Fotelik 15-36 dla większego dziecka - Diono Monterey?


Jak w temacie.

Szukam fotelika dla większego (chudego) ludzia, który powyrastał z posiadanych a nadal jest za niski na jazdę bez. Wiem, ze Diono Monetrey w USA ma homologację do 54 kg i jest opisywany jako do 160cm. Ale Czy ktoś z Was sprawdził to w praktyce?

(Nie pytam o podkładki, wiem o ich istnieniu.)
Otagowano:

Komentarz

  • Ja mam te foteliki. Moja córka ma 146cm i tam jeszcze jest miejsce na głowę jak wyciągnę zagłówek na max. Nie wiem czy aż do 160, ale 150/155 pewnie tak. Mogę w weekend zmierzyć ile jest od siedzenia do prowadnicy pasa i szczytu zagłówka.
  • Mamy fotelik diono monterey 2, Zosia nie ma pełnych 150 ale już się nie miesci, głową jej wystaje więc jeździ bez ale i waga już 34 dobiła
  • Ja się bardzo zaskoczyłam, jak świetny jest fotelik , ten większy firmy Jane. Najlepszy, jaki dotąd mieliśmy, bardzo wygodny i stabilny.
  • Ten Diono Monterey 2 to wg mnie najlepszy w tej kategorii. Dobrze pas sie uklada: na udach a nie na brzuchu
  • @AB_ bardzo poproszę. Najbardziej zależy mi na miejscu do zagłówka, ile puszcza (u nas wbija się w ramiona), ewentualnie szerokość na ramiona

    @Agmar właśnie o nim myślę :/ Ale głowa przecież może wystawać. U nas zagłówek wbija się w ramiona od góry. Dasz radę zmierzyć o co proszę AB?

    @Wanda właśnie o te pasy chodzi - niestety bardzo to zależne od auta. Na jednym siedzeniu auta układa się ok, na innych dramat.

    @Zuzapola jaki Jane? Czy możesz zmierzyć wysokość do dolnej części zagłówka przy maksymalnym wysunięciu?
  • @Duduś jak głową wystaje to po 1 nie jest chroniona a po 2 automatycznie pas jest za nisko i się zsuwa :(
    Podziękował(a) 1gabriela
  • Tu są wymiary tylko tej nowszej wersji,ja mam bez ctx
  • Ten drugi argument dyskwalifikujący niestety :/
    Ten pierwszy nie, bo fotelik z TEJ grupy wagowej ma głównie zapewniać prawidłowe prowadzenie pasa. Zgodnie z wytycznymi głowa może wystawać górą.
  • Wysokość od tyłu siedzenia do uchwytów na pas przy zagłówku, to 49 cm.

  • Zmierzyłam nasze. U nas 53 i 50 wysokość do ramion. Te 55.9 szału nie robi :( Choć to pewnie zależy od długości tułowia danego egzemplarza. Może znajdę gdzieś fotelik stacjonarnie i przymierzę.
  • edytowano lipca 2021
    @Zuzapola dzięki, za mały, u nas najniższy ma 50 i mało.
  • Mój syn już się w żaden nie mieści, ale jeździ po prostu na tym podwyższeniu. Jest problem w pewnym wieku, on się buntował, bo nogi za długie były i strasznie niewygodnie w foteliku mu było.
  • 53 do prowadnicy pasa, 75 do szczytu zagłówka.

  • Panna ma 146cm wzrostu. Sprawdziłam.
  • To Asia jest, @AB?
  • AB_ powiedział(a):

    Tak :)

    To wyrosła dziewczynka!
    Podziękował(a) 1AB_

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik