Kapcie do szkoły. Szkoły co do kapci.

edytowano sierpnia 2021 w Otwarta (Wszyscy)
Jakie są teraz szkoły i oficjalna linia odnośnie obuwia dla dzieci? Ja zatrzymałam się na etapie bosych stóp w miarę możliwości, twardej pięty i miękkiej zginanej w 2/3 podeszwy.

Niestety mimo oszczędzania na butach w domu i ogrodzie, ;) i przeciętnych butów na wyjścia, hobbity trochę krzywią nogi. Nie jest to znaczne, ale mimo zapewnień od reha nie bardzo im to mija.

Kolejne zakupy na jesień planuję i myślę: kupić jednak ortopedyczne (zwykłe ogólnodostępne w sklepach) czy nadal używać zwykłych i miękkich, typu np. Befado w przedszkolu?

Czy typowe wkładki ortopedyczne do butów (nie robione na zamówienie) pomagają czy szkodzą?

Co robić, Droga Redakcjo?
«13

Komentarz

  • Znam jedne tenisówki , które mają naprawdę fajne wkładki do butów , Conversy. Niebo a ziemia do zwykłych trampek z lidla.Ale ideologicznie nie jest nam po drodze , pan Convers pewno się tym bardzo martwi :D Na pewno są też inne dobre.
  • Wkladki tylko zalecone przez rehabilitanta/ ortopedę/ speca od zaopatrzenia ortoped.
    Podziękował(a) 3JoannaS Katanna Duduś
  • My Befado ale to dlatego że potliwe stopy :)
  • Fajne są kapcie z firmy Obex. Mamy już 3 parę. Bardzo wytrzymałe i przechodzą mi na pozostałe dzieci.
  • O to nie będzie linczu za to?
    Przekazuje młodszym dzieciom buty po starszych. Turystyczne, czyli codziennego użytku u nas.
    Nigdy się mocniej nie zastanawiałam czy to krzywdzi...
    Jak sprawdzić koślawość / prostotę stop?
  • A jaki dobry plecak?
  • wiesia powiedział(a):

    O to nie będzie linczu za to?
    Przekazuje młodszym dzieciom buty po starszych. Turystyczne, czyli codziennego użytku u nas.
    Nigdy się mocniej nie zastanawiałam czy to krzywdzi...
    Jak sprawdzić koślawość / prostotę stop?

    To ortopeda może okreslic, ale koślawość widać np po starciu podeszwy i wykrzywienie buta np do środka
    Podziękował(a) 2wiesia Duduś
  • Zuzapola powiedział(a):

    A jaki dobry plecak?

    Ja chwalę sobie z topgala, moje dzieci z tych co nie szanują a plecaki jak nowe
    Podziękował(a) 1Zuzapola
  • edytowano sierpnia 2021
    Właśnie zamówiłam synowi topgala do drugiej klasy. Ciekawa jestem jak się sprawdzi.
    W zerówce i pierwszej nosil coolclub rozmiar s.
    Pod koniec już był trochę mały i zużyty, ale ogolnie ok
  • A buty kupuję befado. Kapcie i na wf.
  • @wiesia ja się konsultowałam z fizjo w tej sprawie i wszystkie buty z kauczukową, czy skórzaną cienką podeszwą, która się nie odkształca w żaden sposób podczas użytkowania, można bez uszczerbku przekazać młodszym. Normalne buty kupuję im nowe dla każdego, bo tam już wkładka się dopasowuje do stopy chodzącego, a nasze dzieci mają problemy z postawą. Zwłaszcza najstarsza. :(
    Podziękował(a) 2wiesia Duduś
  • edytowano sierpnia 2021
    Katanna powiedział(a):

    Właśnie zamówiłam synowi topgala do drugiej klasy. Ciekawa jestem jak się sprawdzi.
    W zerówce i pierwszej nosil cooclub rozmiar s.
    Pod koniec już był trochę mały i zużyty, ale ogolnie ok


    Nasz po 3 latach, jest ubrudzony bo dziewczyny bo w dobudówke rzuciły ale pierze się bez problemu, jak się uporam z zaległym praniem to mogę zdjęcie po praniu wrzucic, ale prałam wiele razy z gorszego brudu i zawsze jak nowy
    Podziękował(a) 1Katanna
  • Zdecydowanie wygląda jak nowy!
  • edytowano sierpnia 2021
    Topgal ma rewelacyjną jakość. Syn miał, plecak jest nie do zdarcia. Pomijam cenę, bo się na lata rozłoży. ALE te plecaki są bardzo ciężkie. Już nigdy więcej nie kupię. Kupiłam potem polecane Coolpack i jesteśmy bardzo zadowoleni. Znacznie lżejsze, wygodne, różne rozmiary, fajne wzornictwo, przyzwoita cena i także są bardzo mocne.
  • @AB_ tego się obawiałam, że trzeba kogoś kompentnego znaleźć.

    @wiesia u nas podobnie, zdzierają po sobie, i nie tylko.

    Jednak widzę problem u córki (niby na tyle mały, że miał sam przejść, ale to się nie stało) i jednego syna.
    A akurat muszę kapcie kupić. Befado jak piszecie fajne bo mają dziurki w podeszwie. Ale to tylko kapcie, na stopy pozbawione wad. Może powinnam kupić takie profilaktyczne wyższe i kupić wkładki?

    Do tej pory fizjo i reha mówili, żeby chodzić boso albo w butach z miękkimi podeszwami. Ale czas mija, dzieci ciągle boso, a jest gorzej, nie lepiej :(

    Z kolei ortopedzi zazwyczaj każą mieć sztywne wysokie zapiętki. Może czas posłuchać ich..?

    Chyba, że polecieć kogoś wiarygodnego w KRK, to pójdę i mu uwierzę :)
  • Kup befado. Umów się do fizjo i zobacz co powie. Nie kupuj profilaktycznych. 5xdrozsze, niekoniecznie wskazane.
    Podziękował(a) 1Duduś
  • U nas ortopeda do 6 roku życia też dużo bosych stop i żeby się nie przejmować, a podeszwa miękka, o sztywnej pięcie ani słowa nie mówił.
  • Płaskostopie u syna zauważyłam kilka lat temu, pediatra mówił, że stopka się kształtuje, żeby dać jej czas, dużo na boso po zróżnicowanym podłożu. Widzę jednak, że to nie pomaga, syn uwielbia chodzić na boso, ten najmłodszy również i obaj mają płaskostopie.
  • My mamy pod domem jednego z najlepszych ortopedow od dzieci w kraju.
    Facet ma duży luz do tematu, mówi że ruch, chodzenie na boś większość sportów działa cuda.
    Zwraca tylko uwagę żeby kupować buty, które mają szerokie palce.
  • Tak właśnie robię, plus chodzimy wszyscy dużo na boso i spośród naszej siódemki pięciolatek i dwuipollatek płaskostopie. Nie wiem od czego to zależy?
  • Od genów.
    U nas to samo, @Rejczel , ku mojemu wielkiemu ubolewaniu.
  • edytowano sierpnia 2021
    Mąż mój ma płaskostopie, i dzieci niestety też. Córka to takie hardkorowe. Chodziłam po ortopedach i fizjoterapeutach, wszyscy dawali te same zalecenia.
    Wydaje mi się, że niewiele się da z tym zrobić.
    Chociaż nie wiem. Może stara szkoła i sztywne buty z wkładką coś by dały.
  • The user and all related content has been deleted.
  • Zrobiłam właśnie remanent i muszę kupić strasznie dużo butów.
    Chętnie bym gdzieś pojechała i kupiła stacjonarnie, ale we mam wrażenie, że teraz wszędzie jest maleńki wybór, po kilka rozmiarów tylko, i wszystko trzeba zamawiać online.
  • Rodzice mówią, że ja miałam płaskostopie, chodziłam w specjalnych bucikach z wkładką, pamiętam sobie takie jedne, dziurkowane, z odkrytym palcem i zakryta pięta, sznurowane, jak dawniej panie sprzątające nosily :) No to widocznie po mnie te platfusy. Ale pocieszenie: obecnie zostawiam na plaży prawidlowy ślad stopy.
    Podziękował(a) 1Duduś
  • O widzisz! Czyli może jednak działało!
  • The user and all related content has been deleted.
  • O u nas nie ma osobnych butów ani stroju na wf - tzn na tym etapie (4kl) bo nie ma czasu ani miejsca na przebranie. Nie wiem jak w wyższych klasach będzie
  • @Hope pytam się właśnie córki: właściwie to wszyscy ćwiczą w tych butach zmiennych w których chodzą po szkole, wyjątkowo, jak ktoś.ma jakieś półbuty czy coś.w.tym stylu to osobno zmienia na wf-ie a tak to każdy już w jednych po szkole zasuwa.
    Podziękował(a) 1[Usunięty użytkownik]
  • Ja mojej jako szkolne kupuje takie

    https://m.deichmann.com/PL/pl/shop/dzieciece/buty-dzieciece/buty-dzieciece-trampki/00006001716329/czarno-białe+tenisówki+dziecięce+Vty+zapinane+na+rzepy+.prod?gclid=EAIaIQobChMIxZq9lde38gIVTud3Ch0JUAeNEAQYASABEgJ26_D_BwE

    Są dobre na wf. I mają biała podeszwe.

    Jeżeli ćwiczy się w tych samych butach to na pewno trzeba zrezygnować z tych wysuwanych. Bo one często spadają dzieciom i jest problem.

    Spoko buty są też befado ale moja już nie akceptuje ich wyglądu.
    Podziękował(a) 1[Usunięty użytkownik]

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik