Ks.Blachnicki.

2»

Komentarz

  • Podziękował(a) 1Madzikg
  • Doborowe towarzystwo to Pana Boga w niebie. Ludzka wyśmienitość obawiam się, że próby wieczności nie wytrzyma ;)
  • Bambidu powiedział(a):

    NC500 powiedział(a):

    Jak się chłopcy (i dziewczęta) rozkręcą, to po śmierci może i ja się załapię :p

    Czego Ci szczerze życzę. Ale raczej trzeba być w Kościele. Przynajmniej na razie... ;)
    A malo swietych jwst w Niebie spoza KK?
    Tylko o nich nic nie wiemy...
  • edytowano grudnia 2023
    Tym razem treściwie i do rzeczy:

    Ruch Światło-Życie - opuszczanie Kościoła. Rozmowa z Jackiem Schmidtem

    Bridget powiedział(a):


    (1) Jak dostąpić zbawienia - ks. Franciszek Blachnicki

    @Bridget @Madzikg jedno doprecyzowanie: Sługa Boży bardzo dyplomatycznie "zapomniał", że założyciel protestantyzmu nazwał List św. Jakuba słomianym. Znam zielonoświątkowców i faktycznie przywiązują ogromną wagę do przestrzegania przykazań. Ale kiedyś tak nie było, dawna teza luterańska streszczała się w zdaniu grzesz mocno, wierz mocniej. Z punktu widzenia teologii tej katechezie ks. Blachnickiego ciężko cokolwiek zarzucić, z punktu widzenia historii Kościoła popełnił intelektualne oszustwo, żeby wybielić Lutra. Luter panicznie bał się swojego surowego ojca psychopaty i ten wykrzywiony obraz przeniósł na Boga Ojca.

    Dawniej protestanci wierzyli w zewnętrzny charakter usprawiedliwienia: Chrystus okrywa grzesznika płaszczem własnych zasług i przemyca go do Nieba, zaś Ojciec nie widzi człowieka tylko swego Syna, zostaje oszukany. Wytłumaczenie godne mitologii. Nie wiem czy nadal tak to tłumaczą, ale Kościół zawsze wierzył że Bóg potrafi naprawdę zbawić człowieka, potrafi go przemienić. Dlatego po dziś dzień protestanci nie uznają kultu Świętych i Najświętszej Maryi Dziewicy. Po dziś dzień tkwią w błędzie Lutra, który głosił że grzech pierworodny zniszczył naturę ludzką całkowicie, obrazowo nazywał ten stan gnojówką. W ten sposób nieumyślnie postawił tamę bożemu miłosierdziu i boskiej wszechmocy.
  • edytowano grudnia 2023
    a Ty masz jakąś osobista misję zwalczania ks Blachnickiego?
    nawet ego nie będę słuchać. Tytuł Ruch Światło życie opuszczanie KK jest jakąś brednią. I ani Krajski ani ten drugi żadnym autorytetem nie są. Zreszta jak sądze oni pewnie nawet twierdzą, że chodzenie na NOM jest grzechem lub herezją, tym samym sami stawiają się poza KK. To ostatnie to moje przypuszczenie tylko ale niestety takich tradsów też znam,

    A przypominam że RSż działa legalnie w KK. więc pisanie takich głupot jest po prostu nieuprawnione.

    skoro KK rozpoczął proces beatyfikacyjny ks Blachnickiego to były podstawy.
    Podziękował(a) 2Barbasia Bridget
  • ja mogę się podzielić wieloma dobrymi owocami oazy, jak i wiele osób tu również. Szkoda, że teraz w okolicy nie mamy wielu oaz, z pewnością bym dzieci zachęcała by tam iść.
    Podziękował(a) 2Bridget Madzikg

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik