Stowarzyszenie Dwie Kreski

Od jakiegoś czasu zaangażowałam się w pomoc w Stowarzyszeniu Dwie Kreski, które pomaga kobietom w ciąży w trudnej sytuacji.
Można się zaangażować w różnej formie - jako wolontariusz do konkretnej pomocy podopiecznej, ale tez jest sporo miejsca dla różnych zdolności, bo potrzeby czasem są różne.
Ja się odnalazłam w administracyjnej, technicznej części.
Może też ktoś z Was chciałby się zaangażować?

https://dwiekreski.pl/o-nas/
Podziękował(a) 2asiaO ryjek007
«1

Komentarz

  • Jak widzisz dla mnie miejsce to dzwon
    Podziękował(a) 1Basja
  • @Basja ja z ks.Tomkiem od Małych Stopek działam.
    Ale można połączyć siły.
    Podziękował(a) 1Basja
  • Ja z www.pro-life.pl , Polskim Stowarzyszeniem Obrońców Życia Człowieka, w tym nowym roku 25 lat stuknie Stowarzyszeniu, a grupa wokół sp. Inz. Zięby, który był pomysłodawcą i lokomotywą Stowarzyszenia, działa już koło 40 lat :).
    Teraz jest dla starszych dzieci (IV SP- LO) i młodzieży konkurs z dobrymi nagrodami, do 31.01 trzeba przesłać prace.
    R.
    Podziękował(a) 1Basja
  • Stowarzyszenie Dwie Kreski jest skoncentrowane głównie na udzieleniu konkretnej pomocy kobietom w ciąży - w sensie lekarza, położnej, zakupów, wsparcia psychologicznego, pomocy prawnej itd.
    Są jakby dwie kategorie wolontariuszy - jedni lokalni pomagają konkretnej kobiecie w ciąży w imieniu stowarzyszenia, a druga to specjaliści, którzy pomagają doraźnie wg konkretnej potrzeby.

    Wydaje mi się, że pro-life mam trochę inny zakres działania, ale równie ważny.
    Podziękował(a) 3Bridget Rien ryjek007
  • @Basja - znam Dwie Kreski, od początku chętnie patrzę, co i jak robią.
    A nasze Stowarzyszenie ma szeroki zakres działalności - bo to taki bardzo praktyczny pro-life. Np. od samego początku jest fundusz pomocy mamom w ciąży
    , w trudnych sytuacjach, teraz będzie nowy - dla samotnych, usamodzielniających się mam (we współpracy z DSM prowadzonych przez Siostry).
    Telefon zaufania dla mam w trudnych sytuacjach (w tym: niechcianej ciąży), fundusz dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym etc.
    Plus duża działka edukacyjna - webinary, publikacje (ostatnią - o poronieniu przygotowywała jedna z naszych forumek) - można zamawiać bezpłatnie, dla siebie, szkół, parafii.
    Jest też do pożyczenia ładna wystawa na standach - o rozwoju dziecka.
    Te wszystkie działania są właśnie w pozytywnym klimacie, taki jest zamysł działania. :)


    Podziękował(a) 2Basja Izka
  • Czy jest ktoś na forum ze Śremu lub okolic?
    Pilnie potrzebny jest wolontariusz do pomocy dla Podopiecznej.
  • Basja powiedział(a):

    Czy jest ktoś na forum ze Śremu lub okolic?
    Pilnie potrzebny jest wolontariusz do pomocy dla Podopiecznej.

    @kitek ?
    Podziękował(a) 1Basja
  • @Basja ja jestem ze śremu
    Podziękował(a) 2Basja Bea
  • Szukam wolontariusza dla Podopiecznej w ciąży w Gorze Kalwarii.
    Kto ma blisko? :)
  • Nie znam, ale może ktoś, coś...
    Podziękował(a) 1Basja
  • Basja powiedział(a):

    Szukam wolontariusza dla Podopiecznej w ciąży w Gorze Kalwarii.
    Kto ma blisko? :)

    Ja mam. Napisz na priv o co chodzi
    Podziękował(a) 1Basja
  • @Wanda poszedł priv.
  • Halo ELBLĄG!
    czy mamy kogoś z Elbląga lub okolic? Potrzebujemy wolontariusza dla naszej Podopiecznej :)
  • @Basja jak coś to jeżeli trzebaby jeszcze pomocy w Górze Kalwarii to ja dosłownie na miejscu jestem :)
  • Chyba nie, ale się dopytam :)
  • Elbląg już ma :)
  • I nieustannie zapraszam do dołączenia :)
    https://dwiekreski.pl/dolacz/
  • Dołączyłam- jestem z Lublina (prawie :smile: )
    Podziękował(a) 1GAga
  • @Fizula właśnie zobaczyłam <3
    Podziękował(a) 1Fizula
  • @Basja Ty jesteś koordynatorem tak?
    napisz coś wiecej co robisz, ile czasu to zajmuje , czy tylko zdalnie czy nie itp
    Podziękował(a) 3Basja Bea Fizula
  • @Aneczka08 odpowiem później!
    Podziękował(a) 1Aneczka08
  • Raba Wyżna, okolice Rabki Zdrój - szukamy wolontariuszy!

    Kamieniec koło Wrocławia też szukamy wolontariusza!
  • Wreszcie dotarłam by napisać o Stowarzyszeniu i co ja w nim porabiam :)
    Przepraszam, że tyle to trwało.
    @Aneczka08 jestem w administracji czyli "przerabiam" wszystkie zgłoszenia wolontariuszy do Stowarzyszenia i aktualizuję wszelkie zmiany dostępowe. Pracuję zdalnie, wtedy kiedy mam czas, głównie w excelu. Zajmuje mi to zazwyczaj średnio ok. 15 minut dziennie, czasem przy większej liczbie zgłoszeń zmian ok. godziny, ale nie muszę wszystkiego robić w jednym czasie. Zasada jest by dane były zmienione ok. 1-2 dni, bo to często po prostu chodzi o kontakty z wolontariuszy z podopiecznymi.
    Przy zmianie statusów widzę tez gdzie brakuje wolontariuszy lokalnych i stąd moje poszukiwania tutaj :)

    Generalnie pomóc można na kilka sposobów:
    - jako wolontariusz lokalny - to osoba, która ma bezpośredni, fizyczny kontakt z podopieczną, to trochę takie ręce stowarzyszenia do pomagania w realu. Skala zaangażowania tak naprawdę zależy od potrzeb podopiecznej (np. zrobić zakupu, zawieźć do lekarza, wysłuchać, porozmawiać, zorganizować wyprawkę itd.). Do każdej podopiecznej przydzielonych jest dwóch wolontariuszy a nad nimi jest koordynator.
    - jako koordynator - pracuje w zasadzie zdalnie, koordynuje i organizuje pomoc dla podopiecznej, jest kontaktem pomiędzy wolontariuszem a stowarzyszeniem to taki mózg całej pomocy dla konkretnej podopiecznej
    - jako pomoc okołoporodowa czyli tu są położne, ginekolodzy, doule, doradcy laktacyjni itd.
    - jako gr. prawna czyli pomoc prawna dla podopiecznych
    - jako specjaliści czyli psycholodzy, psychoterapeuci, - ksiądz, terapeuci, logopedzi, doradcy rodzinni, doradcy zawodowi, mediator, pracownik mops itd.

    I jest jeszcze możliwość pomocy jakby od kuchni czyli w administracji (czyli głównie excel), IT, marketingu (socjal media, reklama), fundraising (zbieranie funduszy, darczyńcy), HR (generalnie poszukiwania wolontariuszy), szkolenia.

    Po zapisaniu jest szkolenie podstawowe - by wiedzieć konkretnie czym się zajmujemy i jak pomagamy, gdzie można się odnaleźć. Później są też szkolenia, ale tu już w zależności od grupy czy pomocy w jaką się człowiek chce zaangażować.
    Wolonatriusz często po prostu jest w bazie i czeka na podopieczną.
    Raz w roku jest spotkanie ogólnopolskie (w tym roku wrzesień), reszta w zasadzie dzieje się online. Wolontariusz pracuje tylko "w terenie"

    ZAPRASZAMY :) https://dwiekreski.pl/dolacz/ Tu przy zapisie też jest dużo opisane co i jak :)


    Tu można poczytać historie zanimizowane o naszych Podopiecznych
    Podziękował(a) 3GAga Odrobinka OlaOdPawla
  • Ja tak tylko dodam, że fajnych ludzi można poznać w Dwóch Kreskach :smiley:

    Ja jestem liderem zespołu Katowice, więc dodam info o zespołach lokalnych.

    Zespoły lokalne to wolontariusze lokalni, którzy tworzą grupę zaangażowanych na miejscu. Poznajmy się, rozwieszamy ulotki, szukamy kanałów lokalnie ( dla marketingu, sponsorów itd). Moim zadaniem jest ludzi ze sobą poznać, organizować warsztaty/szkolenia na miejscu ( poza ofertą online), organizować różne spotkania. Po co? Bo łatwiej działać, gdy się znamy

    Poza tym pomagamy w takich rzeczach jak zbieranie wyprawki, gdy trzeba coś przewieźć, kogoś podrzucić itd.

    Większość osób jest w grupach ( jak @Basja w administracji, IT itd) i jednocześnie w zespołach. Jest tutaj ktoś z okolicy Katowic? No i opolskie. Tam trzeba kogoś z powerem, bo nie ma lidera jeszcze.
    Podziękował(a) 1Basja
  • ja gdybym mogła być tylko zdalnie to może, może ale przy naszym wędrownym trybie życia byłoby ciężko zobowiazać się, że gdzieś będe jeżdzić i zaąltwiać.
  • Aneczka08 powiedział(a):

    ja gdybym mogła być tylko zdalnie to może, może ale przy naszym wędrownym trybie życia byłoby ciężko zobowiazać się, że gdzieś będe jeżdzić i zaąltwiać.

    Większość pracy jest zdalna. Lokalnie obowiązkowo tylko jak masz podopieczną i to też nie przecież codziennie. Koordynatorki pracują tylko zdalnie, ale to najbardziej angażująca fucha. I trudna. Byłabyś idealną kandydatką.
    Podziękował(a) 1Basja
  • Ja się zastanawiam nad przyłączeniem. Pomyślałam że jak się uspokoi wokół nas czyli po 22.maja, po sprawie w sądzie i rozwiązaniu w sprawach Zosi to spróbuję. Mam przekonanie bardzo mocne że to dobra sprawa.
    Podziękował(a) 2Basja GAga
  • Halo, halo!
    Czy mamy tu kogoś z Kłodzka lub okolicy? Potrzebni są wolontariusze :)
    Podziękował(a) 1GAga
  • Może ktoś chciałby wziąć udział jutro, 1.07 o godz. 20.00, w szkoleniu wprowadzającym ABC Wolontariusza?

    Szkolenie to wiedza w pigułce o Dwóch Kreskach. Poznasz m.in.:
    wizję
    misję
    wartości
    dobre praktyki komunikacji
    grupy i zespoły, w które można się zaangażować


    W czasie rzeczywistym, byście mogli zadawać pytania, gdy coś będzie Was nurtowało, ciekawiło, będziecie mogli weryfikować i porównywać to, co już wiecie, czy Wam to pasuje i czy dobrze się rozumiemy.

    Google Meet: https://meet.google.com/yqa-gctc-ixt

    Podziękował(a) 2Bea GAga

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik