Ks.Blachnicki.

Pragnę Was zachęcić do oglądania filmu o ks. F. BLachnickim pod tytułem "Operacja baxis" w reżyserii Anity Gargas. Premiera dzisiaj, w piątek 1 grudnia 21:30 TVP1 Bardzo proszę o rozpowszechnianie tej wiadomości, aby jak największa liczba osób mogła dowiedzieć się prawdy jeśli chodzi o życie i śmierć ks. F. Blachnickiego.
Podziękował(a) 1wiesia
«1

Komentarz

  • Oglądam, Klarcia też się w filmie wypowiada
    Podziękował(a) 3Agnicha Barbasia Madzikg
  • No, właśnie miałam pytać o Klarcię, czy to ona w tym filmie
  • A powtórka może będzie?
  • edytowano grudnia 2023
    Dobrze, że jeszcze ktoś to pamięta...
    I że jeszcze teraz można o tym opowiedzieć innym...
    Nigdy więcej.
    Podziękował(a) 1Agnicha
  • Myślę, że będzie gdzieś dostępny ten film . Warto zobaczyć
  • Honi powiedział(a):

    A powtórka może będzie?

    Powinien się ukazać na VOD TVP
    Tam jest cały dział publicystyki i dokumentu a materiały Anity Gargas na pewno tam były
    Podziękował(a) 3Ewaklara Honi Madzikg
  • Dzięki, Emilia_K. <3 . Już w pierwszych ujęciach poznaję Carlsberg i Basię Mazur :)
  • Też znamy Carlsberg i Basię Mazur. I większość z osób wypowiadających się w filmie :)


    Podziękował(a) 2Madzikg Sydora
  • edytowano grudnia 2023
    Madzikg powiedział(a):

    Dobrze, że jeszcze ktoś to pamięta...
    I że jeszcze teraz można o tym opowiedzieć innym...
    Nigdy więcej.

    Niestety co do "nigdy więcej" to trudno mieć takie przekonanie, zważywszy jak się sprawy dalej potoczyły i toczą. Zresztą prawdopodobne, że widzimy tylko wierzchołek góry lodowej. A sądy... brak słów.
    Podziękował(a) 3Antonina Barbasia Rogalikowa
  • Dokładnie.
    To wszystko jest szokujące!
    Podziękował(a) 1Madzikg
  • Nigella powiedział(a):

    Też znamy Carlsberg i Basię Mazur. I większość z osób wypowiadających się w filmie :) <

    Tak. Rozpoznałam tam też Klarcię :smile:
  • Nie mamy tv ale udało nam się obejrzeć dzisiaj już na CDA.
    Podziękował(a) 1Bridget
  • edytowano grudnia 2023

    Demony w Odnowie w Duchu Świętym - świadectwo. Rozmowa z Jackiem Schmidtem

    To demony. Świadectwo z Odnowy w Duchu Świętym. Rozmowa z J. Schmidtem

    Oba wywiady trochę rozwlekłe, zwłaszcza ten drugi, mało treści, a szkoda.
  • Ja tylko przypomnę (materialów nie widziałam) ze Odnowa jest wspolnotą działającą legalnie w KK. Można ją lubić lub nie, to inna sprawa. Jeśli ktos ma zarzuty do konkretnej wspolnoty i konkretnych ludzi winien to zglosić do odpowiedniej kurii.

    Każda wspolnota lokalna, każdy kapłan może zbłądzic i od tego są wtedy biskupi by reagować i takie sytuacje nie raz miały miejsce. Także w Tradycji.

    Wspólnoty z reguly maja przydzielonych kapłanów wlasnie po to by czuwać nad tym co się tam dzieje

    Nie wiem kim jest p Schmidt oraz dlaczego ma być autorytetem w tych sprawach. Podobnie p Krajski tez nie wiem. Oraz jaki ma cel w publikcji tego.

    Podziękował(a) 1Nigella
  • edytowano grudnia 2023
    Niestety, z obu filmików niewiele się dowiadujemy, bo Jacek Schmidt nie wyzbył się odnowowej gadki, dalej mówi świadectwa zamiast konkretów, a programy były długie, miał szansę się wypowiedzieć. Dowiadujemy się do jakiej szkoły chodził i gdzie jaki płynął strumyk, ale poza tym treści nie za wiele. Stanisław Krajski to historyk filozofii, z przekonania tomista, świetnie zna filozofię i teologię, mógłby rzeczowo zająć się sprawą, ale w takim tempie to trochę potrwa.
  • Po cóż w takim razie te filmiki w tym konkretnym wątku??
    Podziękował(a) 1Nigella
  • Czasem jak sie nie ma co powiedzieć to się mówi dłuuuugo... ;)
    Uwaga natury ogólnej, filmików nie oglądałam.
  • Ale zaśmieciłeś wątek @NC500 .
    Co jakiś pan Schmidt ma do ks.Blachnickiego???
    Podziękował(a) 1Nigella
  • edytowano grudnia 2023
    Rogalikowa powiedział(a):

    Po cóż w takim razie te filmiki w tym konkretnym wątku??

    Bridget powiedział(a):

    Ale zaśmieciłeś wątek @NC500 .
    Co jakiś pan Schmidt ma do ks.Blachnickiego???

    Wszystko wyjaśnia się po obejrzeniu filmików. Najpierw był x. Blachnicki i z tego dopiero wyewoluowała Odnowa.

    @Bridget nie chcesz, nie słuchaj, wolna wola. Zawsze możesz sobie wyrobić własne zdanie bez wysłuchania drugiej strony sporu.
  • Ale on mówi tam, że przeszedł do protestantów potem.
  • Ks Blachnicki ma otwarty proces beatyfikacyjny jakby co.
    Podziękował(a) 4Agnicha Barbasia Bridget Madzikg
  • Aneczka08 powiedział(a):

    Ks Blachnicki ma otwarty proces beatyfikacyjny jakby co.

    No I pierwszym przeszkadzaczem @NC500 .
    :)
    Podziękował(a) 1Aneczka08
  • Na szczęście jeśli taka wola Boża to i kolega nie przeszkodzi.
    Podziękował(a) 2Bridget Madzikg
  • edytowano grudnia 2023
    Trynd jest taki, że kanonizowali Jana XXIII i Pawła VI. Jak się chłopcy (i dziewczęta) rozkręcą, to po śmierci może i ja się załapię :p
  • NC500 powiedział(a):

    Trynd jest taki, że kanonizowali Jana XXIII i Pawła VI. Jak się chłopcy (i dziewczęta) rozkręcą, to po śmierci może i ja się załapię :p

    jak będziesz święty to problemu nie będzie.
    Podziękował(a) 2Bridget Madzikg
  • NC500 powiedział(a):

    Jak się chłopcy (i dziewczęta) rozkręcą, to po śmierci może i ja się załapię :p

    Czego Ci szczerze życzę. Ale raczej trzeba być w Kościele. Przynajmniej na razie... ;)
    Podziękował(a) 2Bridget Madzikg
  • edytowano grudnia 2023
    W dzisiejszych czasach to już bym chyba wolał ekskomunikę i oskarżenie o schizmę, to umieściłoby mnie w doborowym towarzystwie takich ludzi jak abp Marcel Lefebvre i bp Antônio de Castro Mayer.
  • NC500 powiedział(a):

    W dzisiejszych czasach to już bym chyba wolał ekskomunikę i oskarżenie o schizmę, to umieściłoby mnie w doborowym towarzystwie takich ludzi jak abp Marcel Lefebvre i bp Antônio de Castro Mayer.

    Ty sobie możesz woleć :)
    Wola Boża będzie ważniejsza.
    No ale nic na siłę Bóg dał wolną wolę :)
    Podziękował(a) 2Barbasia Madzikg

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik