Światowy spisek

Nie wiedziałam jak zatytułować wątek :smiley:
Zaciekawiła mnie Wasza (niektórych) nieufność do urządzeń mobilnych. Rozumiem, że za ich pomocą "oni" mogą zdobyć informacje o tym gdzie bywam, co kupuję, gdzie pracuję itd.
Ok.
I co?
Co "oni" zrobią z wiedzą, że dzisiaj rano kupiłam 2 paczki kiełbasy...?
Chciałabym zrozumieć, gdzie to zagrożenie, bo dla mnie na ten moment to zupełnie nieistotne, że ktoś ma o mnie taką właśnie wiedzę.

Komentarz

  • edytowano czerwca 2021
    Hym dla przykładu wizyta służb o 6 rano, nie rozpędzili się za bardzo bo nie wiedzieli że dom teścia jest i nie mogli przeszukać wszystkiego,....a wiedzą kto z kim i o czym dla służb ważna :)
  • The user and all related content has been deleted.
  • The user and all related content has been deleted.
  • Jak będą cię chcieli znaleźć to będą o Tobie wiedzieć więcej niż się spodziewasz nawet.
    Podziękował(a) 1Bea
  • Ku zgorszeniu wielu ludzi, wszystkie moje fotki na telefonie ładują się automatycznie do zdjęć google. Za dużo fotek w życiu straciłam na różnych nośnikach, żeby z tego zrezygnować ;) jeśli kogoś to interesuje i ktoś mnie szpieguje, to mogę mu tylko współczuć. Ani ciekawa nie jestem, ani w konspiracji nie działam. Nawet Cukier mi nigdy nie dal bana, więc smuteczek...

    A personalizowane reklamy to jeden z lepszych wynalazków dla mnie. Mówię z telefonem w kieszeni do znajomej, że szukam dla syna zielonej bawełnianej czapki i po kilku sekundach wyskakują mi gdzieś na stronach czy fb reklamy sklepów z takimi czapkami . Ile czasu mi to zaoszczędzilo, dziękuję globalny szpiegowski spisku :D
  • Też. Teraz google wie, że piekę chleb i podrzuca mi zdjęcia ładnych foremek. I ja cierpię bo aktualnie nie mam kasy na zbytki ;)
    Podziękował(a) 2[Usunięty użytkownik] NC500
  • Ja 2 razy kupiłam cos czego reklama wyswietlila mi sie na fb i za kazdym razem to co przyszlo bylo badziewiem, nijak majacym sie do reklamy. Omijam z daleka
  • edytowano czerwca 2021
    Dzięki szpiegom, wiem czego szuka mój mąż w internecie :p i oczywiście mąż wie, czego ja szukam, niestety :/ ;)
  • Honi powiedział(a):

    Dzięki szpiegom, wiem czego szuka mój mąż w internecie :p i oczywiście mąż wie, czego ja szukam, niestety :/ ;)

    Mój już się gubi, Garnki, sukienki, skarpetki dziecięce, żarówki, cienie do powiek, herbaty, rajstopy, zeszyty i kredki, wszystko kupuje przez neta, reklamy się nie mieszczą xD

    Ostatnio wraca reklama kubeczka menstruacyjnego. W końcu kupie :D
    Podziękował(a) 1Ewaklara
  • The user and all related content has been deleted.
    Podziękował(a) 1Bea
  • The user and all related content has been deleted.
    Podziękował(a) 1Izka
  • Malgorzata powiedział(a):

    Z ciekawości zacznę rozmawiać o kochanku i ciekawa jestem reklamy jaką mi wyskoczy na telefonie.
    Dom starości???
    Czy jakaś impreza??

    Kiedyś FB zaproponował mi stronę "Zdrady, kochanki, mężatki". Pocieszam się, że to z powodu polisingowego kompa :)
  • Mój też mi jakieś randkowe portale podrzuca, single 45+. I nie mam się jak wytłumaczyć :o
  • The user and all related content has been deleted.
  • Z racji tego, że ostatnimi czasy param się też copywritingiem, to w moim przypadku wujek gógiel jest trochę biedniusieńki. Myśli, że jestem czymś zainteresowana, wrzuca reklamę, a ja po prostu niedawno pisałam artykuł na jakiś temat :)
    Podziękował(a) 1NC500
  • No właśnie @kawusiowa mnie też wyskakują z tego powodu reklamy od czapy. ;)
    Podziękował(a) 1kawusiowa
  • https://www.radiozet.pl/Technologia/Facebook-przyznaje-sprawdzamy-wiadomosci-na-Messengerze
    Choć dla wielu informacja o sprawdzaniu wysyłanych na Messengerze treści jest bulwersująca, nie jest to ani odosobniona w świecie technologii praktyka, ani coś, czego do końca nie można by było zrozumieć.

    Podziękował(a) 1NC500
  • Dopóki nie będziesz na celowniku służb z jakichś powodów, nie masz powodów do obaw.

    Podziękował(a) 1Wandeal
  • edytowano czerwca 2021
    .
  • edytowano czerwca 2021
    Sięgnijcie do historii, jak w czasach PRL ubecy "złamali" niejednego człowieka właśnie dzięki takim błahym, pozornie bezużytecznym informacjom - ludzie się załamywali gdy im pokazywano, że ubecja wie o nich wszystko. Donosiciele zaś sami się "rozgrzeszali" myśląc, że przakazują tylko głupie, nieistotne informacje.
    Po drugie może myślicie, że normalny, uczciwy obywatel nie ma czego się obawiać, bo system ściga tylko przestępców/bandytów? Hmm...
    A zauważyliście, że definicja pojęcia "normalny" coraz szybciej się zmienia?
    Nie musisz robić NIC złego, by pewnego dnia dowiedzieć się, że jesteś wrogiem systemu - a wtedy "bezużyteczne informacje" nabiorą wielkiego znaczenia...
    Matrix Cię ma...
  • edytowano czerwca 2021
    Agmar powiedział(a):

    https://www.radiozet.pl/Technologia/Facebook-przyznaje-sprawdzamy-wiadomosci-na-Messengerze
    Choć dla wielu informacja o sprawdzaniu wysyłanych na Messengerze treści jest bulwersująca, nie jest to ani odosobniona w świecie technologii praktyka, ani coś, czego do końca nie można by było zrozumieć.
    Podziękował(a) 1NC500

    Omyłkowo podziękowałem i nie da się tego cofnąć.
    FB czyta prywatną korespondencję. FB czyta prywatną korespondencję. FB czyta prywatną korespondencję.
    Szukają treści rasistowskich. Ale kto i jak definiuje rasizm? I czy ta definicja jest stała czy ciągle się zmienia?
    https://youtu.be/ep8hGoyGw50
    A co do FB to już wychodzi z użycia, przynajmniej wśród młodych.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik