prezent dla chłopca

Szukam pomysłu na prezent dla 5 letniego chłopca.

Komentarz

  • Napisz co lubi, czym się interesuje, to ułatwia sprawę i może jaki budżet.
  • Lubi lego, budownanie różnych konstrukcji, zabawy po krzakach czyli budowanie baz itp., książki..

    Myślałam o jakimś nożyku do strugania, bo czasem lubi dłubać, ale nie wiem jaki.
    I o lornetce, by podglądał ptaki.
  • W miejscu, gdzie dużo pada: wysokie kalosze i coś do wyławiania farfocli z kałuż :D

    Piłka do kopania.

    Tor do samochodzików.

    Tor do puszczania kulek.

    Autko na pilota.

    Jeśli lubi prace ręczne, to są takie plastikowe płaskie formy z wyciętymi wzorami do odrysowywania na papierze różnych kształtów, mogą być zwierzęta lub samochody, samoloty itp.

    Podziękował(a) 1Basja
  • U nas hitem w tym wieku były tego typu klocki

    Są opcje ze zwirzątkami, płotkami, pojazdami.
    Podziękował(a) 1Basja
  • @Nigella, to chyba Ty jeszcze na orgu linkowałaś coś z podobnych klocków wafli tylko jeszcze z zębatkami, karuzelami, huśtawkami, silniczkami... Fajne to było... tylko chyba bardziej dla dziewczynek...
  • Nie pamiętam.
    U nas te klocki to był hit w przedszkolu praktycznie od maluchów. Potem kupilismy Młodemu. Bawił sie nimi kilka lat. Teraz juz wyrosł(10lat), ale klocki pełnią rolę "dyżurnych", kiedy gościmy mlodsze dzieci.
  • Ja kiedyś tam linkowałam też takie coś, fajne jest:




    https://youtube.com/watch?v=9QsizffR8SQ
  • @Nigella takie coś to było:

  • Widzę, że różne są, takie bardziej "chłopięce" też, np.:

  • Latarka czołówka jak nie ma.
    Hit nad hity od 4-8 lat.
    Podziękował(a) 2Basja pustynny wiatr
  • edytowano kwietnia 2021
    Lornetka dobra rzecz,
    lupa,
    zestaw do oglądania owadów z bliska,
    Kilka hot wheels i jakiś prosty tor (resoraki)
    Jeśli nie jesteś przeciwnika broni:
    Łuk,
    Kusza,
    Pistolet na kulki,
    Miecz, zbroja, hełm
    Strój rycerski
    Samochód, koparka, wywrotka zdalnie sterowane
    Zwierzętka, figurki: jaszczurki, węże (u nas hit nad hity)
    Narzędzia ogrodowe, własne, mały zestaw, ale profesjonalny
    Klocki magnetyczne

    To tak na szybko, bez zbędnego zastanawiania się

    O tak @Elunia dobrze radzi, ogólnie latarka, to jest super prezent.
    I scyzoryk też :)
    Podziękował(a) 2Basja pustynny wiatr
  • dzięki!
    Zamówiłam scyzoryk, czołówkę i lornetkę :)

  • Scyzoryk to chyba dla jakiegoś bardzo spokojnego chłopca i takiego już w miarę ucywilizowanego w wieku 5 lat?

    @Monika fajne pomysły, dzięki!
    Podziękował(a) 1Kika
  • Nasz pięciolatek jest jak Emil ze Smalandii - na scyzoryk aż świeca mu się oczy! Kilka razy wziął bez pytania od starszego brata wypasiony scyzoryk i poszedł na wędry "do bazy". Potem mi się przyznał, że w kieszeni nosił scyzoryk i ucinał gałęzie na budowę dachu. Jakby nie daj Boże skaleczył się...na szczęście nic się nie stało. Jeszcze ma czas na scyzoryk.
  • pustynny wiatr powiedział(a):

    Scyzoryk to chyba dla jakiegoś bardzo spokojnego chłopca i takiego już w miarę ucywilizowanego w wieku 5 lat?

    @Monika fajne pomysły, dzięki!

    Duża grupa docelowa u mnie ;)
    Podziękował(a) 1pustynny wiatr
  • @Basja chłopczyk oszaleje z radości.
  • @pustynny wiatr to mój syn, nie wiem czy spokojny, zależy. Ma swój świat ;)
    Ja już od małego z dziećmi pracuję nad tym by umiały się bezpiecznie obchodzić z rożnymi narzędziami. Jak na razie się sprawdza i widzę u nich większą ostrożność niż u kolegów. Wprawdzie nie puszczam ich w siekierka po podwórku ;)

    @EluniaSylwia mam nadzieję :)
    Podziękował(a) 1pustynny wiatr
  • Wykrywacz metalu ostatnio był hitem na placu zabaw.
  • @Basja ja też generalnie daję dzieciom oswajać się z różnymi narzędziami, generalnie powyżej 2 r.ż. zaczynają kroić pod nadzorem warzywa w ramach pomagania w gotowaniu. 4-latek już umie świetnie kroić (ostrym nożem) paprykę, oliwki, itp. Ale moi synowie bywają kompletnie postrzeleni i mają nagłe pomysły totalnie z choinki, plus często zaczynają się niespodziewanie kotłować, tworząc kulę przetaczających się ciał... jak sobie ich wyobraziłam, że każdy ma swój scyzoryk używany kiedy i jak chcą, to mi się słabo zrobiło. Ale dopuszczam myśl, że bywają chłopcy nieco mniej narwani (u mnie zwłaszcza jeden przoduje w tej kategorii), albo że jest jeden chłopiec w rodzinie i nie ma się z kim kotłować itp. ;) Jak to zwykle bywa, każda rodzina ma inną sytuację :) Całkowicie rozumiem, że to może być bezpieczny prezent dla bardzo wielu chłopców!
    Podziękował(a) 1Kika
  • @pustynny wiatr to się nie zrozumiałyśmy, w każdym razie ja :)
    Jasne, że nie będzie kiedy i jak chce, aż takiego zaufania do niego nie mam. Mam ograniczone, zwłaszcza jak się leją z Antkiem. U nas dokładnie to co u Was :)
    Bardziej miałam na myśli z tym scyzorykiem w konkretnym celu rzeźbienia w korze, i na razie pod moim okiem.
    Podziękował(a) 1pustynny wiatr
  • @Basja aaa OK! Nie nie, to raczej ja nie kumam dzisiaj połowy, kiepska noc za mną :) A wiesz, że to super pomysł – dzięki za inspirację z tą korą. tak pod nadzorem to może i moi by mogli? Pytanie, jak zniosą taki prezent, co to pod pieczą rodzicielską ciągle – u mnie jeden egzemplarz okropnie niezależny i charakterny. Ale opcja do rozważenia, faktycznie fajny pomysł i dzięki za wyjaśnienie, bo ja dzisiaj naprawdę mało kumata jestem <3
    Podziękował(a) 1Basja
  • Poza korą, z ktorej robi sie super lodeczki, moi strugaja oczywiście patyki, żeby mieć strzały do kuszy i luku.
    Podziękował(a) 2Basja pustynny wiatr

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik