Jakie książki dla młodszej młodzieży polecacie?

Potrzebuję nowych inspiracji bo robie zamówienie w skupszopie. Co czytają Wasze córki w wieku 10-12 lat?
«1

Komentarz

  • Jezycjadę i całą Montgomery w kółko. Dlatego też chętnie się dowiem, co bym mogła zaproponować.
    A, niedawno na fali serialu w telewizji przeczytała "Dewajtis" Marii Rodziewiczówny. I potem "Straszny dziadunio" tejże. Oba się podobały. Niestety "Lato leśnych ludzi" jakoś nie spodobało się moim córkom, aż się zastanawiam , czy to moje córki. Moja naj, naj, najukochańsza książka z dzieciństwa...
  • Seria Szkoła szpiegów, wczesniej polecana tu seria Magiczne drzwo, Felix Net i Nika. Ale to nie są typowo dziewczęce książki. Bardzo fajna jest Tatrzańska Przygoda Zofii i Franka. Niestety się jeszcze nie wyleczyła z Holly Webb????
  • edytowano 30 czerwca
    10-11 latka:

    Serie:
    Agnieszki Grzelak Blask Corredo
    Zwiadowcy
    Ricka Riordana
    Jeżycjada
    Bahdaja przeróżne
    Nienackiego przeróżne
    Montgomery
    Lauren John Pieśń delfina itp.
    Marcina Szczegielskiego
    Pratchetta (dla dzieci i te z Tiffany Obolałą)
    Beręsewicza Ciumkowie
    Paoliniego Eragorna
    Funke Atramentowa
    Lustrzanna
    Enola Holmes
    Narnia
    Szkoła szpiegów


    Książki:
    Cudowny chłopak + ta druga część
    Marka Twaina
    Bracia Lwie serce
    Pollyanna
    W pustyni i w puszczy
    Królewna i goblin
    Ronja
    Mała Nina



    7-8 latek:
    Serie:
    Kroniki Archeo
    Bednarek - Kury
    Skarpetki
    Stelmaszyk - Mazurscy
    Szkoła szpiegów
    Zwiadowcy
    Magiczne drzewo
    Jaśki
    Mikołajek
    Narnia
    Antek Srebrny

    Książki:
    Hobbit
    Baltazar Gąbka
    Mity greckie Inkiowa

  • Szczygielskiego bym nie polecala. spacjelizuje się w powieściach dla młodzieży oraz powieściach gejowskich. Taki zestawienie.
    Podziękował(a) 1Aniuszka
  • Bardzo dziękuję @Duduś , moje córki będą Ci wdzięczne :-)
  • Od Pratchetta dla dzieci bardzo fajny jest też cykl o Johnnym - pierwsza część to "Tylko ty możesz uratować ludzkość"
    Podziękował(a) 1Wanda
  • Ze staroci to Makuszyński i Niziurski.
    Podziękował(a) 1Aniuszka
  • Aneczka08 powiedział(a):

    Szczygielskiego bym nie polecala. spacjelizuje się w powieściach dla młodzieży oraz powieściach gejowskich. Taki zestawienie.

    Czytałam kilka, żadnych gejów. Pod tym względem nawet sugesti jakiejkolwiek, zresztą żadnej seksualizacji.
  • Duduś powiedział(a):

    Aneczka08 powiedział(a):

    Szczygielskiego bym nie polecala. spacjelizuje się w powieściach dla młodzieży oraz powieściach gejowskich. Taki zestawienie.

    Czytałam kilka, żadnych gejów. Pod tym względem nawet sugesti jakiejkolwiek, zresztą żadnej seksualizacji.
    Tak zdaję sobie z tego sprawę niemniej sama postawa autora już powoduje że mnie to skutecznie zniechęca do kupna.
    Podziękował(a) 2ZielonaKawa Aniuszka
  • Aneczka08 powiedział(a):

    Duduś powiedział(a):

    Aneczka08 powiedział(a):

    Szczygielskiego bym nie polecala. spacjelizuje się w powieściach dla młodzieży oraz powieściach gejowskich. Taki zestawienie.

    Czytałam kilka, żadnych gejów. Pod tym względem nawet sugesti jakiejkolwiek, zresztą żadnej seksualizacji.
    Tak zdaję sobie z tego sprawę niemniej sama postawa autora już powoduje że mnie to skutecznie zniechęca do kupna.
    Już rozmowa kiedyś była o Panu Samochodziku, w tym samym kontekście.
    Podziękował(a) 1Wanda
  • Czachura powiedział(a):

    Seria Szkoła szpiegów, wczesniej polecana tu seria Magiczne drzwo, Felix Net i Nika. Ale to nie są typowo dziewczęce książki. Bardzo fajna jest Tatrzańska Przygoda Zofii i Franka. Niestety się jeszcze nie wyleczyła z Holly Webb????

    Podpisuję się pod wszystkim, co napisała @Czachura. Niestety pod ostatnim zdaniem też :)
    Podziękował(a) 1MagdaD
  • Nie wiem co to Holly Web. To dobrze? :D
  • Bardzo dobrze. Co najmniej pompejanka dziękczynna:D poziom grafomanii epicki. Moja.najstarsza ogolnie ma dobry gust literacki, a ta ałtorłka się jej trzyma...
    Podziękował(a) 1Duduś
  • Dla 7-8 latków powinny być ok ksiazki Emili Litwinko , narazie zaczęliśmy czytać opowieści pajączka o miłości rodzinie i małżeństwie, mój 6 latek jeszcze nie wszystko ogarnia, pokaże Wam kilka stron bo Maciej nie wiem czy wyrównał już i może uważacie ze to dla młodszych dzieci. Mi się bardzo podoba że jest o wartosciach i odniesienie do Biblii oraz tłumaczenie tego czego ja się dowiedziałam bardzo późno w życiu







    Podziękował(a) 2Cykoria Fizula
  • @Agmar ja też polecam. Mamy Opowieści pajączka i Opowieści kornika.
    Podziękował(a) 1Agmar
  • Weronika85 powiedział(a):

    @Agmar ja też polecam. Mamy Opowieści pajączka i Opowieści kornika.

    My mamy jeszcze babcia (opowieść o zwycięstwie milosci nad smiercia), opowiesci mrowki (o tajemnicach Biblii), Anioła stróża i opowiesci Gwiazdeczki (o tym, że Bog przygotował dla każdego wyjątkowe zadanie)
    Podziękował(a) 2Weronika85 patia
  • Dla dzieci polecam serię opowieści Żabek i Ropuch Arnolda Lobela. Tutaj mała próbka jak to hula, jedno z opowiadań pt. "Ciasteczka":





    Podziękował(a) 2patia Aniuszka
  • edytowano 1 lipca
    Eh, niestety nie po kolei się wkleily zdjęcia choć wklejalam w kolejności.
    Ed.poprawiam literówki, które kłują w oczy.
  • A wczoraj nabyłam książkę "o umiłowaniu ojczystego kraju dzieciom" wydawnictwa diecezjalnego w Sandomierzu, przeglądałam i piękna jest, zaczęliśmy nawet czytać ale totalnie nie umiem określić wieku dziecka ale może gdzieś 2-4kl sp
    Podziękował(a) 1patia
  • edytowano 1 lipca
    Żabek i Ropuch podobają się i moim chłopcom i mi więc czyta nam się to bardzo przyjemnie. Są to łagodne historie, wyważony język, zawsze jakiś morał, jakiś wniosek zostaje po przeczytaniu, coś o czym można porozmawiać z dzieckiem.
    Podziękował(a) 1patia
  • Mogę polecić również biblię, ktorą kupiłam niedawno dla dzieci. Wydawnictwo Jedność, ma imprimatur. Estetyczne, delikatne ilustracje, niektóre naprawdę szczególnie piękne i dające pole dla wyobraźni dziecka. Dobrze ułożona w warstwie treściowej, bez zbyt trudnych, przydługich opisów, bez zbyt wielu dialogów - dobrze nam się ją czyta dzieciom. Przykładowe ilustracje i treści( przepraszam jeśli znowu nie po kolei się wszystko wklei) :











  • Biblia jest umieszczona

    w tekturowym, grubym futerale, dzięki czemu nie będzie się niszczyć.
    Podziękował(a) 4Aszna patia Cykoria Wanda
  • Jakie ładne ilustracje!
    Podziękował(a) 1Rejczel
  • U nas jakoś Emilia Litwinko nie była hitem, ale mamy kilka tytułów, może spróbuję jeszcze raz.

    Mamy tą o żabie i rozpuchu, po angieslku, bardzo lubili.
  • O Umiłowaniu ojczystego kraju
    I inne tytuły tej autorki lubi bardzo 11- latek od jakiegoś czasu, czyli masz rację @Agmar z wiekiem.
    Podziękował(a) 1Agmar
  • Rejczel powiedział(a):

    Żabek i Ropuch podobają się i moim chłopcom i mi więc czyta nam się to bardzo przyjemnie. Są to łagodne historie, wyważony język, zawsze jakiś morał, jakiś wniosek zostaje po przeczytaniu, coś o czym można porozmawiać z dzieckiem.

    Oj dzięki @Rejczel! Byłam kiedyś na przedstawieniu teatralnym dla najmniejszych dzieci "Żabek i Ropuch" (po czesku Kvak a Žblunk :) ), ale nie wiedziałam, że jest książka.
    Podziękował(a) 1Rejczel
  • To przedstawienie zresztą niesamowicie utkwiło synkowi w pamięci (miał 2,5 roku), bo była w nim burza i grzmoty aktorzy tworzyli w ten sposób, że machali kawałem takiej cienkiej blachy. R. siedział jak zaczarowany.
  • Aszna powiedział(a):

    Jakie ładne ilustracje!

    Mnie też się bardzo podobają. Realistyczne, ale takie delikatne. Bo łatwo przy takich realistycznych ilustracjach biblijnych wpaść w estetykę Świadków Jehowy.
    Podziękował(a) 1Barbasia
  • @Cykoria tych przygód Żabka i Ropucha jest kilka tomów. Nasi chłopcy stałe to pożyczają z biblioteki, bardzo im te opowieści przypadły do gustu. Aktualnie mamy ten zbiór:
  • Cykoria powiedział(a):

    Aszna powiedział(a):

    Jakie ładne ilustracje!

    Mnie też się bardzo podobają. Realistyczne, ale takie delikatne. Bo łatwo przy takich realistycznych ilustracjach biblijnych wpaść w estetykę Świadków Jehowy.
    Co to jest "estetyka świadkow Jehowy"?serio pytam, jakoś nie miałam do czynienia

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik