Robot planetarny

Zepsuł mi się mikser. Muszę zakupić przed świętami nowy.
Może macie sprawdzony i moglibyście mi jakiś polecić? Planetarny tym razem chciałabym.
«1

Komentarz

  • Mam kenwooda od dobrych kilku lat. Lubię go.
  • A możesz napisać jaki model?
  • U nas Bosch Mum 5, od 4 lat kręci i jest ok. Cenowo przystępny.
    Jest gdzieś taki wątek @Honi o sprzętach, sprobuje Ci znaleźć i podbić.
    Podziękował(a) 1Honi
  • Ja tylko napiszę, że misa poniżej 5 litrów nie ma sensu, moim zdaniem. Dostałam na urodziny Kenwooda, takiego mniejszego właśnie, bo brakuje mi przestrzeni użytkowej w kuchni. I jak zagniata hakiem ciasto na bułki z mąki w ilości poniżej 1kg, to już muszę uważać, bo podchodzi bardzo do góry.
    Podziękował(a) 1Honi
  • edytowano 25 marca
    Ważne też, żeby hak zbierał wszystko z dna.misy. No i faktycznie raczej większej potrzebuję. Fajnie też byłoby gdyby ubijal małą ilość.bialka np.2
  • Jak już znajdę coś fajnego to wychodzą jakieś klocki i nie mogę się zdecydować
  • AB_ powiedział(a):

    Mam kenwooda od dobrych kilku lat. Lubię go.

    Mamy duży 1400 W, ale żałuję że myślałem że to największy silnik na rynku, chętnie zapłaciłbym za maksymalną moc, chociaż ten spokojnie daje radę i tak często nie używamy żeby było o co kruszyć kopię.
    Zobacz:
    Podziękował(a) 1Honi
  • Moj to Major Titanum.
    Podziękował(a) 1Honi
  • edytowano 25 marca
    Miałam kenwooda, jednego z tych drogich (ok 2 tys dałam duże kilka lat temu ) i wiecie co? Nie zbierał z dna misy. Pozbyłam się go bo stwierdziłam, że i tak głównie używam TM. A potem zajechałam swojego TM i teraz mam zwykły mikser z Biedronki za 80 zł. I jest ok. Do tego blender Bosch 1000 wat z przystAwkami za 600 zł całość.
  • Ok, przyznaję że ciasto drożdżowe wyrabiam ręcznie. Jakoś daję radę. Przynajmniej nie narzekam, że miska za mała.
  • Mam MUM z silnikiem 1000, zbiera z dna misy i jestem bardzo zadowolona.
  • Kenwood Chef xl titanium mam od pół roku, ma dwie duże misy, ostatnio robiłam dwa serniki na zimno w jednej misie czyli 2 kg sera, 600 ml śmietany, i spokojnie się wszystko wymieszało i ubiło. Dokupiłam kilka dostawek typu maszynka do mielenia mięsa, nęci mnie przystawka do makaronu :)
    Mocny silnik, zbiera z dna, jeśli by nie zbierał to należy wyregulować końcówkę. Białka dwa ubije
  • A zbiera z dna misy i czy zadowolona jesteś @Pietruszkowa ?
  • edytowano 25 marca
    @Honi bardzo zadowolona, ubije nawet dwa białka. Na razie nie mam zastrzeżeń ale to mój pierwszy robot.
    Podziękował(a) 1Honi
  • A my mamy coś, co się nazywa Koliber. Kilka lat temu kupiony w ME na promocji. I nadal świetnie się sprawdza, a najczęściej użytkują chłopcy. Raz spadł. Miał być tani, z dużą mocą i sporą miską. No cóż, ta ostatnia mogłaby być większa, ale kilogram mąki na raz wyrabia bezbłędnie.
    Podziękował(a) 1Honi
  • Gdzies mi mignął Koliber, że fajny właśnie
  • Milamama powiedział(a):

    Kenwood Chef xl titanium mam od pół roku, ma dwie duże misy, ostatnio robiłam dwa serniki na zimno w jednej misie czyli 2 kg sera, 600 ml śmietany, i spokojnie się wszystko wymieszało i ubiło. Dokupiłam kilka dostawek typu maszynka do mielenia mięsa, nęci mnie przystawka do makaronu :)
    Mocny silnik, zbiera z dna, jeśli by nie zbierał to należy wyregulować końcówkę. Białka dwa ubije

    Ja niestety nie umiałam wyregulować . Nie rozumiem czemu nie mogli sami sobie tego wyregulować skoro to taki drogi sprzęt.
    Podziękował(a) 1Milamama
  • Tak przy okazji zapytam ;)
    Używaliście tego proszku do prania?
    Kupiłam dziś i się zastanawiam co to za wynalazek.
  • Fakt, ze Kenwood nie zbiera idealnie, ale miał jedną ogromną, zaletę - mieszadła ze stali nierdzewnej (u mnie Major Titanium). Jak kupowałam, to wszystkie inne miały jakieś aluminiowe czy z powłokami z 'niewiadomoczego'. Nie po to zawracam sobie głowę samodzielnym przygotowaniem potraw, żeby rodzinę karmić aluminium czy innymi świństwami. Mam nadzieję, że teraz jest większy wybór.
  • Nie pamiętam czy w Biedronce czy w Lidlu kupilam
  • @Pietruszkowa czy to jest ten sam? Tylko z różnymi dodatkami. Nawet sitka do makaronu posiada.

  • @Honi tak. Ja mam tylko wersję podstawową.
  • Kupiłam ten powyżej. Ciekawe ile pociągnie B)
  • Tak jeszcze napiszę, że mój stary zwykły mikser Zelmera 15 lat mialam
  • Ale i tak muszę sobie kupić ten zwykły bo czasami tak na szybko np. kogel mogel zrobić to jedno małe mieszadło potrzebne żeby się w kubku zmieściło.
  • Do tego to blender z różnymi końcówkami lepiej mi się sprawdza, @Honi .
    Podziękował(a) 1Honi
  • Pacze na te wasze roboty. Ten od @Pietruszkowa i @Honi ma większą misę i chyba moc też.
    Może w końcu kupię?

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik