się wydaje, że nasz kraj potrzebuje więcej takich motywatorek (i ów) jak @pustynny wiatr :

    Ech, kiedy ja nie probuje nikogo na sile motywowac. Pomagam zainteresowanym, kto chce, korzysta.

    Na siłę to się zmusza, a motywuje po dobroci:)
    pustynny wiatr powiedział(a):

    i tak na koniec trzeba poiwiedziec, ze BMI jest slabym narzedziem do mierzenia prawidlowej wagi, bo bierze tylko pod uwage wage i wzrost, a to za malo parametrow.

    Ha! Wiedziałem:)
    Miałem sam dodać, ale stwierdziłem że na pewno przyjdzie @pustynny wiatr i to napisze:)
  • We Francji na przykład mają często bardzo drobną budowę, cienkie kości, wtedy prawidłowa waga jest dużo niższa.
  • TecumSeh powiedział(a):

    pustynny wiatr powiedział(a):

    TecumSeh powiedział(a):

    Coś mi się wydaje, że nasz kraj potrzebuje więcej takich motywatorek (i ów) jak @pustynny wiatr :

    Ech, kiedy ja nie probuje nikogo na sile motywowac. Pomagam zainteresowanym, kto chce, korzysta.

    Na siłę to się zmusza, a motywuje po dobroci:)
    pustynny wiatr powiedział(a):

    i tak na koniec trzeba poiwiedziec, ze BMI jest slabym narzedziem do mierzenia prawidlowej wagi, bo bierze tylko pod uwage wage i wzrost, a to za malo parametrow.

    Ha! Wiedziałem:)
    Miałem sam dodać, ale stwierdziłem że na pewno przyjdzie @pustynny wiatr i to napisze:)
    To znak, ze czas najwyzszy, bym juz przestala Wam przytruwac ;) Teorie znacie na pamiec ;)

    A tak na serio, wydaje mi sie, ze ludzie moga byc juz zmeczeni, ze ciagle pojawiaja sie te kwestie to tu, to tam. Pliz, nie wywolujcie mnie w tych tematach poza watkiem do tego przeznaczonym. Dajmy forumowiczom* odpoczac od nagonki dietetycznej. Ja sama staram sie nie poruszac tych aspektow w innych watkach, ale co i rusz ktos mnie wywoluje i tak to sie kreci ;)

    * wiem, teoretycznie powinno byc forowiczom, ale mi sie to slowo nie podoba i juz B) Zreszta piszemy tu na jednym forum, to uzytkownicy sa forumowiczami i juz ;)
    Podziękował(a) 1TecumSeh
  • masło vs oliwa


    Podziękował(a) 1TecumSeh

  • Dla Pawłów :)
    Podziękował(a) 2TecumSeh kudlaty01

  • Liczba samobójstw na 100 000 mieszkańców
    Podziękował(a) 1TecumSeh
  • Drugim największym krajem w Europie jest… Dania. Należy do niej bowiem Grenlandia. Gdyby porównać je ze Starym Kontynentem, to prezentowałyby się tak




    Podziękował(a) 1TecumSeh
  • EluniaSylwia powiedział(a):


    Liczba samobójstw na 100 000 mieszkańców

    O, nie tak źle u nas? Wydawało mi się że gorzej.
  • edytowano października 2021

    "Natomiast Niemcy czy Szwecja to standard - rodzice kupują dorosłym dzieciom mieszkanie. Acz to jest luźno powiązane z faktem że taki młodzian zarabia na siebie."
    @TecumSeh

    Nie wiem jak Szwecja, ale w Niemczech na ile pamiętam własność mieszkania nie jest częsta. Przeważa najem.
    Podziękował(a) 2Bambidu kudlaty01
  • Tu wrzucę, amerykańcy naukowcy odkryli że babcie są potrzebne wnukom a wnuki babciom. https://www.yahoo.com/news/brain-scans-show-grandmas-really-185310039.html
    Podziękował(a) 1Juka
  • @Nigella Matko Bosko, a ja się bliźniaków boję :D Najbardziej mnie rozśmieszył fakt, że rodzicom pomagali wolontariusze. Czad :D
  • edytowano listopada 2021
    Polska na ostatnim miejscu pod względem wydatków na ochronę zdrowia - w ubiegłym roku stanowiły one niecałe 5% wartości PKB.
    Polska jest jednym krajem w rankingu, w którym spadł procentowy udział wydatków w PKB w porównaniu z 2019 r.

    Eurostat:



  • Ręce same składają się do oklasków
    Podziękował(a) 1Juka
  • Moje do kieszeni po nóż co się sam otwiera.

    Czarny humor: mojej mamie niecałe pół roku po przejściu na emeryturę podniesiono świadczenie po tym, ilu ludzi zmarło w 2020 roku (przez spadek przeciętnej długości życia, z którego korzysta ZUS do wyliczeń emerytur). Ostatnio powiedziała, że ci co przeżyją 2021, nieźle się obłowią, biorąc pod uwagę, ilu już umarło w tym roku.
  • joanna_1991 powiedział(a):

    Moje do kieszeni po nóż co się sam otwiera.

    Czarny humor: mojej mamie niecałe pół roku po przejściu na emeryturę podniesiono świadczenie po tym, ilu ludzi zmarło w 2020 roku (przez spadek przeciętnej długości życia, z którego korzysta ZUS do wyliczeń emerytur). Ostatnio powiedziała, że ci co przeżyją 2021, nieźle się obłowią, biorąc pod uwagę, ilu już umarło w tym roku.

    Nie mow głośno o tym nożu bo Janusz Kowalski poczuje się znowu zaatakowany i będzie miał traumę.
  • - Panie doktorze, czy jeśli będzie się unikać alkoholu, papierosów, seksu itd. to można dożyć 120 lat?
    - Można, tylko po co?
    Podziękował(a) 3Rogalikowa Bea Madzikg



  • Gdyby w szkole uczono czytać wykresy i myśleć, to patrząc na to, co powyżej nikt nie powinien dać się nabrać na żadne omikrony. Dane ogólnodostępne. Moim zdaniem zmanipulowane, bo większość tych zaraportowanych zgonów, to osoby, które umierając przypadkiem miały dodatni test, a do śmierci przywiodło je coś innego. Mimo to, widać wyraźnie, że cały ten omikron to zwykły katarek. Choćby nie wiem jak głośno krzyczeć o nim, że to śmiertelna choroba.
  • edytowano lutego 2022
    @Katarzyna a to nie jest tak że jest przesunięcie w zgonach w stosunku do zakażeń? Więc się okaże jaka śmiertelność po jakimś czasie od aktualnych górek?
    Co do Omikrona z rpa to chyba wychodziło im że rzeczywiście zakaźność ale nie tak śmiertelny
  • edytowano lutego 2022
    @Izka - jest przesunięcie i widać je na wykresie. I jest omicron, który ma łagodny przebieg i to też widać na wykresie.
    Właśnie o tym piszę - szkoda, że ludzie nie potrafią czytać wykresów :(
  • Po mojemu to wyraźnie widać przesunięcie: górka zakażeń początek grudnia- gorka zgony początek roku, potem jest górka zakażenia koniec stycznia i rysuje się dopiero delikatna górka zgony na bieżąco ktorej zwykły człowiek może nie wychwycić ale oczywiście przyznaję rację doktorowi i wykładowczyni akademickiej ;)
  • Zwykły ludź z postatystyczną traumą dobrze przeczytał, serio ;)
  • Juka powiedział(a):

    Zwykły ludź z postatystyczną traumą dobrze przeczytał, serio ;)

    Psycholodzy nie zwykli ludzie bo mieli statystykę
  • @Izka - przesunięcie szczytu hospitalizacji względem szczytu pozytywnych testów o ok. 2 tygodnie. Już powinno być widać wzrost, bo liczba pozytywnych testów idzie w górę od początku stycznia. Tymczasem hospitalizacje systematycznie w dół.
    Tu masz liczbę hospitalizacji z ostatniego miesiąca:


  • I jeszcze zgony z ostatniego miesiąca:

    Ja tam rysującej się górki nie widzę.
  • Izka powiedział(a):

    Juka powiedział(a):

    Zwykły ludź z postatystyczną traumą dobrze przeczytał, serio ;)

    Psycholodzy nie zwykli ludzie bo mieli statystykę
    I cierpieli z tego powodu!
    Podziękował(a) 2Izka mamababcia
  • Juka powiedział(a):

    Izka powiedział(a):

    Juka powiedział(a):

    Zwykły ludź z postatystyczną traumą dobrze przeczytał, serio ;)

    Psycholodzy nie zwykli ludzie bo mieli statystykę
    I cierpieli z tego powodu!
    Oj, jak bardzo cierpieli... Teraz potrzebują wieloletniej psychoanalizy po tej traumie.
    Podziękował(a) 2Juka Madzikg

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik