Zadanie z matematyki/ 1kl.technikum

Nie potrafię pomóc synowi z zadaniem. Czy jest tu ktoś, kto potrafi to rozwiązać?




Komentarz

  • Syn źle zapisał, strona lewa jest większa lub równa, a nie równa.
  • Zaraz Ci wkleję
    Podziękował(a) 1siostraKasik

  • Podziękował(a) 1siostraKasik
  • To syn robił, nie wiem czy rozczytasz B)
  • Super, dzięki:-)
    W sumie to powinnam to pisać w wątku wyżaleniowym. Synowi się wydaje, że będzie mógł jeszcze poprawić jedna kartkówkę, ale wcześniej matematyczka napisała, że wyczerpał wszystkie możliwości. To oznacza 1 i pewnie komis w sierpniu. Płakać się chce, już widzę ten kwas w wakacje....
  • Można jeszcze tak zapisać, ale to wsio rawno ;)

  • Myślisz że nauczycielom się tak chce w wakacje przychodzić na komisy? B)
    To dodatkowa papierologia i czas poświęcony
  • Czasem się chce. Wojtek w ubiegłym roku miał poprawkę. Jaki szczęśliwy że w tym roku nie!
  • Możesz napisać do nauczycielki.
    Zawsze to inaczej patrzą gdy widzą, że rodzic się interesuje dzieckiem.
    Ale z tego co wiem to do północy (jutro) muszą być wystawione wszystkie oceny
  • siostraKasik powiedział(a):

    Syn źle zapisał, strona lewa jest większa lub równa, a nie równa.

    Tak właśnie powiedział mój syn,.że źle zapisane.
    Podziękował(a) 1siostraKasik
  • Ale zgodnie z przypisem pod zadaniem to równanie ma być większe lub równe, nie równe.
    Podziękował(a) 1kudlaty01
  • No czyli wszędzie gdzie jest znak = zapisać większa lub równa
  • I na końcu można zapisać że lewa strona jest kwadratem liczby więc jest nieujemna
  • edytowano czerwca 2023
    Duduś powiedział(a):

    Ale zgodnie z przypisem pod zadaniem to równanie ma być większe lub równe, nie równe.

    Bo syn najpierw nie widział tego dopisku dlatego zrobił jak zrobił. Ale dodał że powinno być zapisane że większe lub równe.
    Teraz jak mu pokazałam to powiedział jak wyżej;)

    Edit.lit.
  • edytowano czerwca 2023
    @siostraKasik czy napisać Ci tak jak powinno być czy będzie wiedział o co chodzi?
  • Sam pisał, również do wychowawczyni.ta obiecała się za nim wstawić. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
    Podziękował(a) 1Honi
  • Honi powiedział(a):

    @siostraKasik czy napisać Ci tak jak powinno być czy będzie wiedział o co chodzi?

    Dziękuję, nie trzeba;-)
  • U nas oceny końcowe do 15.06, więc może jest jeszcze szansa. Do 07.06 były proponowane. Zawsze warto napisać do nauczyciela lub nawet wybrać się do szkoły.
    Powodzenia dla Syna. Mam nadzieję, że się uda.
    Podziękował(a) 2Honi siostraKasik
  • Najlepiej iść do szkoły i pogadać.
    Zastanowić się z nauczycielem, co zrobić, żeby w przyszłym roku było lepiej.
    No i spróbować uprosić, jak coś, jeszcze na parę klas przed sobą, żeby przyjedynkować. Statystyki maturalnych jeszcze nie zepsuje ;)

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik