gry dla 4-latka

W co gracie z 4-letnimi chłopcami ? Nasz b lubi: Super farmera, Obstgarten Haby, Dzieci z Carcassonne. Cos jeszcze bym mu kupiła bo już umieram z nudów tylko co?

Komentarz

  • Podziwiam za ten ambitny repertuar. My najwyżej w memo, no może czasem w domino.
    Starsze dzieci zachęcamy do Smart Games: trucky 3, smart car, castle... ale to sa 1osobowe, w ktore tez chętnie bawię się sama.
    Może to jest metoda... przy takim bystrym dziecku - kupic coś co się samemu lubi...?
  • Catan, Splendor - te dwa z supportem
    Potwory do szafy
    Szachy
    Superfarmer
    Podziękował(a) 1Wanda
  • Zwierzak na zwierzaku, Cukierki, Pędzącę żółwie
    Podziękował(a) 1Wanda
  • My oprócz Dzieci z Carcassonne lubimy Nogi Stonogi, Grzybobranie, Domino, Memo, Potwory do szafy.
    Może niedługo już spróbujemy Pociągi Pierwsza podróż;)
    Podziękował(a) 1Wanda
  • wiesia powiedział(a):

    Podziwiam za ten ambitny repertuar. My najwyżej w memo, no może czasem w domino.
    Starsze dzieci zachęcamy do Smart Games: trucky 3, smart car, castle... ale to sa 1osobowe, w ktore tez chętnie bawię się sama.
    Może to jest metoda... przy takim bystrym dziecku - kupic coś co się samemu lubi...?

    ja lubię Rummikuba i faktycznie- jest wersja junior. Dobry trop.
  • Moja 4-latka memory bardzo lubi
  • A i stare poczciwe Dobble. Są wersje dla młodszych z milszymi obrazkami.
    Podziękował(a) 1Katanna
  • Uno
    Ubongo
    Kiki riki
    5 secund
  • Hanq powiedział(a):

    Zwierzak na zwierzaku, Cukierki, Pędzącę żółwie

    Pędzące żółwie to super gra, ale mam wrażenie, że ani nasz 4latek ani nawet 6latka nie są w stanie jeszcze ogarnąć, że trzeba w niej przyjąć jakąś strategię, żeby zmylić przeciwnika.
  • U nas nie zawsze gry na śmiertelnie poważnie i wg reguł. Czasami zmieniamy zasady żeby młodsze też mogły grać lub młodszak gra z pomocą rodzica. U nas żółwie to kupa śmiechu przede wszystkim. Dzieci sie cieszą jak żółwie sie piętrzą lub jeden drugiego przeskakuje. Do tego jakiś śmieszny komentarz. Na granie na wygranie przyjdzie jeszcze czas. Gramy też w farmera. Pozmienialiśmy troche zasady, by gra była bardziej dynamiczna i nasza ówczesna czterolatka bardzo się zaangażowała.
    I z gier to jeszcze u mnie Pszczółki lubią. Ze smartów to Camelot jest świetny.
  • Dodam, że Cukierki z Beleduc. Bo są jeszcze jakies inne.
  • Hanq a jak pozmienialiscie tego farmera?my dajemy Joziowi pieska gratis zeby.nie tracil stada
  • edytowano kwietnia 2021
    przypomnialam sobie ze starszaki w tym wieku tlukly godzinami w to https://allegro.pl/oferta/janod-gra-karciana-rodziny-na-farmie-3-2756-9609019861
  • Na początek rozdajemy po parę żetonów. Wilk nie zabiera wszystkiego od razu. Tylko np. 2-3 zwierzątka. Sugerowaliśmy się instrukcją. Tam na końcu wskazówki są jak przyśpieszyc grę. Bo inaczej to nam się dłużyło, jak po godzinie gry wszyscy byli wyzerowani i gra nie szła. Nużące to było.
  • ja mam taki problem ze wiele gier mi sie przejadlo, np te żółwie pedzace do salaty. Potwory do szafy odrzucaja mnie graficznie. ogólnie mam alergię na zabawki :neutral:
  • I też szybciej stosowaliśmy możenie zwierząt.
  • Ja też czekam żebyśmy mogli jakieś gry dla starszy już grać. Ale na razie tylko jedna czytająca córka jest, średnia chce grać zawsze też, najmłodsza córka często rozwala zabawę. Dzieci lubiły też karalucha. Choć teraz już rzadko po niego sięgają lub ciągle bateria pada, bo biorą do zabawy bez mojej wiedzy i potem przy porzadkach pod szafą czy łóżkiem znajduje po tygodniu. Szkoda, że nie można dokupić samego robaka.
  • a co to ten karaluch?
  • La cucaracha ta zwykła, bo jest jeszcze loop

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik