Garnki bez niklu i aluminium

13»

Komentarz

  • @gahana Kupię sobie Boscha.
    Tak, kocham gotowanie na normalnej indukcji. Szybko i czysto. Ale nie wiem, czy rachunki za prąd nie zmuszą nas do przejścia na gaz :(
    Mamy gaz, jest super, jak masz instalację z gazem ziemnym to bym się nie zastanawiał, niedługo zabronią bo metan to silny gaz cieplarniany :warning:

    Nie mogę polecić ceramicznej AEG, popsuł nam się duży żarnik i padła grzałka od termoobiegu :rage:
    @Mamaw Ja mam gazowa płytę Bosch i to jedyne z czego nie jestem zadowolona. Ten duży palnik bardzo szybko przestał działać, był jakiś majster ale naprawił na chwilę i znów to samo.
    Nieuczciwy majster! Weź drugiego, budowa palnika Bunsena jest prosta jak cep. Pewnie masz skorodowaną dyszę, albo nalałaś w nią zupy. Nie trzeba być gazownikiem, kup online dyszę do metanu do odpowiedniej mocy i nawet Mąż wymieni. Spróbuj wymienić górę od palnika, ten grzyb z dziurami.
    Teraz kupiłam jedno wielkie g..wno - tu wybaczyć mi należy słownictwo, a nawet dołożyć we współczuciu kilka innych z jprd na czele ...To Beko :s
    Dzięki za ostrzeżenie, @Szczurzyca chciała nas przestawić na Beko bo nowa, ogromna pralka bąbelkowa Samsunga nam padła, za dużo wodotrysków. Beko jest proste, przyjaciółce służy, wszystko ma tej (nie)marki, ale jeśli i oni się popsuli to trzeba wiedzieć takie rzeczy.
  • Kiedyś miałam prostą pralkę z Beko i była całkiem niezła, chociaż służyła tylko 9 lat. Tu nie miałam zastrzeżeń.
    Ale płyta to jedna wielka porażka.
  • Nie do końca ten wątek, ale zapytam. Zastanawiam się nad zakupem jakiejś maty do pieczenia. Używam papieru do pieczenia zazwyczaj, a on jest pokryty silikonem. Maty są w większości silikonowe, niektóre w środku mają włókno szklane. Czy to jest bezpieczny wynalazek? Co myślicie w ogóle o silikonie do pieczenia?
    Widziałam też szklaną matę do pieczenia, ale ona jest tylko do 180 stopni.
  • Ja mam blaszki ze stali nierdzewnej i żeby nie przywieralo natłuszczam i wysypuję mąką.
  • Jak w blaszkach, to robię tak samo. Papieru używam raczej do wyłożenia dużej blachy od piekarnika - jak piekę bułeczki, chałkę, paszteciki, drożdżówki, itp.
  • Mam dużą blachę też ze stali nierdzewnej i tak samo układam bułeczki na natluszczonej i wysypanej mąką. Już mi się tyle przydasiów nazbierało w kuchni że nie było gdzie tego przechowywać. Powynosiłam połowę gadżetów do piwnicy i nawet nie czuję braku a dużo miejsca w kuchni odzyskałam.
  • Co papier do pieczenia też najczęściej jest silikonowowany
  • Krótszy link:
    https://www.dw.com/pl/silikon-pod-specjalnym-nadzorem-organizacje-konsumentów-ostrzegają/a-64055377

    Żeliwo niekiedy zawiera ołów, istnieje żeliwo bezołowiowe ale w zaporowych cenach:
    https://stargazercastiron.com/
    788,77 zł + wysyłka i pewnie podatek :bawling: :heartbreak:





  • edytowano 21 kwietnia
    @Agmar (...) indukcję, ale raczej nie wrócę chyba że sobie fotowoltaikę założę albo prąd stanieje i kupię większą i nie będzie miała problemów z przegrzaniem pól (po 2 latach jak się gwarancja skończyła to zaczęła mieć taki problem na palniku który był najczęściej używany)
    Warto wiedzieć że nawet indukcyjna się przypala, nie wiedziałem, teoretycznie powinna być zimna, straszny szmelc teraz nam wciskają. Jakiej marki płyta Ci się spaliła? Będziemy omijać, skandal, sama zasada działania kuchenki indukcyjnej nie powinna na to pozwolić, chyba specjalnie tak zaprojektowali dranie.
  • Ej, nie mam czasu się doktoryzować, ale możecie napisać, jaki typ patelni byłby nieprzywierający a jednocześnie nadający się do zmywarki? Wiem, że tak ogólnie to się nie łączy i idealnie nie będzie, ale nie mam już zasobów na zmywanie ręczne :/ Na przypalone jedzenie też nie mam zasobów. Ktoś mi polecał Gerlach Granitex i Tefal tytanowe, zmywane w zmywarce i nadal w dobrym stanie. Możecie coś podpowiedzieć?
  • edytowano 31 lipca
    OlaOdPawla powiedział(a):

    Ej, nie mam czasu się doktoryzować, ale możecie napisać, jaki typ patelni byłby nieprzywierający a jednocześnie nadający się do zmywarki? Wiem, że tak ogólnie to się nie łączy i idealnie nie będzie, ale nie mam już zasobów na zmywanie ręczne :/ Na przypalone jedzenie też nie mam zasobów. Ktoś mi polecał Gerlach Granitex i Tefal tytanowe, zmywane w zmywarce i nadal w dobrym stanie. Możecie coś podpowiedzieć?

    Spytaj @Szczurzyca jak się sezonuje stal nierdzewną.

    Toxins from Cookware: What Is the Best Option to Avoid Adding to Your Burden
    https://deannaminich.com/toxins-from-cookware-what-is-the-best-option-to-avoid-adding-to-your-burden/
    Oczywiście aluminium to metal lekki, nie ciężki :D

    Mamy Zwilling J.A. Henckels
    Kapryśne patelnie ze stali szlachetnej - tajniki smażenia
    https://chimmo.pl/a/kaprysne-patelnie-ze-stali-szlachetnej-tajniki-smazenia

    Może poszukaj tej, ale nowa będzie przypalać, nie płać 100%, szukaj tanio:

    Demeyere Proline 7
    32 cm 18/10 Stainless Steel Frying pan silver
    Demeyere
    £299.00
    Frying as it should be, even without butter/oil
    Excellent, energy-efficient heat conduction
    Ideal for induction cooking
    Indestructible and shiny for life
    Fry up crispy, flavourful food

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik