Suszarka bębnowa

Proszę o pomoc. Błagam. Coś mnie już trafia >:)
Dlaczego suszarka kurczy ubrania? W sumie mamy ją od chyba 3 lat (Hoover), działa niby ok, ale coraz częściej widzę, że ubrania mam zmniejszone, a przede wszystkim skrócone. Nie zmniejsza ubrań już wcześniej pranych, sprzed okresu suszarki, kupionych na vinted. Ale pokupowałam teraz trochę tanich ubrań w Sinsay, Reserved, Carry itp. i t-shirty, bluzki - wszystko o co najmniej 5 cm krótsze. Piorę już w 20 stopniach >:)
Suszarka nie ma nigdzie informacji o temperaturach, tylko tryby. Nawet jak wyjęłam ostatnio wilgotne, to też nowa bluzka już krótsza.
Biorę pod uwagę, że nowe ubrania będę musiała może "hartować" susząc na wieszarku i prasując, ale może coś po prostu u mnie nie działa?

Komentarz

  • Myślę, że ta suszarka tak ma.
    Też mieliśmy kiedyś hoower i ten sam problem.
    Teraz mamy inną i nic nie kurczy.
    Pomogłam? Wątpię...
  • Ola ja mam tą suszarkę Boscha nową.
    I tak jak miałam pranie z pralkosuszarki było to samo skurczone jakby przesuszone i o zgrozo dziurawe.
    A teraz jestem w szoku i wciąż nie mogę uwierzyć, że z tej suszarki jest miękkie, nie trzeba prasować ( szok) I w normalnym pachnącym stanie. To jest duża taka może to klucz
  • Mam electrolux od 6? lat i też mi kurczy ubrania. Nawet na trybie 'łatwe prasowanie', gdzie wsadzałam kilka dosłownie rzeczy i wychodziły mokre ale bez zagnieceń. Suszę teraz tylko pościel i ręczniki, w zimie kurtki. Ubrań z większą domieszką syntetyków nie kurczy, ale też takich unikam
  • Carry ma ciuchy które kurczasie juz w praniu, ale sinsay raczej mi się nie kurczył, h&m też nie choć niektóre promocyjne ciuchy kurczyły się i robiły szeroke
  • Mam kilka z carry. Nie zauważyłam kurczenia.
  • Zależy od materiału z jakiego ubranie jest wykonane. Nieraz widziałam na metce oznaczenie, że po praniu (nie tylko suszeniu) materiał może się skurczyć o ileś %. Ubrania, które cenię bardziej, suszę tradycyjnie. Ja mam wypaśną suszarkę z wieloma funkcjami, a i tak kurczą się niektóre hm, smyki, lidle, tańsze podkoszulki męża z sieciówek. No i tradycyjnie kolory czarny i granatowy wyblakają szybciej. Dotyczy to ubrań bawełnianych. A wiadomo, że bawełna, bawełnie nierówna. Dodatkowo większość ubrań made in china i podobnych jest nasączana rożnymi chemikaliami, żeby nie pleśniały w kontenerach. Skład farb też jest różny. Można na mokro rozciągnąć przed suszeniem rzeczy, ale kto ma siłę się w to bawić. Reasumując. Najlepiej pierwszych parę razy wyprać w niskiej temperaturze i suszyć tradycyjnie, żeby wypłukać większość chemikaliów, a potem próbować w suszarce.
    Podziękował(a) 1OlaOdPawla
  • Dokładnie. Rzeczy grube, ciepłe polary etc nie suszę, bo coraz cieńsza jest warstwa ocieplająca.
    Ładne rzeczy na których szczególnie mi zależy suszę ręcznie.
    Ale typowych koszulek bawełnianych mi nie kurczy.
  • U nas największy dramat kiedyś był, syn dostał kiedyś dresy adidasa , po pierwszym praniu je ubrał i wyglądał w nich jak w getrach , najpierw ryczał, że tak przytył a potem, że takie fajne spodnie a głupia suszarka mu zniszczła.
  • Nigella powiedział(a):

    Myślę, że ta suszarka tak ma.
    Też mieliśmy kiedyś hoower i ten sam problem.
    Teraz mamy inną i nic nie kurczy.
    Pomogłam? Wątpię...

    Wiesz, jakbym miała pewność, że ta inna by mi nie kurczyła, to tę bym oddała w dobre ręce i kupiła nową ;) My mieliśmy bardzo ograniczony wybór bo stoi na pralce 45 cm... :/
    Podziękował(a) 1Nigella
  • Niektórych firm ubrania tak się kurczą niestety. Najbardziej mi się kurczyły rzeczy z Pepco, rozmiar co najmniej.
  • Ja tak właśnie robię, nowych ubrań nie suszę kilka razy, potem już normalnie w suszarce bębnowej i raczej się nie zdarza, ze wychodzą mniejsze. Tak jakby potrzebowały tego zahartowania wcześniejszego. Suszarka bosch
    Podziękował(a) 2OlaOdPawla rosita_blanca
  • Krotsze koszulki, widac wiecej mego pieknego ciała, a ta narzeka… ech…
  • :D no właśnie @OlaOdPawla
    Podziękował(a) 1OlaOdPawla
  • Ale coraz bardziej widać też bębny przedszkolaków :P
  • Ale przyznaj, że akurat te pomniejsze u Ciebie pasują dla oka :)
  • Tak, wygląda, jakbym urosła :joy:
  • Kondensacyjna kondensuje ubrania, bębnowe uwydatniają bębny.
    Z wywiewnej nie ma co zbierać i tak to.
    Podziękował(a) 3JoannaS OlaOdPawla Rejczel
  • PedantUla z tv robiła badanie kurczliwości ubrań, wg niej różne ubrania różnie kurczą się ale od prania, jak wyschną widać, i to przy pierwszym praniu. Robiła testy na różnych firmach. Chyba suszarka coś dokurczyła jeszcze, ale ogólnie materiał powinien być dekatyzowany przed szyciem a tego nie robią, żeby mieć więcej za mniej.
    Podziękował(a) 3Agnieszka88 OlaOdPawla Shrekowa

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik