Maszyna do szycia

Jak w temacie, jaką wybrać, a dokładnie jakie funkcje sa przydatne? Do użytku domowego, dla laika, ale też nie najprostszą. Z marek to chciałabym Brother. @Malgorzata, pomożesz? Szukam w starych wątkach forumowych, ale nie ma Twoich wpisów.

Komentarz

  • The user and all related content has been deleted.
    Podziękował(a) 1blaekie
  • Do pewnego stopnia mogę zaszaleć ;)
    Ktoś pisał o regulacji długości i szerokości sciegu, nawijaniu szpulki nie ręcznie, mnie bardziej chodzi o takie rzeczy.
    Pamiętam jak pisałaś o tej ilości sciegów.
  • The user and all related content has been deleted.
    Podziękował(a) 1blaekie
  • A jaki model podstawowy, ale solidny, bez wielu komplikacji, dla początkującej?
  • @Malgorzta mam nadzieję że w końcu do nas przyjedziesz kiedyś (oczywiście po szczepieniu żeby było bezpiecznie :) i zrobisz mi kurs szycia.
    Maszynę już mam ale stoji smutna i czeka...
    Podziękował(a) 1[Usunięty użytkownik]
  • The user and all related content has been deleted.
    Podziękował(a) 1AnnoDomini
  • The user and all related content has been deleted.
    Podziękował(a) 1blaekie
  • Dzięki
  • Dobra, szukam i mam dwie do wyboru, jedna ma dodatkowo stopkę teflonową, czy to jest istotne?
  • The user and all related content has been deleted.
  • znalazłam taką https://www.ceneo.pl/93439247#tab=spec, tutaj jest bez tej stopki, inna Brothera ma w sumie to samo wyposażenie, ale dodatkowo tę teflonową stopkę i mniej, bo 800 sciegów na min (nie wiem czy to aż tak ważne)
  • The user and all related content has been deleted.
    Podziękował(a) 1blaekie
  • Hmm... zielona byłam w temacie, corka chciala maszynę, forum radziło co do funkcji i kupiliśmy te https://m.ceneo.pl/42996918
    Zachwyca mnie ze ma podpowiedzi do wszystkiego: instrukcje obrazkowe do nawijania, nawlekania oraz schemat jaka szerokość sciegu/odstep pasuje do tego przez nas wybranego. Nie musze patrzeć do instrukcji mimo ze siadam z doskoku co kilka tyg i łatwo zapominam o co cho.
  • @wiesia wygląda ciekawie, a moc jest ok? Wczoraj znalazłam janome, ale 500zl tańsza i była mocniejsza, bo miała 71 watow. Mój domowy elektryk jest za tym żeby kupować mocniejszą....
  • Ja mam od Janone, złego słowa nie powiem o niej.
  • @blaekie ... piszą że jest mocna, ze to taki mercedes wśród maszyn amatorskich. Negatywy za plastik - spasowane, ja nie mam zastrzeżeń... nic nie odstaje.
    Q tym modelu jest tez plastikowy pokrowiec. Brzydko to może wygląda, ale skuteczne. Nakładasz szybciutko od góry i nosić można. Nie trzeba przekładać nic pod maszyną.
    Podziękował(a) 1blaekie

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik