Marksizm, lewactwo, cywilizacja.

Z innego wątka offtop (w końcu drugie imię forum to offtop.pl ;) ).

@Rogalikowa:
Co do bolszewizmu chyba tylko się pomylił, że korzenie może zapuścić jedynie w Rosji. Jak widać na tzw. Zachodzie również natrafił na podatny grunt. Zastanawia mnie dlaczego. Czy wystarczy oświecony ateizm, czy jak tam to nazwać, czy jeszcze coś, żeby tak "glebę" (zachodnią, chrześcijańską) zniszczyć, że przyjmuje bolszewickie idee i metody

Ja:
Piłsudski miał rację w odniesieniu do bolszewizmu, który występował w I połowie XX wieku. Teraz mamy neomarksizm - inna bajka.
@Rogalikowa znasz Krzysztofa Karonia? Nikt chyba lepiej tego nie wytłumaczył niż on.

Co do ateizmu - jak człowiek nie wierzy w Boga, to uwierzy w każdą bzdurę - święta prawda od dawna.
Gleba zachodnia jest chłonna wyłącznie dlatego, że odeszła od chrześcijaństwa. To nie tylko skutek marksizmu, nawet nie głównie.

A tak w ogóle - osobny wątek o tym załóżmy.
Podziękował(a) 2NC500 Rogalikowa

Komentarz

  • Kiedy czytam co się dzieje w Hiszpanii, to nie mogę uwierzyć. Dlaczego tam aż tak szybko to idzie, dlaczego ludzie na to pozwalają, skąd tyłu zwolenników, mimo, że wszystko po kolei im się wali...
    Podziękował(a) 3Barbasia Rogalikowa Shrekowa
  • I po co zaczynałam temat, teraz będę tu wchodzić i się denerwować, bo mnie ten temat bardzo rusza ;) Już wątki kowidowe omijam, z trudem, bo z trudem, ale udaje mi się nie wchodzić (temat gorący wszędzie dookoła, po co się jeszcze tu mam nakręcać ).
    Podziękował(a) 2Izka katarzynamarta
  • edytowano maja 2021
    Zuzapola powiedział(a):

    Kiedy czytam co się dzieje w Hiszpanii, to nie mogę uwierzyć. Dlaczego tam aż tak szybko to idzie, dlaczego ludzie na to pozwalają, skąd tyłu zwolenników, mimo, że wszystko po kolei im się wali...

    Rogalikowa powiedział(a):

    I po co zaczynałam temat, teraz będę tu wchodzić i się denerwować, bo mnie ten temat bardzo rusza ;) Już wątki kowidowe omijam, z trudem, bo z trudem, ale udaje mi się nie wchodzić (temat gorący wszędzie dookoła, po co się jeszcze tu mam nakręcać ).

    Nie. Hiszpanie podnoszą głowy, podobnie jak Polacy.
    TecumSeh powiedział(a):

    (w końcu drugie imię forum to offtop.pl ;) ).

    :mrgreen:

  • edytowano maja 2021
    Przeklejka:
    NC500 powiedział(a):

    Rogalikowa powiedział(a):

    Co do bolszewizmu chyba tylko się pomylił, że korzenie może zapuścić jedynie w Rosji. Jak widać na tzw. Zachodzie również natrafił na podatny grunt. Zastanawia mnie dlaczego. Czy wystarczy oświecony ateizm, czy jak tam to nazwać, czy jeszcze coś, żeby tak "glebę" (zachodnią, chrześcijańską) zniszczyć, że przyjmuje bolszewickie idee i metody

    Rzeczywiście, pomylił się i to grubo. Na Zachodzie króluje konformizm, w myśl zasady zaczerpniętej z gułagu: Ty umrzyj dziś, a ja umrę jutro. Za Margaret Thatcher tego nie było, ogromną robotę odwala teraz BBC :'( .
    Jedna z sowieckich metod jest prosta, umocowuje się swoich ludzi w polityce, biznesie, nauce, mediach - to samo co oni zarzucają (i słusznie) zachodniej masonerii. Najważniejsze decyzje są podejmowane i wcielane w życie z pominięciem drogi demokratycznej. Tylko Brexit cieszy, bo Unia była tak zinfiltrowana przez tow. zegarmistrzów, że nie dało się tego reformować. I Szkocji nie pozwolono się oderwać, ja zorientowałem się co jest grane jak SNP zadeklarowało że po udanym rozbiciu UK armia szkocka zostanie rozwiązana, bo np. Kostaryka nie posiada żadnej :#.
    No nie pomylił się, bo mówicie o dwóch różnych rzeczach. Podobnych, ale z istotnymi różnicami.
    Co Piłsudski opisywał? Bolszewizm w I połowie XX wieku. Widzisz istotną różnicę między tym, a obecnym?
    Przyczyny, przebieg, skutki - wszystko podobne, ale z istotnymi różnicami. Tamten - wg Piłsudskiego - mógł być WYŁĄCZNIE w Rosji. I tak samo mówi pod koniec XX wieku Richard Pipes, doradca Reaganna, tak samo mówi w XXI wieku Krzysztof Karoń (jak sam mówi - nie on to mówi, ale powtarza po mądrych, i to prawda).

    I na koniec - Brexit nie cieszy, bo UK była jedną z sił hamujących ichniejsze szaleństwa, więc z naszego punktu widzenia Dexit albo Frexist byłby znacznie korzystniejszy.
  • edytowano maja 2021
    Unia miałaby sens, gdyby towarzysze jej nie zinfiltrowali:

    Unia Sowiecka czy Związek Europejski?
    Władimir Bukowski, Tomasz Sommer i inni
  • edytowano maja 2021
    @TecumSeh a możesz zalinkować stosowna wypowiedz Karonia bo kojarzę człowieka ale chyba nie z tym
    Podziękował(a) 1NC500
  • @Agmar Kojarzysz Karonia, ale nie z wykładów i debat o marksizmie? :o Szok - bo ja wyłącznie z tego. No, raz jeszcze powiedział, że za dużo pali ;)

    Tu masz krótszą wersję, bo tylko 2,5h :)


    A tu mamy 5h wykładu (w częściach):


    Długie, ale warto. Nawet po kawałku.
    Absolutna lektura obowiązkowa - to powinno być na egzaminie maturalnym jako osobny przedmiot.
    Podziękował(a) 2NC500 Rogalikowa
  • No raczej bo ja go z realem kojarzyłam i o lockdownie w tamtym roku mówił i o jakimś tam globaliscie i coś mi się przypomina o religijnych tematach :) być może wprost nie nazywał tylko nawiązywał i dlatego nie kojarzę. Zaraz po Amelkę jadę a potem posłucham
  • edytowano maja 2021
    @TecumSeh
    Chyba napiszę też w dziale technicznym:
    Jak coś linkujecie, to liczcie się z tym, że materiał może potem z różnych przyczyn z danego miejsca zniknąć, podobnie jak obrazek. Pliki ginęły jeszcze przed wprowadzeniem cenzury, np. ktoś kasował własne konto. I szukaj wiatru w polu. Dlatego warto wklejać też tytuły:
    YT:
    HISTORIA MARKSIZMU CZ. 1/5 WPROWADZENIE I PREHISTORIA

    Krzysztof Karoń: historia marksizmu, czyli kto niszczy naszą cywilizację? Wykład w Białymstoku

    Najważniejsze rzeczy najlepiej kopiować.
  • edytowano maja 2021
    Materiały naprawdę znikają z Internetu. Był taki popularny filmik: Noblista tłumaczy się gęsto, jaki to z niego był abstynent. Nagle głośno przerwała mu była Pierwsza Dama; zaklęła szpetnie. Teraz w to miejsce krąży ocenzurowany film, a ona tylko mówi kurde :mrgreen: . Tylko komentarze pozostały. Nawet TVP ją kryje.
  • edytowano maja 2021
    Tu chyba jest całość naszego klasyka, tylko co on za cenne slajdy pokazał, skoro po 40 latach dalej są utajnione? A może ktoś znajdzie te slajdy? Zaczyna się od 01:52, ale chętnie bym zobaczył zdjęcie z 02:07 - więzienie dla dzieci więźnów.
    Yuri Bezmenov - ALL Interviews & Lectures HQ (1984-1983)
  • Free speech campaigners welcome Boris’s war on woke after PM reveals 'cancel culture' victims denied platforms by universities can now seek compensation in courts
    https://www.dailymail.co.uk/news/article-9565851/Tory-war-cancel-culture-Speakers-no-platformed-universities-seek-compensation.html
  • Według mnie większość ludzi nawet sobie nie zdaje sprawy, jak powszechne i głębokie jest zaczadzenie umysłów marksizmem i wszystkim, co z niego wynika. Paradoksem tych czasów jest też to, że w krajach uważanych za "kapitalistyczne" ludzie mają coraz bardziej (i chyba w ogóle bardziej) marksistowskie poglądy - otwarcie o tym mówią (choć często nie rozumieją, że to marksizm) i wprowadzają iście komunistyczne porządki. Marksizm kulturowy w całej okazałości i socjalizm na wielką skalę. Nowe pokolenia, wychowane w oparach propagandy, już nie rozumieją jak daleko odeszli od tego, co naprawdę normalne. Nie wiedzą nawet jak odróżnić człowieka wolnego od niewolnika. Pokolenie ludzi w wieku średnim też już tego nie rozumie - i że na końcu tej drogi jest nędza i całkowita niewola...
    Podziękował(a) 2pustynny wiatr Rogalikowa
  • @Wandeal
    Najwięcej marksizmu jest w krajach, które znalazły się na sowieckim celowniku. W Stanach rozwiązują policję, ale Szkocja, jeśli się oderwie od UK (i wróci do EU) chce rozwiązać armię :# . Rzut oka na mapę wystarczy, żeby spostrzec że o ile Anglii i Francji łatwo jest pilnować wąskiego gardła: Kanału La Manche, to sprawić żeby obca flota nie pływała od północy może tylko Szkocja i Islandia.
    Polska na razie jest atakowana przez pożytecznych z Konfederacji, którzy niby zwalczają turbosłowian, ale są przeciwni naszej współpracy z Nato. Mikke wprost nawołuje do handlowania z Rosją. Co do NATO to nie wiadomo czy nam pomogą, USA będzie zajęte na Pacyfiku, liczyć na Niemcy i Francję to ruletka, nawet nie wiemy czy oba kraje łaskawie pozwolą przejść wojskom amerykańskim niosącym nam pomoc, czy de facto nie staną po stronie Rosji. Polskę stać na stworzenie lokalnego sojuszu alternatywnego dla NATO i to Polska musi być jego liderem:
    Prognoza geopolityczna Polski – dr George Friedman w rozmowie z dr Jackiem Bartosiakiem
  • Waleczni Szkoci rozwiązujący swoją armię :o

    Rozczarowanie.
  • @NC500
    A co Ty tak zaraz o wojnie - i czemu oczywiście z Rosją? Skąd to przekonanie, że tylko Moskale nam zagrażają? Naprawdę za dużo niemieckich mediów w tym nieszczęsnym kraju...
    Alternatywny, lokalny sojusz, owszem, świetny pomysł - ale najpierw to trzeba się pozbyć wrogów wewnętrznych, zdrajców, i obcych wojsk, które tu obcych interesów pilnują.
  • Wandeal powiedział(a):

    @NC500
    A co Ty tak zaraz o wojnie - i czemu oczywiście z Rosją? Skąd to przekonanie, że tylko Moskale nam zagrażają?

    Przede wszystkim i głównie.
    Wandeal powiedział(a):

    Naprawdę za dużo niemieckich mediów w tym nieszczęsnym kraju...

    I ruskich. Choć w sumie na jedno wychodzi.
  • edytowano maja 2021
    @Wandeal
    Si vis pacem, para bellum - jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.
    Dla Rosji duraczenie jest równie ważne jak traktowanie wroga ołowiem, czas się obudzić. Wojna już jest, na Ukrainie. I to nie Balcerowicz tam poszedł strzelać do miejscowych (piję do Grzegorza Brauna, o Balcu na Ukrainie to było chyba tu: Grzegorz BRAUN - Korona Królestwa Polskiego | cz.1).
    Grzegorz Braun chyba coś mówił że Polska nie powinna posyłać żołnierzy na wojnę w obronie Ukrainy, ale to było dawno, cytuję z pamięci i chyba tego nie znajdę, to było jakieś wideo przed wyborami. O! Jest! 0:56
    https://youtu.be/KLs0heb10ZA?t=56
    Putin kwestionuje granice państw, stosuje politykę faktów dokonanych (z kim nam się to kojarzy?), każe strzelać do ludzi a jego propaganda ma znieczulić opinię publiczną, żeby nie doszło do izolacji Rosji w handlu zagranicznym.
    Ja do u**ania cytuję Jacka Bartosiaka. Rosja, czy carska czy sowiecka, czy pod rządami Nawalnego czy Putina, ma podobne cele - to jest tak niezmienne jak mapa plastyczna Europy i świata. Muszą sobie mieczem wyciąć dostęp do Atlantyku - do handlu morskiego. Obejrzyj jeszcze raz Jack Strong (2014) na cda_pl. Chodzi też o niepodległość Pribałtiki. Polska ma takie nieszczęsne nizinne położenie że łatwo rozjechać ją czołgami.
    De facto już Białoruś jest w rękach rosyjskich, jeśli dobrze zrozumiałem Bartosiaka. Zaraz za białoruską granicą jest Brama Smoleńska, jednakowo kluczowa dla nas i dla Rosji:
    https://strategyandfuture.org/wp-content/uploads/2019/10/SF_Smoleńsk_Golan_JB_24_10_2019.pdf

    Autorstwa Popik - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=59655615
    Audiatur et altera pars:


  • @Tecumseh
    W Polsce dominującą pozycję na rynku medialnym na Agora, czyli Niemcy. Rosja ma w Polsce silną agenturę, ale kapitał, media to kto inny...
    @NC500
    daruj sobie te banały - si vis pacem ... etc. ;)
    Bartosiaka też sobie sobie daruj... zastanów się lepiej dlaczego ma tak łatwy dostęp do mediów (?).
    Putin robi to, co każdy rozsądny człowiek na jego miejscu by robił, tak się prowadzi niezależną politykę.
    Odnośnie tego agresywnego rosyjskiego imperializmu dam wam jedną rzecz do przemyślenia. Mianowicie warto sobie uświadomić, że obecna sytuacja jest dość podobna do sytuacji przed rozbiorami Rzeczpospolitej. Po pierwsze Rosja praktycznie i tak miała kontrolę nad sytuacją w tym kraju dzięki licznej agenturze (spotkałem się że stwierdzeniem, że praktycznie "miała ten kraj w posiadaniu") i ogłoszenie rozbiorów to było właściwie formalne ogłoszenie stanu faktycznego. Po drugie Rosja - czy to z anektowaną Polską, czy bez - i tak byłaby potężnym imperium. Mówiąc inaczej gdyby formalny rozbiór się nie udał, to na Kremlu zapewne nie byłoby histerii. Natomiast innej stolicy było to bardzo potrzebne, aby osiągnąć status lokalnego mocarstwa.
    Jack Strong'a oglądałem. A czy Ty oglądałeś uważnie i wyciągnąłeś wnioski? Bo ostatecznie ta sprawa skończyła się zwiększeniem zagrożenia dla Polski - zostało wycelowane w nas jeszcze więcej rakiet balistycznych z ładunkiem nuklearnym, i to z zachodu a nie ze wschodu.
  • @Wandeal założycielem TVN był nomination Urbana a Polsatu TW Zegarek.
    Niemcy ponadto od dawna miziają się z Ruskimi i jedyne co im przeszkadza w tym to amerykański kaganiec.
    I chwała Bogu.
  • edytowano maja 2021
    TecumSeh powiedział(a):

    @Wandeal (...)
    Niemcy ponadto od dawna miziają się z Ruskimi i jedyne co im przeszkadza w tym to amerykański kaganiec.
    I chwała Bogu.

    A USA wyczerpało zasoby w wojnach lądowych, teraz cały potencjał idzie na Pacyfik. Jeśli nawet chcą nam pomóc, to mogą nie być w stanie, tak jak w 1945.

    @Wandeal - banały? A może oczywistości, których wielu nie chciało widzieć zanim pojawił się Bartosiak. Rosja prowadziła kilka wojen na swoich granicach, oby nie przyszli do nas.
    Putin robi to, co każdy rozsądny człowiek na jego miejscu by robił, tak się prowadzi niezależną politykę.
    To chyba w temacie: Humor ostry, graniczny, czarny, niepoprawny..
    Ja wierzę w szczerość słów Stalina
    Dba chyba o radziecką krew
    (...)
    Stalin to ktoś na miarę wieku!
    Oto mąż stanu, oto wódz!
    -tjaa, znowu te banały...
    Politykę? Czołgami? Od***o Ci? Jemu wolno, a nam nie, Boże broń jakieś sojusze z USA. W BBC jak była rozmowa o otruciu Skripala i Polak coś powiedział o Rosji - jak morduje zbiegłych szpiegów, to rosyjski oficjel nazwał Polskę prostytutką USA.
    Rząd Władimira Putina konsekwentnie zaprzecza, aby miał cokolwiek wspólnego z zamachem, utrzymuje, iż zamach był prowokacją służb brytyjskich.

    https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-06-08/zatruci-nowiczokiem-julia-i-siergiej-skripalowie-opuscili-anglie-zmieniono-im-tozsamosc/
    Bartosiaka też sobie sobie daruj... zastanów się lepiej dlaczego ma tak łatwy dostęp do mediów (?).

    Nie, Bartosiaka nie daruję, dlaczego Ty masz ustalać reguły dyskusji? Bartosiak ma argumenty, więc go sobie darujmy, bo co? Karierę zrobił sam, na YouTube, bo nigdy żaden człowiek tak nie przemawiał.
    Rosjanie zarządzają postrzeganiem. To nie jest ludny kraj, ale do tej roboty zaprzęgli ok. pół miliona najzdolniejszych, dobrze im płacą. A kto uwierzy, tego nazwą pożytecznym, ***jedem.
    @Wandeal - specjalnie dla Ciebie:
    Takogo kak Putin. Такого, как Путин.

    Putin robi to, co każdy rozsądny człowiek na jego miejscu by robił, tak się prowadzi niezależną politykę.

    93: the Battle for Ukraine - first days of the war - [the story of the 93rd Brigade Kholodny Yar]
    https://youtu.be/1cMBPN3rjXU
    "Skripal to kanalia i zdrajca ojczyzny". Putin o byłym pułkowniku GRU
    https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-10-03/skripal-to-kanalia-i-zdrajca-ojczyzny-putin-o-bylym-pulkowniku-gru/?ref=article
    Putin dobiera retorykę do odbiorcy; inaczej zachowuje się u siebie, inaczej dla zachodnich mediów. Dla dezerterów ma coś specjalnego:
    Środek, którym chciano otruć Siergieja Skripala, był wyprodukowany w Szychanach koło Saratowa?
    https://polskatimes.pl/srodek-ktorym-chciano-otruc-siergieja-skripala-byl-wyprodukowany-w-szychanach-kolo-saratowa/ar/13070953
  • Wandeal powiedział(a):


    Odnośnie tego agresywnego rosyjskiego imperializmu dam wam jedną rzecz do przemyślenia. Mianowicie warto sobie uświadomić, że obecna sytuacja jest dość podobna do sytuacji przed rozbiorami Rzeczpospolitej. Po pierwsze Rosja praktycznie i tak miała kontrolę nad sytuacją w tym kraju dzięki licznej agenturze (spotkałem się że stwierdzeniem, że praktycznie "miała ten kraj w posiadaniu") i ogłoszenie rozbiorów to było właściwie formalne ogłoszenie stanu faktycznego.

    Owszem. A teraz pomyślmy co z tego wynika i co powinniśmy w związku z tym.
    Wandeal powiedział(a):


    Po drugie Rosja - czy to z anektowaną Polską, czy bez - i tak byłaby potężnym imperium. Mówiąc inaczej gdyby formalny rozbiór się nie udał, to na Kremlu zapewne nie byłoby histerii. Natomiast innej stolicy było to bardzo potrzebne, aby osiągnąć status lokalnego mocarstwa.

    No i?
    To niby umniejsza winę Rosji, albo fakt, ze jest naszym śmiertelnym wrogiem i bezpośrednim zagrożeniem?
    Wandeal powiedział(a):


    Jack Strong'a oglądałem. A czy Ty oglądałeś uważnie i wyciągnąłeś wnioski? Bo ostatecznie ta sprawa skończyła się zwiększeniem zagrożenia dla Polski - zostało wycelowane w nas jeszcze więcej rakiet balistycznych z ładunkiem nuklearnym, i to z zachodu a nie ze wschodu.

    Raczej odwrotnie - fakt że plany zostały poznane przez przeciwnika sprawił, że nie można ich było zrealizować.
    Raczej nie idziesz do ataku z planem, o którym wiesz, że dokładnie zna go Twój przeciwnik. Rosjanie, co by o nich nie mówić, idiotami nie są.
  • "Takogo kak Putin, sztoby nie pił".

    No, oczywiscie prawda, ale nie sądziłem że ją w takiej piosence podadzą aż tak wprost ;)
  • edytowano maja 2021
    To co, już mam nominację na ruskiego agenta? :D >:)
    Skąd wiedziałem, że tak będzie...?
  • edytowano maja 2021
    Wandeal powiedział(a):

    To co, już mam nominację na ruskiego agenta? :D >:)
    Skąd wiedziałem, że tak będzie...?

    Agenta? Nieee... Są inne epitety, i to oni je wymyślili, nie my, pisałem wyżej.
    TecumSeh powiedział(a):

    " sztoby nie pił".

    :mrgreen:
    Rogalikowa powiedział(a):

    Waleczni Szkoci rozwiązujący swoją armię :o

    Rozczarowanie.

    Niezupełnie, bo Anglicy powiedzieli że na następne referendum pozwolą im za 40 lat :mrgreen:
    Teraz po Brexicie armia UK bardzo się modernizuje i rozbudowuje, idą na to duże pieniądze, to chyba ta audycja:
    Jacek Bartosiak talks to James Rogers on the post-Brexit UK's grand strategy
    https://youtu.be/3SqBhiA95og
    @Wandeal - pewnie Angole idą na wojnę z wiatrakami, najpierw postawią, potem będą je bić :p .
    A na poważnie - covidiotyzm i walka z "emisją" CO2 to też uderzenie w Rosję, Musk powiedział że Arabia Saudyjska jest w stanie produkować ogromne ilości prądu z paneli. To właśnie oni zbijają cenę kiedy USA jest to na rękę. Szkocja ma 25% całego europejskiego wiatru. Są plany, ale poważne, żeby Polska poszła w wodór. To pomysł Konfederacji, który PiS mocno zmodyfikował i realizuje jako własny; zamiast na Śląsku to w Rzeszowskiem, jak rozumiem wodór z CH4 zamiast z węgla.
  • NC500 powiedział(a):

    Wandeal powiedział(a):

    To co, już mam nominację na ruskiego agenta? :D >:)
    Skąd wiedziałem, że tak będzie...?

    Agenta? Nieee... Są inne epitety, i to oni je wymyślili, nie my.
    Owszem.
    Ale ja bym nazwał inaczej - ofiarą agentury. To różnica.
    Fajną książkę czytałem - choć fabularna, dość dobrze oddaje o co chodzi.
    46 sekund - polecam. Mam co prawda i do tej książki swoje uwagi, ale dość drobne.

    Oni się nie pierniczą w jednostki, tylko projektują zarządzanie zbiorową percepcją.
    Jednakowoż finansując skrajnie lewackie bojówki terrorystyczne, jak i ultra tradycyjnych katolików - bo tu o pogłębianie podziałów chodzi.
  • edytowano maja 2021
    Co do FSSPX na Zachodzie to nie zawsze rozumieją rolę Jana Pawła II w przemalowaniu z powrotem globusa na biało, polski papież kojarzy im się z modernizmem.
    Druga dziwna rzecz to pewien polski ksiądz na kazaniu (FSSPX) porównał plażę pełną kobiet w bikini do rzeźni, pełnej mięsa na wierzchu.

    Sedewakantyści to chyba radykałowie, ale nie śledzę czego uczą, kiedyś ksiądz Trytek coś publicznie pierniczył o stosach.
    Grzegorz Braun jest za penalizacją aktów homoseksualnych.
    TecumSeh powiedział(a):

    (...)bo tu o pogłębianie podziałów chodzi.

    Ktoś mocno przeinwestował turbosłowian, ludzie nie są aż tak głupi.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik