Imięniny Katarzyny!

Niejednej tu, zdaje się?

Dziewczyny, wszelkiego DOBRA!!! Niech Wam św. Patronka wyjedna wszelkie potrzebne łaski, a najbardziej to, żebyście wypełniły we wszystkim Wolę Bożą!
I pociechy dużo, i radości, i pokoju serca!

+++
«1

Komentarz

  • edytowano kwietnia 2021
    Bóg zapłać.
    Tak mi dziś smutno i byle jak.
  • WSZELKIEGO DOBRA!
    Podziękował(a) 1Katarzyna
  • Bóg zapłać!
    To moja ulubiona patronka i zawsze mam poczucie, że tylko ja pamiętam, że dziś jest jej wspomnienie. O Aleksandryjskiej (25.11) raczej ludzie pamiętają, a Sieneńska zapomniana taka...
  • Przytulam. Zabieram w różaniec. Tyle mogę...
  • Pewien mój znajomy mający rodzinę w Sienie mówił mi, że tam kult Katarzyny bardzo żywy. Ponoć miejscowi twierdzą, że ona bardzo lubi pomagać.
  • Ja mam na drugie Katarzyna, wszystkim Katarzynom i Kasiom Bożego błogosłaiweństwa!
    Podziękował(a) 2Katanna Katarzyna
  • Katarzyna powiedział(a):

    Bóg zapłać!
    To moja ulubiona patronka i zawsze mam poczucie, że tylko ja pamiętam, że dziś jest jej wspomnienie. O Aleksandryjskiej (25.11) raczej ludzie pamiętają, a Sieneńska zapomniana taka...

    A co Ty? Serio? ja o wieeeeeele bardziej Sieneńską 'znam'. O Aleksandryjskiej zapominam właśnie.
    Podziękował(a) 2pustynny wiatr Wanda
  • Katarzyna powiedział(a):

    Bóg zapłać!
    To moja ulubiona patronka i zawsze mam poczucie, że tylko ja pamiętam, że dziś jest jej wspomnienie. O Aleksandryjskiej (25.11) raczej ludzie pamiętają, a Sieneńska zapomniana taka...

    Rozumiem, że to też Twoja główna patronka?
    Ja jak i Katia swietuję z każdą św. Katarzyną. Ale te imieniny są najmojsze.
    Przy okazji o modlitwę za Katię też poproszę
  • ja tam lubię Katarzyne Laboure:-)
  • U mnie w parafii są relikwie Aleksandryjskiej.
    A w Sylwestra też jest wspomnienie św. Katarzyny. :)
  • Dobra, my tu gadu-gadu, a kwiatków nie było.
    Dla Katarzyn, Katii moje najulubieńsze maki. ta dam:


    Podziękował(a) 2Katanna Katarzyna
  • Katarzyna powiedział(a):

    @Skatarzyna - a co u Katii?

    Biednie, jak zawsze, ale ostatnio wysyła mi inne intencje niż o jakąkolwiek siłę dla niej, co może znaczyć, że ciut lepiej.
    Mistrzem niuansów nie jestem. :(
  • Miałam nadzieję, że może chciałaby przyjeżdżać raz w tygodniu robić angielski z moimi dziećmi. To by były 4 lekcje po kolei, czyli 4 godziny pracy i jakieś całkiem przyzwoite pieniądze. Obiad też bym jej dała. Zaproponowałam, ale się wymówiła. Szkoda.
  • Moc serdeczności! <3
    Podziękował(a) 3Katanna Katarzyna Skatarzyna
  • edytowano kwietnia 2021
    I ja dziękuję za życzenia❤️ Dziś świętuję imieniny i rocznicę chrztu.
    I mam tak, że część znajomych składa mi życzenia 30 czyli jutro, bo wtedy w świeckim kalendarzu jest Katarzyny. Po kilku próbach przestałam ich poprawiać. Świętuję 2dni.
    Podziękował(a) 1Skatarzyna
  • Wszystkiego najlepszego Katarzyny!!! Przy okazji się przyznam, że ja ani Zuza, ani Pola, tylko Katarzyna, kiedy się logowałam, nie zamierzałam nic pisać i taki dziwny zlepek mi przyszedł do głowy, po dzieciach moich i już zostało. Nawet myślałam coś zmienić z okazji nowego forum, ale zostało...
    Podziękował(a) 2Katanna Skatarzyna
  • I dobrze, że zostało. Przynajmniej się wyróżniasz trochę. A tak, byś utonęła w morzu Katarzyn.
    Jak ja się nacierpiałam w życiu przez to morze...
    Podziękował(a) 2Katanna Zuzapola
  • Błogosławieństwa Bozego <3
    Zuzapola nie gadaj, Ty jesteś Kasia? No masz!
    Podziękował(a) 3Katanna Katarzyna Zuzapola
  • Napisz o cierpieniu przez morze.
    Mi tak samo mnogość Kasiek, jak "o też masz takie same buty?" Życzliwie obojętnie.
  • Ja pół życia marzyłam o tym, by mieć na imię Katarzyna. Moja najulunieńsza sąsiadka-babcia miała na imię Katarzyna.

    A poza tym znałam tylko jedną Kasię przez dłuższy czas.



  • Zerwałam Wam gałązkę zamiast bukietu.
    Błogosławieństwa Kasieńki kochane.
  • @Skatarzyna - nie lubię nazywać się tak samo, jak inni. Buty, kiecki, fryzury itp. są mi szczerze obojętne. Najbardziej mi dokuczało chyba to, że to morze było zdrabniane do Kasi, więc i mnie z rozpędu ludzie zdrabniali. A ja bardzo czułam, że to nie jest moje imię. No, taki dysonans. To trochę tak, jakby do Ciebie ktoś mówił np. Marysiu. Może by Ci było obojętne, ale pewnie wiele osób czułoby się niekomfortowo w takiej sytuacji.
  • edytowano kwietnia 2021


    A ja Wam niosę caly krzak z wlasnego ogródka.
    Nie dość, że ładne to jeszcze zdrowe.
    I kolorystycznie pasują.
    Dla @Katarzyna do avatarka.
    Dla @Skatarzyna bo są w kolorze małej kurki

    (Syrop z kwiatów forsycji juz się robi)
  • Dwa zdrobnienia mi się podobają, jedno z czeska: Katka, drugie chyba gdzieś u Makuszyńskiego było Katasia. Jakoś nikt tak do mnie mówić nie chce.
  • Najlepszego dziewczyny! Sto lat, najlepiej w zdrowiu i radości
    Podziękował(a) 2Katanna Katarzyna
  • Katasia? Świetne !
    Dziewczyny, wszelkiego dobra dla was!
    :)
  • U mnie to nie jest problem, że mi się podoba, albo nie podoba. Rodzice i brat mieli taką fantazję, że mówili do mnie Katarzyno. Potem w nauczaniu początkowym byłyśmy dwie - ja się przedstawiałam Katarzyna, a tamta druga Kasia, więc wychowawczyni bardzo konsekwentnie się tego trzymała. Jak raz jeden powiedziała o mnie Kasia + nazwisko, to nie rozumiałam o kogo chodzi. Przez pierwszych 10 lat życia mocno mi się utrwaliło, że jestem Katarzyną. Potem już trudno było mi to zmienić w głowie.
  • A ja lubię po prostu Kasia, nie znoszę Kaśka.
  • Wszystkiego najpiękniejszego.

    Znam jedną Kataszkę.
    Podziękował(a) 2Katanna Katarzyna

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik