Co warto zobaczyć będąc w mieście.. ....

Co warto zobaczyć z dziecmi w Warszawie? Centrum nauki Kopernik byliśmy. Muzeum kolejnictwa byliśmytam zimno.. Muzeum ewolucji w pałacu kultury byliśmy jest nie duze. Muzeum domków dla lalek.
Coś polecicie? Dla mniejszycg dzieci, od 3 lat

Komentarz

  • Centrum pieniądza NBP
  • Oczywiście Muzeum Powstania Warszawskiego. Musowo.
  • Klockownia, nie byłam, a zawsze chciałam z moimi dziećmi podjechać.
  • Rejczel powiedział(a):

    Oczywiście Muzeum Powstania Warszawskiego. Musowo.</blockquotd

    Dla trzylatla to nie wiem czy coś skorzysta. Centrum pieniądza bardzo fajne.

    Jeszcze muzeum łowiectwa i jeździectwa w łazienkach dużo wypchanych zwierząt

    Podziękował(a) 1blaekie
  • Niewidzialna wystawa, ale nie wiem czy nie będą się bać.
  • EluniaSylwia powiedział(a):

    Niewidzialna wystawa, ale nie wiem czy nie będą się bać.

    maluchy mogą bo kompletna ciemnośc
  • Są też dwa muzea iluzji, ale nie byłam, więc nie wiem jak tam jest.
    Z muz powstania warszawskiego to nie wiem czy nie za wcześnie. Trzylatek to tak niekoniecznie.
    Podziękował(a) 1Aneczka08
  • jak wieczorem to na ten podświetlany ogród do Wolanowa można, i w Powsienie tez był ale trzeba by sprawdzić na sstronie Ogrodu botanicznego w Powsinie.

    ładnie podświetlana jest też fonatnna (obecnie nieczynna bo zimna) na Podzamczu
  • Byłam w Krakowie na niewidzialnej wystawie z 7 latką, bardzo się jej podobał i nie bała się ciemności. Trzymałam ją za rękę cały czas.
    Podziękował(a) 1Aneczka08
  • Polin - u króla Maciusia, Teatr Małego Widza, Koncerty w filharmonii dla małych dzieci, teraz jest bardzo fajny festiwal filmów dla dzieci Kino Dzieci na Muranowie (ciekawe są te bajki i filmy, dość niszowe).
  • Sala zabaw Sensorysie, teatr Guliwer na Różanej, muzeum etnograficzne, muzeum geologiczne
  • Ja bym nie poszła na niewidzialną wystawę z maluchami. Dorosła już byłam, a dostałam takiego ataku paniki w środku, że ledwo udało mi się opanować i dotrwać do końca.
  • Mnie się jeszcze za dzieciaka bardzo podobało w muzeum wojska polskiego.

    W Łazienkach są organizowane cyklicznie bardzo ciekawe warsztaty dla dzieci.
  • Muzeum Pragi Warszawskiej też ma ciekawe wystawy czasowe dla najmłodszych.
  • Muzeum wojska polskiego przenosi się do Cytadeli. Może być nieczynne.
    Podziękował(a) 1mamlu
  • Lata świetlne temu byłam z 6i 8 latkami w muzeum techniki w pałacu kultury ( chyba). Poziom entuzjazmu niesłychany.
  • Ganna4 powiedział(a):

    Lata świetlne temu byłam z 6i 8 latkami w muzeum techniki w pałacu kultury ( chyba). Poziom entuzjazmu niesłychany.

    O tak. Genialne było.


    Muz Wojska chyba jest czynne, że strony nie wynika by było zamkniete
  • Trzyletnie dziecko to wiadomo, że w większości muzeów czy wystaw chwilkę wytrzyma a potem będzie dawało volty, takie prawa tego wieku.
  • @Aneczka08 , było? Czyli,że już go nie ma?
  • Ganna4 powiedział(a):

    @Aneczka08 , było? Czyli,że już go nie ma?

    Jest. Jakiś czas było zamknięte ale widzę że już otwarte
    Podziękował(a) 1Ganna4
  • @mamlu wierzę. Ja nie bardzo chciałam z córką iść, ale ona chciała, więc przetestowałam z nią siedzenie w ciemności, by zobaczyła jak będzie. Wystawa faktycznie może być trudna, bo normalnie ja sama nigdy nie byłam w takiej ciemności. Absolutna ciemność i cisza, nie było nic. Wtedy zrozumiałam, dlaczego nie ma dla niewidomego określenia "tam", jest tylko "tu". Ale córce się podobało, sama zadawała sporo pytań przewodnikowi (facet, który jako nastolatek stracił wzrok).
    Podziękował(a) 1mamlu
  • edytowano lutego 2023
    Moje dzieci zachwyciło muzeum narodowe, zwłaszcza sztuka starożytna i średniowieczna. Jest tam też strefa dla dzieci, można pokolorować, pobrykać.
    Miło jest w muzeum Chopina - byliśmy w wakacje, dzieci dostały karty z zadaniami i drobne nagrody. Są tam multimedialne gry dla dzieci.
    W muzeum karykatury jest teraz świetna wystawa poświęcona koziołkowi matołkowi, nawet dwulatek będzie się tam dobrze bawił.
    Nie wiem czy jeszcze są pająki w pałacu kultury ale chyba to stała wystawa. O pełnych godzinach można wziąć ptasznika na ręce.
    W Wilanowie są teraz bardzo ciekawe warsztaty. Byłam dziś z córką na warsztatach tanecznych i świetnie się bawiłyśmy. Codziennie coś się dzieje w ferie. W niedzielę idziemy robić biżuterię.
    Polecam też muzeum etnograficzne - jest strefa zabaw dla maluchów ale wystawy też powinny zainteresować dzieciaki.
    Podziękował(a) 1AgaMaria
  • @Rejczel nie wiem, jak w innych miastach, ale w Warszawie powstaje coraz więcej specjalnych wystaw/stref dla najmłodszych i nawet takie maluchy mają zajęcie. Na tych wystawach jest dużo klocków, rzeczy do dotknięcia, posłuchania, wspinania się, rysowania. Fajne to jest, że nawet z takim małym można się wyrwać i zobaczyć coś interesującego.
    Np. w Muzeum Pragi Warszawskiej była wystawa z ogromnym pudłem z klockami ptasiego mleczka, gdzie dzieci mogły skakać, a obok wisiała historia Wedla, można było zbudować kamienicę z ogromnych klocków itp. Byliśmy z maluchami i nie chciały wracać do domu. :)

    @ZielonaKawa ogólnie to niesamowite doświadczenie. Bardzo chciałam tam pójść i nigdy nie spodziewałam się, że tak zareaguję, ale to było silniejsze ode mnie. Dlatego bym uważała z maluchami, ale oczywiście może im się bardzo podobać.
    Podziękował(a) 1ZielonaKawa
  • @ZielonaKawa takiej 100% ciemności doświadczyłam jak byłam w 8 kl na wycieczce w jaskini Raj. Goś celowo nam wyłączył światło, wszysyc czekali aż wzrok się przyzwyczai a tu nic. Bardzo dziwne i przerażające uczucie to było.
    Podziękował(a) 1ZielonaKawa

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik