Kołysanki...czyli co jeszcze można pośpiewać maluchom? :)

Mam pewien stały repertuar kołysanek dla chłopaków... A jak się kończy to wrzucam pieśni liturgiczne :D
Może fajnie byłoby coś nowego od Was zasięgnąć... Mile widziane linki z wykonaniami. Podzielcie się, jeśli zechcecie o:)
«13

Komentarz

  • edytowano stycznia 2023
    Mój absolutny numer jeden, ukochany przez moje dzieci. Zawsze słyszę w myślach jak śpiewa mi to do poduszki mój Tato...i zawsze mnie to wzrusza.. "Panience na dobranoc":

    Zapada zmrok, już świat ukołysany,
    Znów jeden dzień odfrunął nam jak ptak.
    Panience swej piosenkę na dobranoc
    Zaśpiewać chcę w ostatnią chwilę dnia.
    Panience swej piosenkę na dobranoc
    Zaśpiewać chcę w ostatnią chwilę dnia.

    I chociaż wnet ostatnie światła zgasną
    Opieka Twa rozproszy nocy mrok.
    Uśpionym wsiom, ukołysanym miastom,
    Maryjo, daj szczęśliwą, dobrą noc.
    Uśpionym wsiom, ukołysanym miastom,
    Maryjo, daj szczęśliwą, dobrą noc.

    I ludzkim snom błogosław dłonią jasną
    I oddal od nich cień codziennych trosk.
    A tym, co znów nie będą mogli zasnąć,
    Maryjo, daj szczęśliwą, dobrą noc.
    A tym, co znów nie będą mogli zasnąć,
    Maryjo, daj szczęśliwą, dobrą noc.

    A komu noc czuwaniem jest niełatwym
    Na czas bezsenny siłę daj i moc
    I tym, co dzisiaj zasną raz ostatni,
    Maryjo, daj szczęśliwą, dobrą noc.
    I tym, co dzisiaj zasną raz ostatni,
    Maryjo, daj szczęśliwą, dobrą noc.

    Zasypia świat piosenką kołysany,
    odpłynął dzień, by jutro wrócić znów.
    Uśmiecham się do Ciebie na dobranoc,
    Piastunko moich najpiękniejszych snów.
    Uśmiecham się do Ciebie na dobranoc,
    Piastunko moich najpiękniejszych snów.
  • Piękna! Przypomniałaś mi, jak śpiewała mi to moja kochana śp. Babcia... Babcia miała zawsze w zanadrzu piosenkę lub wiersz na każdą okoliczność życia ...
    U nas z kolysanek hitem była płyta Grzegorza Turnaua i Magdy Umer "Kolysanki-Utulanki".
    Podziękował(a) 1Calineczka27
  • Ojjj to jak Turnau i Umer to ja zaraz wygugluję! Tego nie znam <3
  • Ja śpiewałam patriotyczne, wojenne itp. Rozszumiały się wierzby, O mój rozmarynie itd. Syn uwielbiał kołysankę z Dumbo Synku mój... Nie powiem, ale i A wszystko te czarne oczy leciało do snu jak długo musiałam śpiewać :wink:
    Na Wojtusia z popielnika pamiętam też...

    Moja babcia śpiewała nam o Kalinie, jako dorosła dowiedziałam się, że to wiersz Lenartowicza... Rosła kalina z liściem szerokiem i ja też moim śpiewałam.
  • "Cichy zapada zmrok", taka spokojna, otulająca, wieczorna pieśń, tu w wykonaniu Lidii Pospieszalskiej:
  • "Perłowa łódź" i "Jest inny świat" Antoniny Krzysztoń :
    Mój mąż zaluliwał nasze dzieci Marią Konopnicką: "Jadą, jadą dzieci drogą" :) Oczywiście też śpiewaliśmy usypianki ululanki Turnauowe - sztandarowy utwór z tej płyty: Raz królewna złotowłosa cudny miała sen. I z bajek grajek mnóstwo piosenek śpiewaliśmy. I powstańczych o Jasieńku, rozmarynie, szarej piechocie. I religijne, oazowe, np: "Powierz się Matce"
  • Calineczka27 powiedział(a):

    Ojjj to jak Turnau i Umer to ja zaraz wygugluję! Tego nie znam <3 </p>

    Bardzo fajnie zrobiona, podspiewujeny z niej od 2011
  • teraz często kolędy, przedtem
    Bogurodzicę (2 pierwsze zwrotki),
    Kyrie+Gloria+Credo+Sanctus+Agnus Dei, czasem




    (tylko muczenie)
    a jak najmniejszy płacze, to doraźne pomaga
  • Można ew. spróbować

    ;)
  • Ja śpiewam "edelweiss" z "dźwięków muzyki"
  • U nas od lat kołysanki utulanki się sprawdzą.
    A ja jeszcze usypiam dzieci śpiewając Głęboka studzienka i Gdy śliczna panna.
  • W Glebokiej studzience też Jasieńko występuje, no wszystko co o Jasieńku - to do śpiewania się nada ;)
  • edytowano stycznia 2023
    Jest mnóstwo pięknych, ludowych polskich piosenek, to nasze bogactwo kulturowe nieprzebrane. Kopalnia!
    "Lipka" zaśpiewana na sposób Elizy Rycembel spokojnie może pomóc zalulac:
    Bo do Rokiczanki to aż chce się tańczyć więc tak to raczej z rana można zaśpiewać ;) :
  • @kudlaty01 ja znam jeszcze piękną kołysankę "wstań i daj czadu" ze Sponge Boba.
  • Jeszcze sobie przypomniałem
  • Ja śpiewałam " śpij mój maleńki śpij, nieba zamknięte drzwi"
    Ale też " mój sokole" i inne patriotyczne.
  • edytowano stycznia 2023
    JoannaS powiedział(a):

    @kudlaty01 ja znam jeszcze piękną kołysankę "wstań i daj czadu" ze Sponge Boba.

    Nie jestem w stanie zrozumieć słów, by to potem zaśpiewać ;)
  • edytowano stycznia 2023
    W wyjątkowych sytuacjach „Śpi aniele mój”
  • Ja usypialam wnuki bajką własnego autorstwa. Było o czterech kotkach, które szły na plac zabaw, po kolei każdy kotek się bujał, kręcił, potem zasypiały i śniło im się ,że idą na plac zabaw.... Nigdy nie było trzeciego snu...
    Podziękował(a) 2kudlaty01 ola_g
  • edytowano stycznia 2023
    Ja klasyczne śpiewałam dzieciom: Zuzia lalka nieduża, W górze tyle gwiazd, Z popielnika na Wojtusia, Ta Dorotka, i kolędy w okresie Bożego Narodzenia, ale wszystkie dzieci i moje własne i te, którymi się opiekowałam po drodze najszybciej usypiały przy Lokomotywie Tuwima recytowanej cichym głosem
    Podziękował(a) 1kudlaty01
  • Mój tata wspomina do dziś jak opowiadał mi do snu bajki o Jasiu Wędrowniczku i zawsze sam się tym usypiał a ja go ciągnęłam za rękaw: i cio dalej? I cio było dalej? ( ja to pamiętam :smiley: ) a tata siłą woli przebudzal się na kilkanascie sekund i dalej: i oni szli i szli i ten Jasio potem....i znowu zasypial. Nie rozumiałam jak tak można :D Dopiero zrozumiałam jak sama przy pierwszym dziecku opowiadałam bajkę a za chwilę urywał mi się film, po czym budziłam się siłą woli i próbowałam dalej snuć opowieść - na trzy sekundy - po czym znowu zgon :D
    Podziękował(a) 4kudlaty01 Madzikg Izka ola_g
  • Też to znam :D
    A z piosenek to jeszcze całkiem niedawno córce
    A z tego syn niedługo po tym jak zaczął mówić to końcówki wersów dokańczał:
  • Przy córce skuteczne też było
    A jak przestanę mieszać zwrotki i w ogóle się tekstu nauczę to
    Podziękował(a) 3Honi asia Madzikg
  • O matko, Univers! Oni mieli tak piękne piosenki, że mi się od razu płakanie włącza jak slucham tych ballad, tego głosu....Nie mogłabym tego śpiewać, bo bym ryczała od razu że wzruszenia o:)
    Podziękował(a) 2kudlaty01 gahana
  • edytowano stycznia 2023
    Mój brat ma barytonowy głos i jego dzieci najbardziej lubiły jak im mruczał przy lulaniu tak nisko piosenkę Crush Test Dummies "Mmmmm mmmm mmmm".
  • Rejczel powiedział(a):

    Mój brat ma barytonowy głos i jego dzieci najbardziej lubiły jak im mruczał przy lulaniu tak nisko piosenkę Crush Test Dummies "Mmmmm mmmm mmmm".

    O, może mi zaśpiewa? Bardzo luuuuubię.
    Podziękował(a) 1Rejczel
  • Aż sobie włączę.
  • Czekaj, włączę Ci :)
    Podziękował(a) 2Honi Madzikg
  • Nasze ulubione kołysanki to "Kolysanki Utulanki" Grzegorz Turnau i Magda Umer

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik