Stanisław Krajski plecie trzy po trzy

Afera wiatrakowa - wiatraki to wielka ściema



mój komentarz na YT:
9:55 Spłaciły ślad węglowy? A co to takiego? Czyżby zapisał się Pan do sekty CO2? 11:38 łopaty są nietoksyczne, to włókno szklane zatopione w żywicy, poza tym istnieją inne materiały, zapewne droższe. 13:38 ich wytworzenie jest bardziej kosztowne ale wydajność turbin na morzu jest znacznie większa, dopiero co usłyszeliśmy zarzut że wiatr nie wieje cały czas, w odróżnieniu od węgla i rosyjskiego gazu (których zasoby starczą na tysiąclecia?). Węgiel gaz i ropa to surowce chemiczne, nie energetyczne, tylko idiota pali meblami w kominku. 13:42 a wydobycie węgla ropy i gazu a potem palenie tego jest takie czyste? 13:53 dym i kominy takie ładne? 14:14 a może Putin daje swoim tubom pieniążki nad stołem a pożyteczni idioci powtarzają po nich za darmo. 14:30 no, teraz to Pan odleciał! Darmowa energia i przełamanie monopoli energetycznych doprowadzi do uzależnienia od...? 19:50 co ma Szatan do wiatraka, tyle co piernik. 20:56 a ignorancja zawiniona to też grzech, Panie doktorze?
Otagowano:

Komentarz

  • Nie słuchalem Krajskiego, odniosę się do komentarzy.

    13:42 a wydobycie węgla ropy i gazu a potem palenie tego jest takie czyste? 13:53 dym i kominy takie ładne?

    Nie chodzi o to, że czyste i ładne. Chodzi o to, że wiatraki, ich produkcja, budowa, utrzymanie - nie są wcale takie eko jak mówi propaganda. Są pewnie tak samo syfskie, ale biznesowo opłacają się Niemcom, łapówkarstwu i wciskaczom elektrosamochodów, o zasięgu 100km zimą z włączonym ogrzewaniem.

    14:14 a może Putin daje swoim tubom pieniążki nad stołem a pożyteczni idioci powtarzają po nich za darmo.

    Sorry, ale wciskanie wszędzie Putina tam gdzie nie ma innego argumentu to jest argument ad hitlerum...

    W necie znalazłem taką informację, nie wiem czy w 100% prawdziwa:

    "Wiatraki są nieopłacalne pod względem efektywności produkcji energii i kosztów jej produkcji (1MW/h prądu wyprodukowanego w elektrowni węglowej kosztuje190zł, a prąd z elektrowni wiatrowej 1MW/h – 680zł)" - i to jest clue.

    A poza tym przypowieść:

    Podziękował(a) 2Wandeal Rogalikowa
  • "Sorry, ale wciskanie wszędzie Putina tam gdzie nie ma innego argumentu"
    Dokładnie, NC500 sam odleciał - czepia się słówek, cytatów i chyba nie rozumie, o co tutaj chodzi. Krajski natomiast mówi, o co naprawdę chodzi - o klucz do kontroli...
  • Kontroli nad savoir vivrem...
    Krajski też nierzadko odlatuje...
  • edytowano grudnia 2023
    https://www.youtube.com/shorts/U37OmV2Fxdc?feature=share
    Witold Gadowski o odległości wiatraków od domów w Polce i w ojczyźnie wiatraków
  • Na wątek wszedłem o 3:33

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik