Pizza

Przepis na pizzę ktoś posiada? ;)
Cienkie ciasto, ale żeby się dużo składników na nim utrzymało. W sensie żeby się nie rozlatywalo.
«13

Komentarz

  • https://www.zajadam.pl/dobre-przepisy/pizza-ciasto
    Z tego przepisu wychodzi jedna średnia pizza, okrągła. Z podwójnej porcji cienka duża blacha od piekarnika.
    Podziękował(a) 1Honi
  • A z tej podwojonej porcji mojej 4 półki od piekarnika.
  • Wojtek robi z bardzo podobnego przepisu, jak Aneczka, tylko używa podgrzanej wody gazowanej.
    Jest idealna.
    Podziękował(a) 1Aneczka08

  • Podziękował(a) 2Honi Rusałka
  • U mnie robi syn, jedyne, co pamiętam,
    to mąka typu 00 jest najlepsza na pizzę.
  • Ja zaczęłam walkowac ciasto (tu powinna być wstydliwa ikonka) ale nie umiem inaczej cienko zrobić :D
  • Agmar powiedział(a):

    Ja zaczęłam walkowac ciasto (tu powinna być wstydliwa ikonka) ale nie umiem inaczej cienko zrobić :D

    Nie rozumiem, czemu wstydliwa? A jak inaczej pizzę dużą zrobić? Zawsze wałkuję, o co cho?
  • Shrekowa powiedział(a):

    Agmar powiedział(a):

    Ja zaczęłam walkowac ciasto (tu powinna być wstydliwa ikonka) ale nie umiem inaczej cienko zrobić :D

    Nie rozumiem, czemu wstydliwa? A jak inaczej pizzę dużą zrobić? Zawsze wałkuję, o co cho?
    No bo profesjonalnie się nie walkuje, to zbrodnia na cieście :sweat_smile:
  • Monika powiedział(a):

    U mnie robi syn, jedyne, co pamiętam,
    to mąka typu 00 jest najlepsza na pizzę.

    O tak, tez z niej robimy. Kiedys kupilam jakas z przepisem i byl dobry, ale chyba nie mam go spisanego. Ostatnio corka zjakiegos swojego przepisu robi, ale nie ma jej teraz w domu.


  • Tak właśnie nie umiem :sweat_smile:
  • Ja umiem, ale nie robię. Młodzież się zajmuje pizza od a do z.
    Mikołaj wałkuje.
  • Monika powiedział(a):

    U mnie robi syn, jedyne, co pamiętam,
    to mąka typu 00 jest najlepsza na pizzę.

    Właśnie ja zawsze robiłam z takiej jaką.mialam pod ręką.
    A też się.dowiedzoalam.ze mąka wloska 00 najlepsza.
  • Skatarzyna powiedział(a):

    Ja umiem, ale nie robię. Młodzież się zajmuje pizza od a do z.
    Mikołaj wałkuje.

    No i to kolejny powód żeby naszykować Ci na górze mały pokoik :D
  • A widzicie różnicę w użyciu drożdży? Suche czy świeże?
  • @Skatarzyna ja robię z identycznego przepisu jak Aneczka, ale Twój przepis jest zupełnie inny.. Zamiast łyżeczki, łyżka soli. Zamiast dwóch łyżek oliwy, pół szklanki...
  • Ale to na kilo mąki.




  • Takie pizze wczoraj znalazłam i zrobiły na mnie wrażenie
    Podziękował(a) 3Aniuszka blaekie kudlaty01
  • @Ganna4, nasza @Nigella juz takie robiła.

    To nie jest bardziej foccacia.
    Podziękował(a) 1Ganna4
  • 1 kg mąki, typ 00
    500 ml wody
    1 g drożdży świeżych
    30 ml oliwy
    15 g soli

    To przepis syna.
    Mówi, że mąka 450 tez jest w porządku.
    Podziękował(a) 1Honi
  • Aż sobie wygooglalam, co to foccacia. Ok.
  • Monika powiedział(a):

    1 kg mąki, typ 00
    500 ml wody
    1 g drożdży świeżych
    30 ml oliwy
    15 g soli

    To przepis syna.
    Mówi, że mąka 450 tez jest w porządku.

    @Monika na pewno 1g drozdzy?
  • Honi powiedział(a):

    A widzicie różnicę w użyciu drożdży? Suche czy świeże?

    Moim zdaniem na świeżych drożdżach dużo lepszy smak. Wcześniej robiłam wszystko na suchych bo ze świeżymi wydawało mi się dużo roboty. Ale jak raz spróbowałam świeżych to teraz tylko na takich robię. Suche pozostawiają trochę inny posmak pieczywa, którego teraz już nie lubię. Ale ja z wrażliwców smakowych, co wszystko wyczuwają niestety.
    Podziękował(a) 1Honi
  • @Honi robie na suszonych takich do pizzy


    Podziękował(a) 1Honi
  • Ciasto na pizze robię na oko. Skład prosty bo drożdże, mąka (ostatnio parę razy kupiłam do pizzy specjalnie i już bliska ideału wychodzi , choć orkiszowa jasna tez dawała radę), woda, oliwa, sól. Ważne, żeby po wyrośnięciu ciasto odpowietrzyć dobrze, maksymalnie nagrzać piekarnik i najlepiej jakby na kamieniu piec. Ja nie mam go więc nagrzewam blachę z piekarnika i jak już jest temp. wysoka (u mnie maks. 280 można nagrzać) to zsuwam ciasto z deseczki prosto na blachę (ciasto wałkuję na papierze to łatwo potem przerzucić je). Jak już brzegi zaczynają się rumienić dodaję ser żeby tylko się stopił - resztę składników od początku pieczenia.
  • A ktoś ma może fajny przepis na pizzę bezglutenową (taką bez masy chemii)?
  • Nie lubię robić czegoś na oko. Muszę mieć dokładny przepis.
    Nie umiem improwizować w kuchni.
    Jak już robię coś kilkadziesiąt razy tak jak pierogi, to wtedy robię tak jak mi się wydaje że będzie dobrze. Na "wyczuj".
    A jeśli jest jakas potrawa która robię sporadycznie a jeszcze po raz pierwszy to już w ogóle muszę znać szczegóły.
  • Nigdy nie grzalam blachy.
    To też coś nowego, co muszę wprowadzić.
  • @Antonina ja robię keto pizzę- spód to mozzarella, mąka migdałowa, skyr/jogurt grecki, jajko, sól. Pewnie można czym innym zastąpić mąkę migdałową (kokosową itp), ale ta ma w miarę neutralny smak. Pierwsze ciasto trzeba podpiec, a potem dodatki się daje i jeszcze chwile piecze. Jest bardzo syta i smaczna. My najbardziej lubimy wersję z boczkiem i cebulą i po upieczeniu na to creme fraiche. Można też pizze na bazie kalafiora czy brokuła zrobić.
    Podziękował(a) 1Antonina
  • mamuma powiedział(a):

    Monika powiedział(a):

    1 kg mąki, typ 00
    500 ml wody
    1 g drożdży świeżych
    30 ml oliwy
    15 g soli

    To przepis syna.
    Mówi, że mąka 450 tez jest w porządku.

    @Monika na pewno 1g drozdzy?
    Pewnie 100 g, zaraz Go zapytam jeszcze, 1g, to faktycznie śmiesznie mało :D
    Podziękował(a) 1mamuma

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik