Kołysanki...czyli co jeszcze można pośpiewać maluchom? :)

2

Komentarz

  • A to włączaliśmy dzieciom na pobudkę B)
    Serio chętniej wstawały. Do tej pory młodzież wspomina mile te nasze poranki.
    Jeszcze wtedy nie miałam pojęcia, że dwóch naszych synów jest ze spectrum autyzmu.
  • Mąż.za to włączał im Nirvanę, Mettalicę i takie podobne brzmienia. Też zasypiały. :D
  • A mi moja Mama śpiewała "Już od rana rozśpiewana" i różne Maryjne pieśni.
    Bardzo lubiłam.
    Ja natomiast tym starszym śpiewałam kolędy, nawet w środku lata;)
  • Moje dzieci też uwielbiały słuchać audiobooki i gdy ja sama lub Mąż wymyślalismy im swoje historyjki, które dzieci pamiętają do tej pory, a my już zapomnieliśmy :)
  • Rejczel powiedział(a):

    O matko, Univers! Oni mieli tak piękne piosenki, że mi się od razu płakanie włącza jak slucham tych ballad, tego głosu....Nie mogłabym tego śpiewać, bo bym ryczała od razu że wzruszenia o:)

    Może w takim razie chociaż ?
    tu niestety tekstu nigdy nie pamiętałem więc nie śpiewałem, a pewnie by ukołysał
    Podziękował(a) 1Rejczel
  • Ano właśnie! Albo tu:

    Podziękował(a) 2Honi gahana
  • edytowano stycznia 2023
    Najpiękniejsza piosenka Universe to "Jestem obok Ciebie" cuuudooownaaa
  • I jeszcze "Ona i ja", bajka:
    Podziękował(a) 2Honi gahana
  • @Rejczel mój Mąż raczej nie słucha takich sentymentów, ale właśnie Universe kilka utworów bardzo lubi, między innymi "Nie wiem czy to miłość"
    Podziękował(a) 1Rejczel
  • Idąc tym tropem przypomniał mi się Human-Slonce moje
  • @Rejczel nie miałem pojęcia, że ten pierwszy kawałek ma w ogóle teledysk i to tak treściwy :)
    @Honi tego utworu nawet nigdy nie słyszałem :o

    Z innej beczki (i regionu) może by uśpiła?
    Choć a'capella może trochę dziwnie brzmieć przy usypianiu ;)
    Podziękował(a) 1Honi
  • Lubię ten kawałek @kudlaty01

    No i @Calineczka27 zrobił się tu nam drugi gramofon, a nie kołysanki ;) :p
    Podziękował(a) 1Calineczka27
  • edytowano stycznia 2023
    Przyznam, że do Universe nabrałem nieco dystansu, gdy zacząłem kojarzyć ( może subiektywnie i niesprawiedliwie) kawałek Nie, nie z nagonką mediów i byłych esbeków na adwokata uciskanych przez komunę ludzi, wicemarszałka Andrzeja Kerna, gdy jego nastoletnia córka nagle zniknęła z domu z dość podejrzanym typem (nawet nakręcono w oszałamiająco szybkim tempie 44 dni, za to z budżetem 8 mln zł, „Uprowadzenie Agaty”).

    Do tego tytułowy śp. Johnny z jednej z piosenek, autor Across the Universe (i idol śp. Mirka), prócz bardzo nietaktownej wypowiedzi o Panu Jezusie nie krył się że swymi koministyczno-hipisowskimi poglądami.

    Jednak pozostałych utworów posłuchać lubię :)
  • Ja poza standardowymi kołysankami śpiewam też „Zaśnij dziecino” i „Przyjdź do mnie mały Jezusiku”, nie tylko w okresie kolędowym ;)
    Lubię też „Kołysankę dla okruszka”.
  • Tak sobie przypomniałem jeszcze, że dzieci zasypiały też przy oraz
  • edytowano stycznia 2023
    I jeszcze raz, lub 2 bujałem do snu śpiewając

    Ale i tak najszybciej dzieci zasypiały jak byłem cicho, lub mruczałem jednostajne :p
    Mw. w podobnym stylu:
    (tylko wolnej ;) )
  • Okazało się że ja znam jeden utwór z ich płyty (Umer i Turnaua)... "siwa chmurka"! Nawet nie miałam pojęcia że to tam jest. Nasz najmłodszy syn jak słyszy że mu to zaczynam śpiewać, histerycznie się śmieje i zaczyna uciekać, bo wie że czas na spanie. A on by jeszcze się wygłupiał :D
    Podziękował(a) 1Honi
  • @Calineczka27 moją ulubioną z tej płyty jest "Słoneczko już gasi złoty blask". Relaksuje mnie i serio sama sobie ją włączam na dobranoc.
    Przypomina mi jak moje nastolatki były takie malutkie i wszyscy mieszkalismy jeszcze w domu w którym był jeden pokój, kuchnia i łazienka. Było ciasno, ale bardzo mile wspominam te czasy.
    Podziękował(a) 1Calineczka27
  • Jest cudowna i ma w sobie coś takiego, że od pierwszej nutki poprawia mi humor i relaksuje o:)
    Podziękował(a) 1Calineczka27
  • Dorotka, Senna piosenka są też przepiękne, ale mój najstarszy uwielbiał zasypiac przy tej
    "Wróżki"
  • Jesienią drzemią wróżki
    W hamaku z pajęczyny
    We włosach mają liście
    I krople jarzębiny
    Piżamki wyszywane
    W jabłuszka i kasztany
    I koszyk mają miękki
    Z jesiennych snów utkany
    A wiatr nad nimi tańczy
    Jak wielki srebrny motyl
    I huśta biały hamak
    Pod klonu niebem złotym
    Jesienią drzemią wróżki
    W hamaku z pajęczyny
    We włosach mają liście
    I krople jarzębiny
    A wiatr nad nimi tańczy
    Jak wielki srebrny motyl
    I huśta biały hamak
    Pod klonu niebem złotym
    A słońce rzuca z góry
    Wstążeczki migocące
    I budzi małe wróżki
    W hamaku białym śpiące
    Podziękował(a) 1Calineczka27
  • Mnie ostatnio zagiął mój mąż. Nucił Pawłowi "Menory", bardzo dobrze mu szło. Naprawdę byłam pełna podziwu, wiedziałam że ma melodyjny głos, ale skąd mu się wzięła akurat ta piosenka? :o
    Lubię ją w wykonaniu B. Streisand

    Podziękował(a) 1Honi
  • @Calineczka27 czytając Menory wyobraziłem sobie coś zupełnie innego :wink:

    Mnie się jeszcze zdarzało krótkie, ale śpiewane powoli
    A czasem też lub
    Kiedy jest gdzie położyć telefon z tekstem to nawet i
    Podziękował(a) 1Calineczka27
  • Hahaha, ale super różnorodność! :D u nas czasem się zdarzało już litanię śpiewać jak się pomysły kończyły. Albo dziesiątek różańca ;)
    Podziękował(a) 1kudlaty01
  • Calineczka27 powiedział(a):

    Hahaha, ale super różnorodność! :D u nas czasem się zdarzało już litanię śpiewać jak się pomysły kończyły. Albo dziesiątek różańca ;)

    Na różaniec to było: "baba nie amen"
    Podziękował(a) 3Calineczka27 gahana kudlaty01
  • Śpiewałam wiersze Brzechwy ;) Wymyślałam na poczekaniu jakąś spokojną melodię i tak sobie nuciłam o koziołeczku albo warzywach na straganie.
    Podziękował(a) 1kudlaty01
  • Jednymi z pierwszych piosenek jakie każdemu z dzieci po narodzeniu śpiewałem był zestaw ze wspomnianą już przeze mnie piosenką Tylko kołysanka Gintrowskiego oraz i
    Podziękował(a) 1Honi
  • Jeszcze suchar :) :
    Co Miś Uszatek je na kolację? Pora na dobranoc.
    Podziękował(a) 1kudlaty01
  • Ja tam zawsze rzeźbie swoje:d nie lubię się powtarzać, oglądać tego samego, słuchać czy śpiewać

    Aaaa kotki dwa, kto dziś zaśnie ty czy ja.

    Śpij Haneczko moja mała, będziesz ładne sny dzis miała.


    Zrobię Hani inhalacje bo tak trzeba i mam rację.
    Zaśnij Hanko w końcu już tak jak śpi Twój anioł stróż:d

    Co prawda ma to jedna wadę bo starsze nie zasypialy czekając co będzie dalej albo czy się nie pomyle jak mi braknie rymu no ale maluch spał:d

    Melodie różne jaka tam mi się wymyśli.

    I

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik