Szkła kontaktowe

Chciałabym zacząć używać soczewki kontaktowe.
Mam doświadczenia tylko z jednodniowymi.

Jakie są za I przeciw?
Kupić stacjonarnie czy może polecicie jakiegoś sprzedawcę online z dobrymi cenami?

Komentarz

  • Używam prawie 30 lat. Wcześniej parę lat okulary. Więc mam porównanie i dla mnie same za. Do okularów wracać nie zamierzam.
    Ale nie każdy może, nie każdemu pasuje, to sprawa bardzo indywidualna.
    Podobnie jak firma. Próbowałam parę różnych i gdybym na niektóre trafiła za pierwszym podejściem to skutecznie bym się zraziła do soczewek.
    Na początku koniecznie stacjonarnie, trzeba dobrać odpowiednie u specjalisty.
    Jak już jest określone i dobrane to można i online kupować kolejne. Ja używam miesięcznych, kupuję przez Allegro u różnych sprzedających.
    Podziękował(a) 1siostraKasik
  • Dobra liczę i wychodzi, że przesadziłam, jakieś 25 lat a nie 30.
  • Jaki to teraz koszt miesięcznie @AgataZi ? Kiedyś zrezygnowałam ze względów finansowych, może bym wróciła... Chodzi mi o koszt przez allegro
    Podziękował(a) 1siostraKasik
  • Dawno nie kupowałam, ale plus jest taki, że teraz jakość szkieł zdecydowanie inna niż kiedyś, albo może ta firma lepsza, nie wiem w sumie. Ale nie trzeba kupować płynów. Noszę soczewki ciągle, bez zdejmowania na spania. Nic mi się nie dzieje. Kiedyś było to nie do pomyślenia, no nie dało się.
    Także tylko koszt soczewek. A i zdecydowanie dłużej noszę niż miesiąc. Zmieniam jak czuję dyskomfort. A kupuję z reguły kilka par. Zaraz zobaczę na allegro...
  • Na szybko, bez wczytywania widzę, że ceny od 16zł za sztukę, ale kupując więcej pewnie wyjdzie koło 13/14zł/szt.
    Mówię o tych miesięcznych. (u mnie w domyśle kilkumiesięcznych)
    Podziękował(a) 1ola_g
  • Noszę od 20 lat. Nawet nie mam okularów na zmianę. Tylko szkła.
    Nie wyobrażam sobie życia bez.


    Kupuję przez internet lub teraz czasem w sieciowkach typu Rosmann.
    Koszt coś koło 50 pln na miesiąc.
    Podziękował(a) 2ola_g siostraKasik
  • Jakich marek używacie?

    Naprawdę jest tak, że można nie zdjąć przez miesiąc lub nawet dłużej?
    To faktycznie duza zmiana, kuzynka kiedyś kilka dni nie zdjęła i skończyło się zabiegiem z ryzykiem utraty wzroku. Ale to ponad 20 lat temu.
  • Używałam na urlopie, generalnie duża wygoda ale jestem krótkowidzem, więc trudno mi było czytać książkę w soczewkach.
    Podziękował(a) 1siostraKasik
  • W dobie maseczki okulary to tragedia. Ciągle parują, zdejmuje w sklepach, kościele, łup do kieszeni no i mocno poniszczyłam. Tzn zepsułam już definitywnie :o
    A mąż się złości, że nie szanuję...
  • Tak, mogę nie zdejmować b. długo. Właściwie zakładam, noszę kilka tygodni, zapominając, że mam jakąś wadę wzroku i potem wywalam i wkładam nowe.
    Chyba lepsze teraz są, bo kiedyś( innej firmy co prawda), ale jak nie zdjęłam do spania to był dyskomfort duży. Nie było w sumie opcji spania w soczewkach.
    Teraz nie mam problemów. Inna sprawa, że rzadko się maluję to tez może mieć wpływ. Przy zmywaniu makijażu z oczy chyba jednak bym i te soczewki zdejmowała częściej, albo chociaż przepłukała płynem. Ale przy takim makijażu sporadycznym nie mam problemów.
    Podziękował(a) 1siostraKasik
  • @siostraKasik tu bym była ostrożna
    Kiedyś się nabawiłam przez to zapalenia rogówki, blizny na rogówce mam do dzisiaj. Co prawda to były soczewki starego typu, ale...
    Podziękował(a) 1siostraKasik
  • @AgataZi polecisz mi "kilkumiesięczną" firmę?
    Chyba czas pozbyc się okularow.
    Tylko bez nich 7 od 1 nie odrozniam...
  • Jasne @Bea tylko to raczej każdy musi trafić na takie, które dla niego są ok.
    Kilka polecanych, znanych firm dla mnie zupełnie na nie. Było niewygodnie, z dużym dyskomfortem i kiepskim widzeniem.
    Także nie jest powiedziane, że te, których ja używam będą odpowiadać Tobie.
    Od lat używam miesięcznych CooperVision. Biofinity się nazywają.
    Nie zdejmuję, noszę non stop. Nic mi się z oczami nie dzieje. Z tym, że nie maluję oczu. Może to mieć znaczenie.
    No i z bliska na starość widzę gorzej. Dalej od twarzy muszę trzymać czytany tekst. (Mam na oba oczy -3,75.)
    No i noszę dużo dłużej niż miesiąc. Aż wstyd się przyznać... Ale skoro nic się nie dzieje i działają to noszę.
    Podziękował(a) 1Bea
  • No właśnie z bycia czystym krótkowidzem zmieniło mi się że i na daleko i na blisko gorzej widzę więc moze nie tyle zmiana z okularów na soczewki ale różne szkła do dalekiego i bliskiego ...
  • @Bea
    @AgataZi

    Przy takim systemie noszenia koniecznie kontrolujcie oczy raz w roku... Bez dezynfekcji co kilka dni zakażenie to naprawdę chwila. I piszę nie jako ciocia dobra rada, ale jako ofiara noszenia soczewek bez zdejmowania. Zakażenie rogówki, blizny mam do dzisiaj, za każdym razem kiedy trafiam do nowego okulisty, ten najpierw wpada w panikę, potem jak się dowiaduje że to stare zmiany, robi rysunek w kartotece żeby za rok sprawdzić czy blizna się nie zmienia. Wzrok ważna sprawa, łatwo popsuć...
    Podziękował(a) 3Aneczka08 Bea siostraKasik

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik