Czyje dziecko uczy się na wiolonczeli?

edytowano 11 marca w Otwarta (Wszyscy)

Mam pytanie: czy istnieje gdzieś do posłuchania nagranie utworów zawartych w pierwszej części podręcznika Szkoła na wiolonczelę? Jako punkt odniesienia by się przydało.

Komentarz

  • A nie syn @Daga?
    albo pomyliłam instrument
  • kociara powiedział(a):

    A nie syn @Daga?
    albo pomyliłam instrument

    Ach, syn Dagi to już dawno zapomniał co jest w podręczniku do pierwszej klasy ;-)
  • U mnie dwoje: pierwsza i trzecia klasa ale tych podręczników nie znamy. Pierwszy raz je widzę.
  • Jeżeli chodzi o Międlara, to raczej profesjonalnie nic nie ma.
    Podziękował(a) 1Wanda
  • Podziękował(a) 1Basja
  • My gramy generalnie na kserowkach, ale mogę zapytać jutro naszej pani od wiolonczeli.
    Dam znać co odpowie i czy wie gdzie szukać.
  • My też szukamy utworów na YouTube, mamy ulubioną wiolonczelistke z Korei, która często gra nasze utwory :)
  • Basja powiedział(a):

    My też szukamy utworów na YouTube, mamy ulubioną wiolonczelistke z Korei, która często gra nasze utwory :)

    Zdradzisz nazwisko?
  • Podobno wątpliwe by były gdzieś utwory nagrane, bo to stara szkoła z lat ok. 60, oparta na metodach radzieckich. Raczej się z tego nie korzysta.
  • Odszukamy @Wanda w historii YouTube'a i podeślę.
    Podziękował(a) 1Wanda
  • A nie może nauczyciel zagrać i nagrać?
    Podziękował(a) 1EluniaSylwia
  • Bagata powiedział(a):

    A nie może nauczyciel zagrać i nagrać?

    Ten nauczyciel wyjątkowo niekontaktowy. Jak się domyślasz, już mu zdiagnozowałam to i owo ;-)

    Radzieckie metody, powiadacie? W PSM nr 2 w Wwie zawsze na topie.

    Wg mnie słabe są te utworki bo w ogóle nie wpadają w ucho.
  • edytowano 13 marca
    My ( bo i ja też dziecku grywałam akompaniament :) ) graliśmy sporo z Cofalika. To są proste utworki dla początkujących często na pustych strunach ewentualnie z 1 lub dwoma palcami a z towarzyszeniem fortepianu brzmią super. Jest też np zeszyt zoo o zwierzątkach. Każdy utwór ma tam akompaniament w ciekawej aranżacji harmonicznej i jest też sporo na youtubie filmików jak dzieci grają koncertowo te utworki. Teraz mamy nowego nauczyciela i głównie kserówki a pierwszaki nie miały w tym roku jeszcze żadnego popisu.
  • Znam Cofalika ze skrzypiec. Moja córka jest w 1 klasie cyklu młodzieżowego, ma 12 lat. Szkoda, że sama nie umiem grać!
  • @Wanda, przyszedł mi do głowy taki pomysł, że może być poprosić syna Dagi, żeby nagrał te utwory (jeśli dysponuje czasem) I może Mu zapłacić za te nagrania.
    Podziękował(a) 1Wanda

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik