Kotki syberyjskie

Czy macie jakieś doświadczenia? Mąż - alergik. Dzieci uparte. Kotek upatrzony....Damy radę?

Komentarz

  • Moja siostra alergik i mają kotka sfinksa. Teraz już nawet dwa mają.
    Ja się zastanawiam nad bezwłosa świnka morska dla mojego alergika, ale różne są opinie by tych bezwłosych ras kotów i świnek.
    Podziękował(a) 1Joachm
  • Ja mam, mniej uczula ale uczula
    Podziękował(a) 1Wirtema
  • Teoria,że jakaś rada mniej uczula to bzdura i kit
    Uczula białko konkretnego kota.
    Nie tylko sierść
    Nie ma ras mniej lub bardziej uczulajacych
    Uczula konkretny osobnik
    Podziękował(a) 2Wirtema Nowa
  • Zapytałam koleżanki, która ma od kilku lat i odpowiedziała tak:

    Mniej niż inne lub w ogóle, zależy po których rodzicach i z której hodowli. Czysty syberyjczyki nie uczula, bo nie produkuje białka b1, które uczula. Na początku oczywiście trochę drażnią kłaki, bo długie. Ale też zależy po których rodzicach bo najpierw na próbę mieliśmy innego kota z tej samej hodowli i ani ja ani Marcin nie mogliśmy go nawet pogłaskać. Tak swędziały nas ręce. Więc mamy po innych rodzicach z ciut krótszą sierścią i byliśmy też u takiego magika, co to nie wiem czy wierzyć czy nie, ale sprawdził sierść kotów trzech i nas i powiedział, że ten nie będzie uczulał. I faktycznie tak jest. Marcin w testach na kota na 100 tych jednostek miał 89 a kot był ok. Oczywiście jak wymiział i potarł twarz, to czuł ale nic poza tym.
    Podziękował(a) 1Wirtema
  • Uczula nie sierść, a białko że śliny jak się kotek wylizując myje.
    Przy alergiach nie ryzykowałabym, no może żółw, bo nawet rybki mogą uczulić, a raczej ich pokarm.
  • Ale jedno na pewno mogę powiedzieć, nasz kot ma super charakter, chodzi za nami jak pies, lubi być przy człowieku.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik