na święcenia kapłańskie - prezent?

Jak w temacie. :)

W ubiegłym roku, na święcenia diakonatu zamówiliśmy msze święte wieczyste, dołączając śmieszny drobiazg jakiś, a terozki mamy zagwozdkę... Może ma kto jakieś pomysły, inspiracje?

Myśleliśmy o prezentach pół żartem/pół serio raczej, nie na mega poważnie, bo to taki kolega grupki, nie rodzina.

Komentarz

  • Moja propozycja raczej mało na żarty, ale polecam plakat oprawiony w ramę:
    https://studioblogo.pl/produkt/oblicze-chrystusa/
    Kupowaliśmy na prezent na podobną okazję.
    Podziękował(a) 2Nigella Rien
  • My kupowaliśmy bratu ornat.
    Podziękował(a) 1Rien
  • Tak na sportowo -przyszedł mi do głowy rower albo np. worek treningowy + rękawice( coby odreagować, jak go proboszcz zdenerwuje ;) ), porządne słuchawki + odtwarzacz do mp3 .
    Podziękował(a) 1Rien
  • Rower dostał nasz wikary po bierzmowaniu od nas.
    Podziękował(a) 1Rien
  • Zależy za ile. Z droższych niż symboliczne - zestaw mały ksiądz, znaczy się liturgiczny zestaw podróżny
    Podziękował(a) 1Rien
  • @Rien kup mu książkę "Dom Smagany Wiatrem". Serio.
    I niech ją potraktuje na poważnie.
    Wtedy już nic, co zobaczy jako ksiądz, go nie ruszy. I będzie wiedział o co i z kim walczy.
    Podziękował(a) 2NC500 Rien
  • Ooooo, jesteście nieocenieni...

    No to tak. Kasy mało mamy, więc rower odpada, ale pomysł super! Zestaw mały ksiądz raczej też ze względu na koszty takiego.

    Ornat - zakładałam, że ksiądz ma jakiś 'zestaw' zazwyczaj na parafii, a jakiś wypaśny to pewnie rodzina kupi.

    ALE te rękawice... tooooo wpisałyby się w myśl: "niezbędnik" młodego wikarego. ;) Zamówiłam już klęcznik taki mały, przenośny, składany.

    A książka - nie znałam! Kupimy i sobie :)
  • A ten plakat. Jak mi się przyda inspiracja! dzięki!!!
  • Zestaw "mały ksiądz"... Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać...



    https://www.worthpoint.com/worthopedia/wee-believers-mass-kit-catholic-494422282


    Podziękował(a) 2Rien Shrekowa
  • Rien powiedział(a):

    A książka - nie znałam! Kupimy i sobie :)

    No, tylko nie przeżyj szoku. Za kryzysy wiary nie odpowiadam.
    Ale ksiądz musi - jeśli jej nie przejdzie, to lepiej żeby księdzem nie zostawał.
    Podziękował(a) 1NC500
  • Zależy jaki budżet. My teraz dawaliśmy piękną stułę z Sercem Jezusa i Sercem Maryi. Z tym że to był pewniak że taki prezent spełni marzenia bo to jest miłość do tych Dwóch Serc w tym przypadku. Ale możliwości w obrębie stuły jest sporo.
    Podziękował(a) 2Rien Wandeal
  • @TecumSeh a dasz namiar gdzie tą książkę można kupić? Pamiętam że szukałam swego czasu i nie było nigdzie w księgarniach internetowych, w tym katolickich. Znalazłam pojedynczy egzemplarz na Allegro ale cena była jakaś kosmiczna (nie pamiętam dobrze bo to było dawno ale coś blisko 100 zł).
  • Stułę też kupowaliśmy tylko chyba na świecenia diakonatu: taką dwustronną: biało- fioletową- na przyszłość. Mówił, że dobrze mieć pod ręką w aucie/ na motorze- gdyby w razie wypadku ktoś potrzebował sakramentu.
    Podziękował(a) 1Rien
  • A ten mały zestaw do odprawiania Mszy- mówił, że za mały jest. Zwykle jednak więcej ludzi uczestniczy we Mszy- nawet na wyjazdach.

    No chyba, że dany ksiądz to jakiś samotny podróżnik.
    Podziękował(a) 1Rien
  • Shrekowa powiedział(a):

    @TecumSeh a dasz namiar gdzie tą książkę można kupić? Pamiętam że szukałam swego czasu i nie było nigdzie w księgarniach internetowych, w tym katolickich. Znalazłam pojedynczy egzemplarz na Allegro ale cena była jakaś kosmiczna (nie pamiętam dobrze bo to było dawno ale coś blisko 100 zł).

    No właśnie problem w tym że to normalna cena - ksiażka ma 750 stron :)
    https://ameo.pl/dom-smagany-wiatrem-martin-malachi-229542

    nie patrz na okładkę, bo ma clicbajtowe (i nieprawdziwe) sformułowania (typu "spisek na życie papieża" - gó..zik prawda, nic takiego nie ma w książce) - to nie jest, wbrew temu co sugeruje okładka, żadna "powieść sensacyjna" tylko książka o stanie Kościoła i jego problemach, napisana przez wiernego do śmierci Kościołowi księdza Martina Malachiego.

    Napisana dla wiernych, ale i księży - aby wiedzieli z czym mają do czynienia i nie ulegli szokowi, który nastąpi (w zasadzie już nastąpił).

    Ja książkę polecam bardzo, bo w zasadzie mogę powiedzieć że już żaden skandal w Kościele mnie nie zdziwi - a już na pewno nie będzie to powód odejścia od wiary czy też od Kościoła.

    A znam księdza (udzielał mi ślubu), który był bardzo pobożny i w zasadzie taki, jaki powinien być ksiądz - ale kiedy dostrzegł najgorszą stronę polskiego Kościoła (najpierw w Krakowie a potem w Warszawie) to tego psychicznie nie uniósł. I księdzem już nie jest.
    Podziękował(a) 3Juka Rien Shrekowa
  • Idealizm szkodzi na głowę.
    Podziękował(a) 2EluniaSylwia Izka
  • @Juka w zasadzie to idealizm jest spoko, tyle że między nim a czystą głupotą jest zdumiewająco cienka granica.
  • Moze jednak nie idealizm a stawianie na swoje sily.
    Po kudzky nie da sie zrozumiec i zaakceptowac tego
    Mozna sie starać i guzik z tego wychodzi
  • Ładna stuła jest dobrym pomysłem, ale może być też komża - sama lub w komplecie ze stułą - ksiądz nie tyko w ornatach chodzi. Komża jest luźna, więc łatwo utrafić z rozmiarem.
    Podziękował(a) 1Rien
  • edytowano maja 2021
    @Shrekowa ja kupowałam na https://sklep.antyk.org.pl/p,dom-smagany-wiatrem-powiesc-o-wypelnianiu-sie-trzeciej-tajemnicy-fatimskiej,6468.html tylko czeka się ok tyg, ale książka warta swojej ceny :) super wciągająca :)
    A do prezentu można dorzucić Boże Krówki (można poprosić o liścik z zyczeniami wewnątrz )
    Podziękował(a) 2Rien Shrekowa
  • Dobra książka, ale trzeba dobrze wiedzieć, komu się ją kupuje, bo może być odebrana jako niesmaczna aluzja.

  • Podziękował(a) 1Rien
  • edytowano maja 2021
    A to z kolei, to ksiądz na pewno zna. Naprawdę ryzykowne jest kupowanie książek teologicznych dla teologa. No chyba, że bardzo dobrze go znasz - wiesz, co go interesuje i czego mu brak w domowej biblioteczce. Księża kończąc studia, mają zazwyczaj dużo swoich książek tego typu.
    Przyszło mi jeszcze do głowy, że można kupić jakieś fajne etui na brewiarz - takie super z dobrej skóry - bo klerycy zazwyczaj kupują tanie z dermy.
    Podziękował(a) 1Rien
  • o a może pióro z grawerem - jakiś budujący cytat + jakiś fajny notatnik do pisania kazań :)
    Podziękował(a) 1Rien
  • Baaaaardzo dziękuję za inspiracje!!!
    Kompletujemy zakupy :).

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik