Co do kawy

2

Komentarz

  • edytowano kwietnia 2021
    @Nigella przypomnę Ci na Twoim następnym poście w-o :p ;)

    Ale ja też ajlowju @Rejczel i co do zasady masz rację, bez przesadyzmu, ale co zrobić, jak Paweł prosił o takie a nie inne rzeczy. Insza inszość czy on tego faktycznie potrzebuje, on twierdzi, że tak, Rejczel, że nie, i co teraz?

    Ja to mam rozjazd zupełny ze słodyczami, lubię te zdrowe, potem długo długo nic, a potem te najbardziej dekadenckie, drogie i luksusowe :D
  • edytowano kwietnia 2021
    @pawelk to możesz spróbować owies, on sam w sobie bezglutenowy, tylko zazwyczaj zanieczyszczony przy obróbce glutenem, ale jeśli to nie celiakia to może nie zaszkodzi taka ilość.
    Z takich "deserów" to na szybko bez przesadnej słodyczy to mnie też ratują pieczone jabłka i gruszki polanę odrobiną miodu. W wersji niedzielnej z kruszonką owsianą ;)
    e: literówki
  • Z bananów tuż dobre, ale mango mój faworyt.
    Jeszcze serniki bez masła i z zastępnikiem cukru są ok., Ale to musisz sam upiec.
    Podziękował(a) 1pustynny wiatr
  • @pawelk rada @EluniaSylwia o sernikach jest bardzo dobra, to jeden z najzdrowszych deserów, jeśli możesz nabiał i dobrze wybierzesz przepis.
  • @pustynny wiatr wyluzuj!
    Doskonale rozumiem o co chodzi @pawelk i o co chodzi @Rejczel .
    Ja tam jestem zwolenniczką wszelkich opcji żywienia. Nie obca mi Dąbrowska ale też torty bezowe, kremy czekoladowe i krowki...
    Wszystko zależnie od okolicznosci i humou
    @pustynny wiatr Ciebie też ajlowiu.
    Za głos rozsądku. Innego niz @Rejczel
    Podziękował(a) 1pustynny wiatr
  • Trzeba to uczcić kawą!
  • Problem jest w tym, że obserwuję, że co roku przybywa mnie około 1-1.5kg.
    Nie było problemu dopóki nie wiedziałem, że mam problem z glutenem, bo latałem 6 razy dziennie do kibla i nie miało szans się strawić ;)
    No i teraz obiecuje sobie, że nie będę jadł słodyczy, ale mam mocną silną wolę, która mówi, no jak bez słodyczy, idź po czekoladę, co sobie będziesz żałował. No i słucham jej, dlatego szukam alternatywy, która byłaby też smaczna, więc niekoniecznie kostki lodu :D


    Małe ilości glutenu dużego problemu mi nie czynią, zero glutenu tylko w drodze ;)
  • Mi się śniło że jadłam pączki
    Dość realistycznie i rano zastanawiałam się czy coś nie zostalo
  • A mnie się dziś śniło, że podrywał mnie Władimir Putin.
  • To raczej koszmar
  • Skoro bezgluten, to można poszukać np tu:
    https://bezglutenowamama.pl/category/przepisy/slodkosci/
    Albo tu: https://www.agamasmaka.pl/2017/05/bezglutenowe-slodycze-10-przepisow-bez-cukru.html
    i jeszcze wielu innych stron

    Generalnie polecam kulki mocy i wszelkie wypieki z kaszy jaglanej,( np muffinki, Jagiellonki, Snickersa itd). Wypieki z mak bezglutenowych są mało puszyste, więc dodanie do zwykłego ciasta np masy czekoladowo - jaglanej, czy przesmazonych owoców, czy bitej śmietany z mleka kokosowego, albo wege-nutelli bardzo pomaga w osiągnięciu dobrego smaku. Takie ciasto smakuje wszystkim, glutenowcom też
  • Rejczel powiedział(a):

    A mnie się dziś śniło, że podrywał mnie Władimir Putin.

    :D :D :D
    Zrobiłaś mi dzień @Rejczel
    Podziękował(a) 4Agmar Bagata mamlu Rejczel
  • Agnicha powiedział(a):

    To raczej koszmar

    Lepiej Putin niż Biden :D
  • @Nigella taa jest, wyluzuję :*

    Ja mam jak ty, mogę jeść zielsko, a potem wypasiony tort, na wszystko jest w życiu czas i miejsce :)
    No ale jak proszą o jakąś radę, to przeważnie z jakiegoś powodu :)
  • Przynajmniej Putin to facet :)
  • Orzechy, migdały, rodzinki, żurawina. Przerzuciłam się całkowicie na bakalie. Nie żałuję ale z ilością też uważam ;)
    Podziękował(a) 1Juka
  • edytowano kwietnia 2021
    pustynny wiatr powiedział(a):

    Agnicha powiedział(a):

    To raczej koszmar

    Lepiej Putin niż Biden :D

    Dobrze, że nie Grodzki/a
  • Nigella powiedział(a):

    Dobrze, że nie Grodzki/a

    Nie przy obiedzie...
  • Właśnie mi się jeszcze przypomniał mój ulubiony patent na bezcukrowy deser. Rozpuszczam galaretkę bez cukru w połowie wody podanej na opakowaniu i mieszam z jogurtem naturalnym. Jak zgęstnieje to wychodzi taki ala sernik na zimno.
    Podziękował(a) 2pustynny wiatr Wanda
  • Można spróbować używać innego rodzaju cukru - ksylitol, stawia
  • Juka powiedział(a):

    Można spróbować używać innego rodzaju cukru - ksylitol, stawia

    Można słodzić wypieki daktylami
  • Odpowiadam na pytanie z tytułu wątku: mleko.

    Jest cukier brązowy nieoczyszczony typu dark muscovado. Do kawy super.
    Podziękował(a) 1pustynny wiatr
  • Od czasu do czasu jeszcze robię sobie taki szybki budyń:
    https://marketbio.pl/budyn-proteinowy-waniliowy-30-g-intenson.html
    W marketach można też kupić gotowe batoniki z samych owoców. Te są pyszne:
    https://www.biedronka.pl/pl/product,id,49222,name,baton-owocowy-vitanella-40g
    Jestem ogromnym łasuchem, ale nie powinnam jeść wielu rzeczy, więc szukam takich ekspresowych, w miarę zdrowych zamienników. ;)
    Często smaże też gofry + dżem 100% owoców bez cukru, albo robię zdrowe babeczki z otrębami i bakaliami. Tylko wszędzie dodaje owies lub orkisz - też mam bardzo silną nietolerancję glutenu, ale akurat orkisz i zanieczyszczony owies daje radę.
    Kawę można dosładzać miodem smakowym np. z kakao.
  • @mamlu wszystkie desery – choćby i ze zdrowych składników – które składają się prawie wyłącznie z węglowodanów, dobrym deserem „light” nie są, bo nakręcają pracę trzustki i skoki insuliny. Najlepiej jak deser ma jakieś inne substancje odżywcze (oczywiście mówię tu o sytuacji, gdy chce się lub musi sie uważać na to, co się je, nie bijcie), np. białko, tłuszcz, błonnik, witaminy i minerały. Więc lepiej omijać rzeczy zrobione głównie z samej mąki, mąka rozleniwia metabolizm bo jest super szybkim źródłem energii i podbija wyrzuty insuliny. Oczywiście w Twojej sytuacji być może te desery które podajesz są jak najbardziej OK, ja tak tylko ogólnie i informacyjnie, może @pawelk się przyda takie info.

    (Obiecuję, że jak ktoś założy wątek o deserach deluxe, też podam jakiś przepis ;) )
  • @pustynny wiatr czyli dla wielbicieli serniczków wciąż jest nadzieja...?
  • @ola_g jak najbardziej! serniki, jeśli nie przesłodzone, są jednym z najzdrowszych deserów (a jak przepis bez masła to potrafią być nawet bardzo dietetyczne).
    Podziękował(a) 2ola_g pawelk
  • Ja się nie znam na dietetyce. Nie chcę nikomu zrobić krzywdy, więc już znikam stąd w takim razie. ;)
  • Uwielbiam sernik.
    Ale jak się nauczę go robić, to szybko dobije do 100 kg ;) ale faktycznie spróbuję
  • Nieeee @mamlu :) Nie uciekaj! Trzeba się dzielić pomysłami, nie każdy ma takie same probemy czy potrzeby. Dzielę się wiedzą, którą mam, ale to nie znaczy, że trzeba mnie słuchać ;) No i na wszystko jest czas i miejsce. Można 4-5 dni w tygodniu zjeść bardziej dietetycznie, bo taką się ma sytuację czy potrzebę w życiu, ale na te 1-2 dni w tygodniu wybrać sobie rzeczy mniej fit, odpuścić trochę, zjeść coś ulubionego albo właśnie mniej bezpiecznego. Bez przesadyzmu, że tak powtórzę za @Rejczel :) Się nie przejmuj moim marudzeniem ;)
    Podziękował(a) 1mamlu
  • To poproszę przepis na dietetyczny sernik!

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik