Gdzie kupić ikonę?


Czy ktoś zna miejsce, gdzie w klasztorze piszą i sprzedają ikony? Zależy mi na tradycyjnej technice i tradycyjnym sposobie przedstawiania postaci.

Komentarz

  • Tak ja znam! Polecam z całego serca Eleusa, cudowna artystka. Już kilka ikon wykonała dla mnie i znajomych na różne okazje. Zaraz wkleję link
    Podziękował(a) 1Duduś


  • Podziękował(a) 2Duduś gahana
  • @asia_ch pisze piękne ikony
    Podziękował(a) 2asia_ch Duduś
  • Dziękuję, ale zależy mi, by ikony pisała osoba duchowna. Stąd pytanie.
    Podziękował(a) 2Aneczka08 September
  • W tym Zakonie są siostry, które piszą ikony:
    https://www.pddm.pl/warszawa/
    Najlepiej chyba zadzwonić na numer ich sklepu-Centrum Apostolstwa Liturgicznego.
    Podziękował(a) 1Duduś
  • Karmelitanki bose w Suchej Hucie: https://karmelslowa.pl/category/tworczosc/ikony/

    Ale nie widział tych ikon na żywo - znam tylko siostry.
    Podziękował(a) 1Duduś
  • Prawosławne siostry w Zwierkach

    Podziękował(a) 1Duduś
  • Rien powiedział(a):

    Karmelitanki bose w Suchej Hucie: https://karmelslowa.pl/category/tworczosc/ikony/

    Ale nie widział tych ikon na żywo - znam tylko siostry.

    @Rien... Nasz Ks. Prałat emeryt jeździ tam co Sb odprawiać Mszę św.!
  • Dzisiaj przyszła zamawiana ikona autorstwa p. Onsowicza

    Podziękował(a) 3Agmar Madzikg Nodobra

  • Ja mam takie od Onsowicza: św. Franciszek i Krzyż z Asyżu
  • Moja siostra maluje piękne ikony i nie tylko.
  • Odrobinka powiedział(a):

    Moja siostra maluje piękne ikony i nie tylko.

    A dasz jakiś kontakt do siostry? Potrzebuje SW Franciszka
  • Polecam ikony mojej szwagierki. Pod tym adresem na Instagramie: Na Instagramie ma konto @tosztukatu https://www.instagram.com/invites/contact/?i=h0yyfvzwvr3w&utm_content=nc05ogl

    A tu przykładowo kilka prac( Pan Jezus jeszcze nie jest skończony, jeszcze się maluje :) ):






    Podziękował(a) 4gahana Ganna4 Madzikg MartaB
  • Piękne!
    Podziękował(a) 1Rejczel
  • Siostry Betlejemistki Grabowiec
  • Ja się bardzo wzruszyłam, jak już zamówiłam u sióstr. Malująca ikonę siostra napisała do mnie z prośbą o podanie imienia tego, dla kogo jest ikona. Żeby pisząc, mogła modlić się w jego intencji.

    Przyznaję, że po cichu liczyłam na omodloną ikonę i dlatego szukałam ikony pisanej w zakonie, ale nie spodziewałam się tak konkretnej obietnicy i nie śmiałam o nią pytać.

    Obecnie mnóstwo osób pisze ikony, wręcz jest na to moda, i wiele z ikon jest naprawdę piękna. Jednak ikona pisana przez modlącą się za murami klasztoru siostrę ma dla mnie szczególną wartość.

    Podziękował(a) 4Agnicha Ganna4 olgal Rusałka
  • Podobno taki jest sens i tajemnica ikon :)
    Je się pisze "na kolanach".
    Muszą być omodlone i powinny służyć do medytacji, kontemplacji.
    Tam wszystko ma ukryte znaczenie, każdy znak, kolor, cień, materiał.
    Dlatego one są "pisane" nie "malowane".
    To są specjalne "szkoły pisania ikon", nie wystarczą szkoły artystyczne.
    Nie powinny być zwykłymi, pięknie namalowanymi obrazami przez utalentowanych artystów, bo wtedy to tak na prawdę już nie są ikony w pełnym tego słowa znaczeniu.
    Podziękował(a) 1Duduś
  • Ja zaczęłam w ub tygodniu kolejny kurs i przyznam, że byłam niemile zdziwiona, że totalnie bez modlitwy. Młoda osoba, po raz pierwszy kurs prowadzi, czysto technicznie. :(
  • Może trzeba zapytać czy o czymś nie zapomniała @Ganna4
    Podziękował(a) 1Ganna4
  • edytowano kwietnia 2023
    olgal powiedział(a):

    Podobno taki jest sens i tajemnica ikon :)
    Je się pisze "na kolanach".
    Muszą być omodlone i powinny służyć do medytacji, kontemplacji.
    Tam wszystko ma ukryte znaczenie, każdy znak, kolor, cień, materiał.
    Dlatego one są "pisane" nie "malowane".
    To są specjalne "szkoły pisania ikon", nie wystarczą szkoły artystyczne.
    Nie powinny być zwykłymi, pięknie namalowanymi obrazami przez utalentowanych artystów, bo wtedy to tak na prawdę już nie są ikony w pełnym tego słowa znaczeniu.

    Tak wiem. Od zawsze szukam ikon klasztornych, łatwiej o nie tam, gdzie jest prawosławie.

    Choć teraz w Polsce ikon do wyboru multum, jeszcze trudniej jest moim zdaniem. Właśnie przez wszechobecne kursy. Sama wiele lat marzyłam o takim, ale teraz widzę, jak często wyglądają, i mi przeszło.

    Dodatkowo mam taką (może idealistyczną) wizję pisania ikony w ciszy klasztornej celi, w spokoju i skupieniu ciężko osiągalnym w domowym życiu.

    No i zawsze mam z tyłu głowy, że zakony żeńskie mają najbardziej pod górkę w dzisiejszym świecie i warto je finansowo wesprzeć :)
    Podziękował(a) 1olgal
  • Moja koleżanka była ostatnio w Żarnowcu u sióstr. Ten mój obecny kurs to jednak w moim przypadku pomyłka, wolę pojechać na parę dni z domu i niczego innego jak pisanie ikony nie mieć na głowie. Trzy ikony pisałam na warsztatach w Licheniu. Do Żarnowca mam dużo bliżej.
    Podziękował(a) 1Duduś
  • @Ganna4 , a Twój obecny kurs to gdzie?
  • W moim mieście.
    Podziękował(a) 1Bambidu
  • Ganna4 powiedział(a):

    Moja koleżanka była ostatnio w Żarnowcu u sióstr. Ten mój obecny kurs to jednak w moim przypadku pomyłka, wolę pojechać na parę dni z domu i niczego innego jak pisanie ikony nie mieć na głowie. Trzy ikony pisałam na warsztatach w Licheniu. Do Żarnowca mam dużo bliżej.

    U nas w parafii babka prowadzi kurs... Anka na pewno sie moi
  • edytowano kwietnia 2023
    Kacha powiedział(a):

    Odrobinka powiedział(a):

    Moja siostra maluje piękne ikony i nie tylko.

    A dasz jakiś kontakt do siostry? Potrzebuje SW Franciszka
    Magda Stróżek na fejsbuku https://www.facebook.com/magdalena.strozek.5
    Tam też samej obrazy co poniektóre

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik