Jakie książki dla młodszej młodzieży polecacie?

2»

Komentarz

  • @Barbasia Takie ilustracje, jakie są w "Strażnicy", ' "Przebudźcie się" i innych wydawnictwach Świadków. Bardzo realistyczne, bardzo kolorowe, na twarzach malują się silne emocje... mają taki specyficzny styl, który można z daleka rozpoznać. Do dzieci na pewno przemawiają. Pamiętam do dziś ilustrację rajskiego ogrodu, którą widziałam jako dziecko :-) Zresztą podobno jest to bardzo pilnowane, żeby wszystkie ilustracje w materiałach Świadków Jehowy na całym świecie były właśnie w jednym stylu, one zdaje się są tworzone tylko przez wybraną grupkę rysowników, którzy mają taki ichni centralny "imprimatur".
    Podziękował(a) 2Rien Barbasia
  • Wydawnictwo diecezjalne w Sandomierzu to od lat sprawdzona marka.
  • "Kroniki Salamontes" - słyszałam trochę o tym ostatnio. Czy ktoś z Was czytał, miał w rękach? Warto?
  • edytowano 5 lipca
    Homera warto czytać w wydaniach Prószyński i ska.




    Listów z Afryki nie przeczytałem, ponoć bardzo niepoprawna, nie wznawia się tej książki, jest przemilczana.


    Przy tej książce Sienkiewicz to popłuczyny, wypociny. Poza tym Sienkiewicz popełnił paszkwil, krzywdzący Krzyżaków.

    Ekranizacja została zrobiona po komunistycznemu, na złość autorce, zresztą w PRL-u wzniecano pogardę względem książek Rodziewiczówny.

    Jest jeszcze jakaś książka w rodzaju: Żółkiewski pod Moskwą ale nie czytałem, nie pamiętam tytułu ani autora.

  • Listy z Afryki Sienkiewicza- wznowiona w 2021r.
    Polecam „Szaniec Boży- heroizm w cieniu gilotyny”
    Podziękował(a) 1NC500

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik