Pochwalę się choinką

Zapraszam do dzielenia się swoimi pięknymi choinkami. U nas w tym roku wyjątkowo wcześniej (zazwyczaj dopiero w Wigilię lub max dzień wcześniej). Bo i Święta nietypowe trochę, nie mielibyśmy kiedy ubrać.

«13456710

Komentarz

  • Śliczna!
    Podziękował(a) 1Aniuszka
  • To będzie mój ulubiony wątek!
    Podziękował(a) 4Aniuszka groszek OlaOdPawla Mamaw
  • Juuużż???
    Podziękował(a) 1Bambidu
  • My zawsze ubieramy w ostatni weekend przed świętami, zazwyczaj w niedzielę, ale w tym roku dziś akurat syna urodziny, więc gości się spodziewamy, to ubraliśmy już w sobotę wieczorem.
    Podziękował(a) 1Paulina
  • edytowano grudnia 2022
    My ubieramy zwykle w wigilię Bożego Narodzenia, ewentualnie dzień przed.

    Ubranie choinki oznacza, że chata ogarnięta, została wisienka na torcie, no ale w tym roku raczej chata ogarnięta nie będzie, a choinka stać przecież musi ;)
    Podziękował(a) 2EluniaSylwia Mle
  • Mój mąż wyjeżdża w środę do piątku, to by nie było kiedy, bo wigilia u nas i i tak będzie dużo sprzątania.Salon mniej więcej ogarnięty, zasłony uprane, kanapy miesiąc temu ale już brudne znowu.Zaraz zdjęcie zrobię
  • Kanapy mają połamane nóżki z powodu suwania i skakania (to nie ja)
    ale dziś po meczu dostaną nowe.
  • Piękne te Wasze choinki!
    Podziękował(a) 3mamababcia mamlu Ojejuna
  • Gdzie kupujecie takie ładne gęste choinki żywe?
  • JoannaS powiedział(a):

    Kanapy mają połamane nóżki z powodu suwania i skakania (to nie ja)
    ale dziś po meczu dostaną nowe.

    Taka by mi się idealnie zmieściła. Sliczna
    Podziękował(a) 1JoannaS
  • Bardziej niż choinka, podoba mi się pokój @JoannaS .... Tak pięknie i czysciutko, elegancko. Aż pozazdrościłam.
    Jutro biorę się za mój ... Jakby to nazwać.... Za duży pokój. I tak nie zdążę go odgracić, zostawiam to karkołomne zadanie na nowy rok.
    A teraz ogólnie po wierzchu wysprzatam, książki równo poukładam i będzie git. Będzie można myśleć powoli o choince.
  • To jeszcze raz ja z choinkami, tym razem piernikowymi. Kwintesencja kiczu... Ale czego się nie robi dla dzieci! :)

  • Ojejuna powiedział(a):

    Bardziej niż choinka, podoba mi się pokój @JoannaS .... Tak pięknie i czysciutko, elegancko. Aż pozazdrościłam.
    Jutro biorę się za mój ... Jakby to nazwać.... Za duży pokój. I tak nie zdążę go odgracić, zostawiam to karkołomne zadanie na nowy rok.
    A teraz ogólnie po wierzchu wysprzatam, książki równo poukładam i będzie git. Będzie można myśleć powoli o choince.

    Ale czekaj, czekaj, bo zaczynam łączyć kropki... @JoannaS to ta, co ma Ulę?
    A gdzie pasta na firankach? Na kanapie? Albo chociaż na podłodze?

    Coś nam ściemniasz, że ona taka spryciula, bo na tym zdjęciu nie widać jej bytności :wink:
    Podziękował(a) 1JoannaS
  • Bo to za wcześnie, przyczai się znienacka Uleńka :D
    Podziękował(a) 1Paulina
  • Ej, bo Wy nie Wicie. Aktualnie Ula sabotuje w kuchni. Akcja pierniczki Weroniczki. Zepsuć.
    Podziękował(a) 2Paulina Bea
  • To tak.. nie chciałam psuć wąteczka ślicznego. Wyszłam do kościoła, na 18, wróciłam, w salonie bajzel, wczoraj wieczorem odkurzyłam, ona wysypała pudło z Duplo wraz z różnymi śmieciami, pod stołem grubo okruchów, brudne talerze, bo sernik robiłam przed wyjściem a Weronika pierniczki. Kalendarz adwentowy pod stołem, kredki wszędzie, itp i na tym wszystkim Ula golusieńka skacze po kanapie bo nikt nie mógł znaleźć jej czystych majtek ( w pralni uprane były) a te co miała jak wychodziłam zatentegowała, więc dostała pieluchę, która sobie zdjęła niech żyje wolność i swoboda. Jak zaczęłam to zbierać to mnie zabolały zatoki przy schylaniu i nakrzyczałam na domowników. Bo mam na sobotę wysprzątać a męża nie będzie środa- piątek.
    Podziękował(a) 3Paulina Rusałka Mle
  • @Mamaw to jodła, jest węższa i bardziej trójkątna od świerka, mieliśmy w zeszłym roku i porównując zdjęcia to świerki mają szerszy dół. W szkółce się wybiera i wycinają, wtedy jest świeża dłużej.
    Podziękował(a) 1Mamaw
  • @JoannaS no widzisz, nie opłaca się sprzątać tydzień wcześniej :joy:
    Podziękował(a) 1Bea
  • Dzieki @JoannaS . Kompletnie nie znam się na choinkach, a ostatnia żywa jaka kupiliśmy wyjęta z siatki okazała się tak szeroka, że zajęła 1/3 dużego pokoju. W takim razie jodły będziemy szukać w tym roku.
  • U mnie żywa stała ze dwa eazy. No, niedasie
    Ostatnia nawet kolędy nie doczekała.
    Preferuję sztuczną plus stroiki
  • Ja dzień wcześniej nie wysprzątam wszystkiego. Z grubsza chciałam wcześniej a potem tylko z chudsza. Ale ogólnie to się odechwciewa prac domowych, syn J. poprosił żebym mu uprasowała płaszcz, jasnoszary bo do kina szedł. Więc jeszcze raz go upralam na 15 minutowym programie, wysuszyłam, uprasowałam. Syn 14 letni całe dłonie zasmarowal sobie markerem czarnym we wzorki, i ten płaszcz ma teraz czarne boki. No nic to, ciągle robię te wszystkie rzeczy, czasem nie zdążę zrobić nawet zdjęcia :D
  • @JoannaS ale że ten syn co ma 14 lat usmarował sobie ręce, a potem nimi płaszcz? Nie Ula? Może oni mają w sobie jakąś ciekawą mieszankę genów B)

    I co sprało się to? Bo mi się jeszcze nigdy żaden marker z ubrania nie sprał.

    Podziękował(a) 1JoannaS
  • Bea powiedział(a):

    U mnie żywa stała ze dwa eazy. No, niedasie
    Ostatnia nawet kolędy nie doczekała.
    Preferuję sztuczną plus stroiki

    A ja uwielbiam zapach żywej!
    Taka jakaś czasem wybrakowana jest o gałązkę lub dwie, ale co żywa to żywa. Jedną nam się udało wsadzić do ogródka.
    Inna była za późno i zdechła. To poszła z dymem.

    Tylko musi być kupiona nie w markecie, a z ogrodnictwa, żeby korzenie nie były pociachane.

    A na kolędzie teraz nie mieliśmy, bo u nas był start, to już dwa tygodnie temu, albo i trzy. Wieniec był.
  • JoannaS powiedział(a):

    To tak.. nie chciałam psuć wąteczka ślicznego. Wyszłam do kościoła, na 18, wróciłam, w salonie bajzel, wczoraj wieczorem odkurzyłam, ona wysypała pudło z Duplo wraz z różnymi śmieciami, pod stołem grubo okruchów, brudne talerze, bo sernik robiłam przed wyjściem a Weronika pierniczki. Kalendarz adwentowy pod stołem, kredki wszędzie, itp i na tym wszystkim Ula golusieńka skacze po kanapie bo nikt nie mógł znaleźć jej czystych majtek ( w pralni uprane były) a te co miała jak wychodziłam zatentegowała, więc dostała pieluchę, która sobie zdjęła niech żyje wolność i swoboda. Jak zaczęłam to zbierać to mnie zabolały zatoki przy schylaniu i nakrzyczałam na domowników. Bo mam na sobotę wysprzątać a męża nie będzie środa- piątek.

    Bez zdjęcia nieważne. Zrobiłaś do albumu Uli? ;)
  • Ok, @JoannaS , doczytałam że zdjęcia nie masz.
  • Moja choinka jeszcze rośnie ... B) Czekam, aż mróz trochę puści. Będzie chyba świerk, pięknie pachną i będzie stał musowo do 2 lutego :)
    Podziękował(a) 1Mle
  • @mamababcia zwykłego bałaganu nie fotografuję, tylko ten fantazyjny.
    Podziękował(a) 1mamababcia
  • @Paulina to gen polskiej fantazji ułańskiej, ale geny to nie wszystko , trzeba jeszcze pracy, ćwiczą od małego :D

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik