Nowa (nie)normalność



Raczej trzeba obejrzeć szybko.
«1

Komentarz

  • Aha, sam dokument trwa ok godzinę dwadzieścia, potem jest debata.
    Podziękował(a) 1Barbasia
  • Chyba by mi musieli dobrze zapłacić żeby słuchać ponad godzinę znowu o kowidzie.
    Będzie co ma być, a my jak widać wpływu na to nie mamy.
    Podziękował(a) 1gabriela
  • Nie skończyłam jeszcze.
    W sumie zaczyna się od 13 minuty 40 sek.
    Jeszcze całego nie obejrzałam, choć długość zniechęca, to jednak moim zdaniem warto.

    Najlepszy jest były minister zdrowia: Szumowski: oczywiście, że maseczki nic nie dają.
    Dziennikarz: to po co ludzie w tym chodzą?
    Sz: nie wiem.

    A czy dyskusję po filmie będę oglądać, to nie wiem. Zobaczymy.
  • W kwestii znalezienia czasu na słuchanie różnych rzeczy: ja telefon do kieszeni słuchawki na uszy i biorę się za robotę: dziś piekarnik mylam i czegoś sluchalam, ale też przy koszeniu, wieszaniu prania, porzadkach, sortowaniu rzeczy itd. Ile prac monotonnych, ręcznych się wykonuje "tracąc czas", a można czegoś posłuchać.
  • Szczurzyca powiedział(a):

    W kwestii znalezienia czasu na słuchanie różnych rzeczy: ja telefon do kieszeni słuchawki na uszy i biorę się za robotę: dziś piekarnik mylam i czegoś sluchalam, ale też przy koszeniu, wieszaniu prania, porzadkach, sortowaniu rzeczy itd. Ile prac monotonnych, ręcznych się wykonuje "tracąc czas", a można czegoś posłuchać.

    Ja tak właśnie robię. Dzięki temu przesłuchałam już sporo świetnych konferencji, wywiadów, audiobooków. A ostatnio nawet w prezencie dostałam AirPods, co by mieć bezprzewodowy odsłuch. Rewelacja! Telefon na komodzie a ja sobie ogarniam domek.
    Podziękował(a) 1Shrekowa
  • Tyle, że tutaj zasadnicza część filmu ma obraz ;-)
  • Tak, koniecznie słuchawki bezprzewodowe, bo nie raz nogi mi się zaplataly w kable jak coś podnosilam, schylalam się.

    A jeśli jest obraz to może raczej wtedy kiedy się jest ograniczonym do jednego pomieszczenia, np w kuchni, zawsze można rzucić okiem na ekran, jak się coś gotuje, obiera itp.
    Podziękował(a) 2Paulina katarzynamarta
  • Robię dokładnie tak samo :joy: jak trzeba zerkać na ekran to przy robieniu obiadu lub np składaniu prania na stole
  • A te słuchawki bezprzewodowe, to nie są szkodliwe?
  • Dostałam na dzień matki słuchawki bezprzewodowe jakieś wypaśne. Angielskiego się uczę i kryminałków po niemiecku słucham :)
  • Można tak słuchać pod warunkiem,.że się nie ma malutkich dzieci w domu. Też tak robilam gdy najmłodsze miało przynajmniej 3 latka.
    Podziękował(a) 1MAFJa
  • Mam bezprzewodowe, takie co rozmowy mozna odbierac, ale gdzies je dobrze schowalam. Nie wiem gdzie. :s
  • Honi powiedział(a):

    Można tak słuchać pod warunkiem,.że się nie ma malutkich dzieci w domu. Też tak robilam gdy najmłodsze miało przynajmniej 3 latka.

    Możliwe z mniejszymi, słuchawki podczas karmienia/usypiania - jak trzeba mieć nasłuch na to co się dzieje w domu to trzeba jedną wyjąć, słychać trochę gorzej, ale zachowuje się kontakt z otoczeniem :)
  • O, może to i jest jakiś pomysł :) dzięki
  • Ja słucham na jednej. Raz na lewym uchu raz na prawym. Naprzemiennie się ładują.
  • The user and all related content has been deleted.
  • The user and all related content has been deleted.
    Podziękował(a) 2pawelk EluniaSylwia
  • Malgorzata powiedział(a):

    Po ponad roku mam tak serdecznie dość tematu c19.
    Że unikam wszelkich przesłuchań.
    Wybrałam rower , i staram się trzymać dystansu 40 km codziennie.
    Daje kopa , dziś w ulewie ( znaczy już wczoraj) zawrociłam , zła widoczność, ale mega uczucie jechać w ciepłej czerwcowej ulewie 15 km .

    Temat już po prostu przemęczony na 10 stronę, wszystko zostało już powiedziane.

    W bezprzewodowych irytuje mnie, że się rozładowują.
    Podziękował(a) 1[Usunięty użytkownik]
  • The user and all related content has been deleted.
  • Mam airpods, ale one źle się łączą z telefonem, więc jakoś wolę inne, te akurat łączą się ze sobą kabelkiem co idzie z tylu po szyi. Trochę denerwuje, ale trudniej zgubić.
    No ale rozladowuja się za szybko, zdecydowanie.

    Ja nie mam tak małych dzieci, żeby wciąż nasluchiwac, zresztą, jak nikogo nie ma w domu, a ja pracuję to daję na przenośny głośnik, mogę bo sobie w kuchni postawic, albo tam gdzie akurat coś robie. Tylko jednak na dworzu, jak robię w ogrodzie czy przy samochodzie, to jednak sluchawki, głupio tak sąsiadom dźwięk puszczac.
  • Moje starczają na ok 4 h słuchania za jednym ładowaniem.
    Jeden z najlepszych prezentów od Męża.

    Co do filmu, to nie jest o covidzie. I raczej dla tych którym nie jest wszystko jedno.
    Podziękował(a) 1katarzynamarta
  • To polećcie jakieś dobre słuchawki.


  • Mam takie, aftershokz się się nazywają. Nie są bezpośrednio na uszach, tylko na kościach, nie traci się całkowicie kontaktu z rzeczywistością ;)
    Podziękował(a) 1[Usunięty użytkownik]
  • Dość długo bateria trzyma
  • JBL
    bateria w nowych trzyma do 15 godz.
    Podziękował(a) 1[Usunięty użytkownik]
  • Ja miałam jbl i jakieś inne noname i trzymały bardzo długo. Ładowalam w nocy. Ale nie lubiłam tych dużych słuchawek za bardzo.

    Airpody teraz mam jakieś podróby i fajnie trzymają do kilku godzin. Dłuzej nie sprawdzałam, aż tyle w jednym ciągu nie słucham. A ładuje naprzemiennie bo zawsze mam tylko jedna w uchu coby mieć kontakt z otoczeniem
    Podziękował(a) 1EluniaSylwia
  • edytowano czerwca 2021
    @Shrekowa dzieki za nagranie, przesłuchałam już ze 3h.
    Ale refleksje mam taka jak od początku pandemii strachu. Nikt przekonanych nie przekona. Wszyscy już okopaliśmy się w swoich decyzjach i przemyśleniach. Dwa obozy się utworzyły plus spora grupa „jest mi to obojętne, jakoś to będzie”.

    Dobrze jednak wiedzieć, ze nie jest się samemu w swoim podejściu do sprawy.
    Podziękował(a) 4Wela Shrekowa Rogalikowa Izka
  • katarzynamarta powiedział(a):

    Ja miałam jbl i jakieś inne noname i trzymały bardzo długo. Ładowalam w nocy. Ale nie lubiłam tych dużych słuchawek za bardzo.

    Airpody teraz mam jakieś podróby i fajnie trzymają do kilku godzin. Dłuzej nie sprawdzałam, aż tyle w jednym ciągu nie słucham. A ładuje naprzemiennie bo zawsze mam tylko jedna w uchu coby mieć kontakt z otoczeniem

    JBL są też małe, ja takie mam.
    Podziękował(a) 1katarzynamarta
  • edytowano czerwca 2021
    Obejrzałam cały film, rozmowę z reżyserem - Piotrem Relichem i część prelekcji W. Gadowskiego. Materiał filmowy jest bardzo interesujący. Obnaża mechanizmy na zasadach których zostało rozpętane to ogólnoświatowe szaleństwo.

    Dla osób, które nie chcą oglądać całego dokumentu - polecam prześledzić film od 1h 02 minuty. O duchowym aspekcie pandemii i o tym co zostało złożone na "cowidowdowym ołtarzu".

    Jeszcze wcześniej jest poruszana ważna dla wszystkich nas, rodziców kwestia tego jak zachowania pandemiczne, zakazy i nakazy uderzyły w naszych najmłodszych. Wypowiada się m.in p. psycholog Bogna Białecka.

    I tak: ten film nie jest bezpośrednio o covidzie. Nie można zostać obojętnym.
    Ed.l.
    Podziękował(a) 2Shrekowa Rogalikowa

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik