Przygotowani na nowe dziecko?

A tu lekarze mówią że będą bliźniaki.
Eeee, co w tym takiego.
Trojaczki.
Uuuu no szok i niedowierzanie....
A tymczasem na Mali....


https://www.gosc.pl/doc/6844178.Urodzily-sie-dziewiecioraczki

Komentarz

  • Oczami juz widzę @Katarzyna przyjmującą poród domowy tych 9raczkow.
    Podziękował(a) 1Izka
  • Tymczasem nawet bliźniaki rodzone w domu, to nie jest dobry pomysł.
    Ale kto wie, w jakim kierunku ten świat pójdzie?
    Podziękował(a) 1Bea
  • Katarzyna powiedział(a):

    Tymczasem nawet bliźniaki rodzone w domu, to nie jest dobry pomysł.
    Ale kto wie, w jakim kierunku ten świat pójdzie?

    Właśnie kiedyś miałam Cię o to pytać, dlaczego bliźniaki teraz to od razu kierują na cc?
  • Bo cc zrobić umiom, a bezpiecznie przyjąć bliźniaków drogą naturalną - nie umiom.
    To samo z położeniem pośladkowym.
  • Katarzyna powiedział(a):

    Bo cc zrobić umiom, a bezpiecznie przyjąć bliźniaków drogą naturalną - nie umiom.
    To samo z położeniem pośladkowym.

    Ale Ty umiesz bezpiecznie przyjąć? W ogóle można w naszym "prawie" zmusić kobietę do cc tylko dlatego że bliźniaki będą?
  • Niektórzy umiom. Chcieli przyjąć pośladkowy w Pruszkowie. W trakcie się okazało że "poprzeczka" odwrócili i zwykły był.
    Ale cc przygotowane
  • sama kiedyś pisałaś Mafji, że jakby jej trójca była jakoś tam ułożona to można by próbowac naturalnie.
  • Z tego, co pisała @MAFJa, to jej trójca była prawdopodobnie do bezpiecznego urodzenia naturalnie - mieli osobne worki owodniowe i wszyscy się główkowo ustawili. Ale w PL się trojaczków naturalnie nie przyjmuje. A bliźnięta - stosunkowo rzadko. Raczej jeśli kobiecie na naturalnym porodzie zależy.
    @Skatarzyna - a akcentem na niektórzy. Pośladkowo - jeśli małe dziecko u wieloródki, to można czasem znaleźć lekarza, który zgodzi się przyjąć. Głównie lekarze starszej daty w ośrodkach prowincjonalnych, choć są i wyjątki w innych miejscach.
    @Agmar - nie wiem, czy umiem, bo nigdy nie próbowałam ;)
    Wierzę, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to z Bożą pomocą, sobie poradzę. Teorię znam ;)

    Się pochwalę - dziś zdiagnozowałam położenie pośladkowe. Mama była zaskoczona, że to się da zrobić bez USG. 3 godziny później była u lekarza na wizycie. Potwierdził z użyciem USG. Mam nadzieję, że uda się obrót zewnętrzny i urodzimy razem w domu. Pamiętajcie w modlitwie o Helenie, która za tydzień ma mieć ten obrót.
    Podziękował(a) 1Skatarzyna
  • Pierwsza nieEwa?
    +
    Podziękował(a) 1OlaOdPawla
  • Jak urodzi, to będzie Ewa :)
    Podziękował(a) 1Bea
  • Katarzyna powiedział(a):


    Wierzę, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to z Bożą pomocą, sobie poradzę. Teorię znam ;)

    Uf, nie sądzę aby mi się kiedyś miała trafić ciąża podwójna ale dobrze wiedzieć że w razie w istnieje ratunek
  • @Agmar - Gdybyś chciała rodzić bliźniaki, to Cię chętnie wykieruję w miejsce, gdzie będziesz mogła bezpiecznie naturalnie urodzić je w szpitalu.
    Póki nam się system nie załamie, albo inna katastrofa nie nastąpi, nie przewiduję przyjmowania bliźniąt, czy porodów pośladkowych w domu. Jeszcze mi moje prawo wykonywania zawodu miłe.
    Podziękował(a) 1Agmar
  • Przy ostatnim porodzie leżałam na sali z mamą po naturalnym z bliźniętami. Słodkie były, ale wdziecznam Panu Bogu, że mnie zsyła moje pojedynczo. ;) przy 9 to byśmy chyba z 4 nianie zatrudnili :D
  • Dwie koleżanki z pracy bliźniaki siłami natury jakieś 10 lat temu Trójmiasto
  • edytowano maja 2021
    W( ha damsku na zaśpiewać) zostawiam to bo mój telefon przeszedł sam siebie. A miało być w Gdańsku na zaspie (ordynator Socha) na pewno rodzi się pośladkowe SN.
    Podziękował(a) 1Rien
  • W tym samym Pruszkowie, leżałam z mamą po pierwszym porodzie, ktora ( po studiach medycznych) była przekonana, że ma jelitowkę i przyjechała z bardzo zaawansowanym posladkowym. I ładnie bez szkód przyjęty. :)
  • Znajoma miesiąc temu w KRK.blizniaki oba pośladkowo urodzila sn.
  • Andora powiedział(a):

    W( ha damsku na zaśpiewać) zostawiam to bo mój telefon przeszedł sam siebie.

    :*

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik