wnętrza

Wreszcie doszliśmy do etapu wykańczania poddasza. Wiele mam przemyślane, ale zacięłam się częściowo na płytkach w łazience. Zależy mi, żeby prosto, klasycznie i estetycznie. Z łazienki generalnie będą korzystać dzieci.
Łazienka ma lekki skos, jest mała ma wymiar 1,30m x 2,80m + prysznic z boku 90x90cm.
Brodzik jest czarny. Bateria prysznicowa czarna.
Umywalka z szafką są białe, uchwyty i kran czarne.
WC białe, przycisk czarny.

Nie wiem jakie płytki na podłogę i ściany.
Straciłam trochę przekonanie do czarnego brodzika, bo może będzie za ciemno?
Na ścianę nie mam pomysłu.
Na podłogę myślałam o takich:









«134567122

Komentarz

  • edytowano maja 2021
    My robiliśmy teraz kuchnie i jak tak patrzyliśmy na flizy to jest obecnie trend na duże i bardzo duże płytki, takie 50x70, 60 x70 i nawet wieksze. Wybraliśmy płytki naśladujące bielone drewno, podłużne jak panele.
    Jasna podłoga powiększa optycznie pomieszczenie. Poszłabym w klasykę, prostotę i elegancję. Nie za dużo wzorków.
    Podziękował(a) 1Basja
  • edytowano maja 2021
    Mam takie przeświadczenie, że te płytki powyżej bardziej są do kuchni niż do łazienki....
    Podziękował(a) 1Basja
  • Wzorki na podłodze wydawały mi się fajnym przełamaniem jednolitych kolorów.
    Podziękował(a) 1AgaMaria
  • @Basja wybierz to, co Tobie się podoba. O gustach się nie dyskutuje.
    Poradzić można, jasna sprawa. Nauczyłam się jednak, że dziś kupuje modne i b.drogie a za 2 lata już inny trend będzie panował, i to, za co zapłaciłam dziś fortune, za krótki czas będzie kosztowało o połowę mniej. A płytek nie zmieniasz co kilka lat chyba, tak jak kolor ścian.
    Tak.jam @Rejczel pisze.
    Pójść w klasykę.
    Podziękował(a) 1Basja
  • Jak będę umiała wstawić zdjęcie to pokażę Ci @Basja naszą nową łazienkę. Jeszcze nie wykończona, ale widzę, że mamy coś podobnego w myśleniu
    Podziękował(a) 2Agnicha Basja
  • Jasne, takie przełamanie jak najbardziej jest potrzebne. Basja a jaki ma być styl tej łazienki? Masz takie założenie, że ma być w stylu np. rustykalnym, romantycznym itp. Myślę, że rodzaj płytek powinien być też dobrany do armatury łazienkowej, do ogólnego looku. I tak: jeśli brodzik, umywalka i baterie są czarne i raczej nowoczesne, surowe i proste w formie to poszła tym tym tropem i utrzymała surowa klasykę na ścianach i na podłodze. Może mozaika nascienna np.przy umywalce jako takie uciekawienie a podłoga jednolita. Do tego jakieś elementy drewniane, jaśniutkie drewno do tej czerni mmmm, widzę to.




  • Oj, nie umię. Za duży obraz. My mamy białe ściany, ciemnobrązowe elementy i przełamanie na podłodze. Właśnie kafle coś w tym stylu jaki zapodałaś
  • Jakby kto umiał zmniejszyć zdjęcie i tu wkleić to mogę wysłać
  • I oczywiście tak jak @Honi pisze - każdy ma inny gust, styl, różne rzeczy się nam podobają i ciężko coś doradzać. Ja piszę to jako bardzo luzna inspiracje i podpowiadam rozwiązania, które u mnie się sprawdzaja :)
  • Wow, bardzo mi się podoba!
  • Kuria pozdrawiam Twoje płytki ze swojego przedsionka ;)

    Podziękował(a) 2Bagata Basja
  • Ha, fajne nie? @mamlu?
  • Ja tez lubię bardzo takie podłogi. Koniecznie taki wzór wybierz, żeby pasowały szare fugi, bo mniej problemu z czyszczeniem.
    Podziękował(a) 2Basja Madzikg
  • Te płytki są genialne. Nie widać na nich żadnego brudu, a niesie się u nas na potęgę z dworu. Bardzo je chcialam do łazienki, ale mąż się nie zgodził, więc mamy bardzo klasyczne połączenie: na ścianach wzór marmurka i białe płytki, a na podłodze drewnopodobne długie, a wąskie "deski". W drugiej łazience też zrobiłam klasyczne płytki, ale za to poszalalam z tapetą. :)
    Mnie się bardzo podobają wzorzyste płytki na podłodze. Przepięknie przełamują całość, jak reszta jest stonowana.
    Podziękował(a) 2AgaMaria Basja
  • I z drugiej strony
    Podziękował(a) 2Basja Madzikg
  • edytowano maja 2021
    :/
    Basja powiedział(a):

    Wzorki na podłodze wydawały mi się fajnym przełamaniem jednolitych kolorów.

    Bardzo fajny pomysl. I choć zludzenie nie widac tak wlosow... :D
    Podziękował(a) 2Basja Madzikg
  • Nie bierzcie fugi "jaśmin", piękna jasniutka, od razu dzieci zagżdyliły, będziemy zmieniali na grafitowa.
  • "Zagżdyliły"- co Ci one zrobiły, te dzieci?
    Pierwsze słyszę, ale to musi być straszne. ;)
    Podziękował(a) 1Bagata
  • Innymi słowy: przyciemnily jaśmin, po calosci :D
  • edytowano maja 2021


    W zeszłym roku z takich korzystałam, były przy prysznicu. Na podłodze drewnopodobne, a na pozostałych ścianach białe.
    Podziękował(a) 1Basja



  • Tu jeszcze inne w podobnym stylu.
  • O gustach to wiadomo, ale poradzę ci jakich nie kupować - jednolitego koloru z połyskiem i jasnej fugi. Chyba, że lubisz pucować ;)
  • @Basja , wszystkie, które wkleiłaś, bardzo ładne. @mamlu, te Twoje wyglądają prześlicznie! <3
    Podziękował(a) 2Basja mamlu
  • Jak mała łazienka, to raczej te modne wielkie płytki się nie sprawdzą.
    Dałabym na podłogę którekolwiek z tych w pierwszym poście, a na ścianę proste białe. Może nawet nie na wszystkie ściany, część można zostawić bez płytek. Zależy jaki układ.
    Podziękował(a) 2Basja Skatarzyna
  • Mnie się podobały takie wytłaczane jakby sztabki, białe, lśniące i do kuchni na ścianę chciałam. Ale mąż twardo bronił swoich płytek, które kładł osobiście i po nałożeniu świeżej fugi wyglądają super, cieszę się, że mnie przekonał.
    Podziękował(a) 1Basja
  • A, do małej łazienki lepiej drobny wzorek, może te pierwsze, czarno białe najlepsze?
    Podziękował(a) 1Basja
  • Bardzo ładne te płytki, każde jedne, do tych co mają trochę koloru można fajnie dopasować dodatki.
    Podziękował(a) 1Basja
  • Duże płytki do mnie nie przemawiają, więc u mnie na pewno będą mniejsze.
    Ściany białe, u nas wszędzie białe :)

    A jeśli płytki na podłodze będą z wzorkami + mam czarny brodzik to jakie płytki na ściany w prysznicu?
    Ściany są do obłożenia trzy, czwarta to będą szklane drzwi.
    Nie umiem tego dobrać.
    Podziękował(a) 1Agnicha
  • Jak wymyślałam swoją to przeglądałam różne aranżacje. Najbardziej podobały mi się w brodziku płytki takie jak na podłodze. Kiedy oczywiście ściany są białe. Albo też drewnopodobne-takie same jak szafki łazienkowe
    Podziękował(a) 1Basja

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik