W polityce

Zmarł Kamil Durczok.
Oczywiście znaczna część będzie go pamiętać jako propagandzistę jedynej słusznej PO, a potem jego aferę.

Jednak dla mnie jest chyba najbardziej jaskrawym przykładem doktryny PO, albo jesteś z nami, albo Cię nie ma.
Po dniu w którym włączył się w nim jednak prawdziwy dziennikarz i zadał szereg mocnych i niespodziewanych dla Kopacz pytań (dotyczyły jego regionu i zamykania kopalń), błyskawicznie wyciągnięto z szafy wszystko co na niego było.
Żaden inny rządowy dziennikarz nie spróbował już więcej takiej wolty, ostrzeżenie podziałało.

«134567

Komentarz

• Niezależnie od polityki, alkoholizm jest chorobą śmiertelną i zabija tak samo jak i rak.

+++
  • EluniaSylwia powiedział(a):

Niezależnie od polityki, alkoholizm jest chorobą śmiertelną i zabija tak samo jak i rak.

+++

Miał ten problem?

Piszą, że krwotok.
  • Niestety. Sam powiedział, że choroba alkoholowa to potwór.
    Zrujnowane zdrowie to następstwo.
    Bardzo inteligentny człowiek, jego "upier....ny stół Rurku" wszedł do naszego slangu podczas nagrań.
    Może inni alkoholicy się opamiętają, mam taką nadzieję.
    Podziękował(a) 4Juka Nigella pawelk Rusałka
  • pawelk powiedział(a):

EluniaSylwia powiedział(a):

Niezależnie od polityki, alkoholizm jest chorobą śmiertelną i zabija tak samo jak i rak.

+++

Miał ten problem?

Piszą, że krwotok.
    No ba.
  • Roman Kluska powiedział że K.D był jedynym dziennikarzem który go przeprosił gdy go uniewinniono.
  • Jezu Ufam Tobie+++ Pokój jego duszy.
  • AnnoDomini powiedział(a):

Roman Kluska powiedział że K.D był jedynym dziennikarzem który go przeprosił gdy go uniewinniono.

Dokładnie.
    Durczoka nie da się obronić - miał tyle afer i skandali, że bardziej przystało na gangstera niż dziennikarza. Kto widział jego konto na twitterze - no rzyg, trudny do uwierzenia po prostu.

Ale mimo to ta historia Kluski (film był linkowany tu na forum w temacie o świadectwach) pokazuje że gdzieś tliło się w tym człowieku człowieczeństwo.

Mam nadzieję że Pan Bóg będzie miał nad nim zmiłowanie.
    Podziękował(a) 3AnnoDomini kudlaty01 Nigella
  • Jak poinformowała jego rodzina, msza święta żałobna odbędzie się w piątek o godz. 9 rano w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej.

Jakby ktoś był zainteresowany
  • Na Solcu?
  • W Katowicach chyba
    Podziękował(a) 1gabriela
  • Zaczynam oglądać wiadomości TVP :) to jest tak pozytywny program, że hej.
    18 minut o sylwestrze w Zakopanem.
    90% emerytów będzie mieć większe emerytury bo zajebisty nowy ład
    Kupiliśmy drony. Ale nie nowoczesne. Super nowoczesne.
    Budujemy pierdyliard kilometrów nowych dróg.

A nie jak gdzie indziej wypadki, katastrofy i polityka.
  • A nie było obowiązkowego reportażu, jak trzaskowski niszczy Warszawę?
  • Fur Deutschland
  • Piniendzy nie ma i nie będzie
  • "Zbigniew Ziobro nie stanął na wysokości zadania. Nowy raport daje wiele do myślenia – Wprost" https://www.wprost.pl/polityka/10584748/zbigniew-ziobro-nie-stanal-na-wysokosci-zadania-nowy-raport-daje-wiele-do-myslenia.html

Suweren przemówił
  • No po tym co sądy odwalają nie ma się co dziwić, że ludzie im przestają ufać.
  • pawelk powiedział(a):

No po tym co sądy odwalają nie ma się co dziwić, że ludzie im przestają ufać.

Zważ ze ufali wcześniej a teraz po "reformie" przestają. Ktoś tu popsuł.
  • No tak, reforma jeszcze bardziej pokazała jak są zaangażowani politycznie. Tuleje itp.

A reforma sądów nie ruszyła.
    Ani jeden sędzia sądzący zwykłych obywateli nie poleciał.

Dalej są bezkarni.
    Odkrywasz, że sędzia w twojej sprawie był w układzie z drugą stroną.
    Powiedz co możesz zrobić i jaka jest szansa, że zostanie ukarany?

Niestety nic się nie zmieniło, jedyna grupa społeczna w której nie ma nieuczciwych ludzi :) zero skazań czy kar.

Podziękował(a) 1Agmar
  • pawelk powiedział(a):

No tak, reforma jeszcze bardziej pokazała jak są zaangażowani politycznie. Tuleje itp.

A reforma sądów nie ruszyła.
    Ani jeden sędzia sądzący zwykłych obywateli nie poleciał.

Dalej są bezkarni.
    Odkrywasz, że sędzia w twojej sprawie był w układzie z drugą stroną.
    Powiedz co możesz zrobić i jaka jest szansa, że zostanie ukarany?

Niestety nic się nie zmieniło, jedyna grupa społeczna w której nie ma nieuczciwych ludzi :) zero skazań czy kar.

To ta Izba Dyscyplinarna po to żeby politycznych przeciwników wykańczać a nie robić porządek? Nie ruszyła reforma. Chodziło tylko o obsadzenie swoimi. Sześć lat ciężkiej pracy nad tym. Ręce same składają się do oklaskow.
  • @Izka niestety mam wrażenie, że w klimacie konfliktu więcej widać. Zacząłem czytać książkę pt. Upadła praworządność, jak ją podnieść? I punktem wyjścia jest mało pochlebna diagnoza sytuacji sprzed 2015 roku. Autorzy piszą też krytycznie o zmianach w prowadzanych przez ZZ. Nie doszedłem jeszcze do rekomendacji. Natomiast gdy jakiś czas temu słuchałem na ten temat Michała Królikowskiego, który niewątpliwie ma dużą wiedzę, to jego wizja zmian też nie brzmiała przekonująco.
    Do tego wreszcie dochodzi moja wiedza ze studiow na WPiA na przełomie wiekow oraz spotkania z sądami w ostatnich kilku latach i kompletnie nie wiem jak radzić, ale dobrze nie jest.
  • Izka czy wg ciebie jest dobrze, jeżeli nie ma żadnej możliwości walczenia z korupcja wśród sędziów?
    Trójwładza polega na wzajemnej kontroli, a nie na całkowitej niezależności.
    Sędziowie mają bicz na polityków, na sędziów nie ma żadnego.
    Podziękował(a) 2Barbasia Rogalikowa
  • pawelk powiedział(a):

Izka czy wg ciebie jest dobrze, jeżeli nie ma żadnej możliwości walczenia z korupcja wśród sędziów?
    Trójwładza polega na wzajemnej kontroli, a nie na całkowitej niezależności.
    Sędziowie mają bicz na polityków, na sędziów nie ma żadnego.

Nie jest dobrze ale ta reforma nie rozwiązała tego problemu.
    Podziękował(a) 1Ewa
  • Kto nie oglądał, to bardzo polecam:
    Nie będzie optymistycznie. Ale za to mądrze.
    Podziękował(a) 3Agmar Ewa ola_g
  • Sędziowie generalnie stali się wytrychem do niszczenia demokracji.
    Tak na szczeblu krajowym jak i co gorzej na międzynarodowym.
    Jacyś nieznani panowie wywodzący się nie wiadomo skąd, mający nadanie z właściwej partii, mogą teraz więcej niż prezydenci, parlamenty itp.
    Mogą zamykać elektrownie, unieważniać zapisy ustaw, na nawet konstytucji i cały czas coraz bardziej rozciągają swoją władzę.
    Przy czym właściwie pozostają anonimowi, niewybieralni i poza jakąkolwiek kontrolą.
    W połączeniu z wybieranymi przez właściwą partię komisarzami stają się coraz bardziej scementowaną władzą.
    To jest przerażające.

Tak jak to było za bolszewizmu, tylko gorzej, bo z pozorami zachowania demokracji.
  • Katarzyna powiedział(a):

Kto nie oglądał, to bardzo polecam: (...)
    Nie będzie optymistycznie. Ale za to mądrze.

Oglądałem, niestety Pan Roman potwierdza, że w tym kraju już nie da się normalnie prowadzić interesów. Spełnia się przepowiednia, że niemal wszystkie kraje będą socjalistyczne...
    Stopniowe rozłożenie zmian w czasie sprawiło, że duża część ludzi (większość?) nie zauważyła, że kapitalizm zamienił się w nowy totalitaryzm.
    Podziękował(a) 3Bea Ewa Rogalikowa
  • @Wandeal - czytałeś "Koniec pieniądza papierowego"?
    Tak, proces jest ogólnoświatowy i nie do odwrócenia. Jedyną drogą jest wielki krach. I trzeba mieć nadzieję, że nastąpi. Bez tego bezpowrotnie możemy utracić nawet tę namiastkę wolności, którą teraz mamy.

BTW, mam ten komfort, że prowadzę działalność w obszarze medycyny. Tu łatwiej niż w produkcji, czy innych usługach.
  • Zawsze gdy zanika pieniądz pojawia się kruszec. Tak było, jest i będzie.
  • Katarzyna powiedział(a):

@Wandeal - czytałeś "Koniec pieniądza papierowego"?
    Tak, proces jest ogólnoświatowy i nie do odwrócenia. Jedyną drogą jest wielki krach. I trzeba mieć nadzieję, że nastąpi

Nie czytałem akurat tego, ale wiele innych publikacji na ten temat, i mam wyrobione zdanie. Jak to się mówi, policzone są dni walut fiducjarnych i po nich będzie CBDC, a równolegle w szarej strefie... sami się domyślcie.
    A krach oczywiście będzie - bez tego przecież nie uda się reset - od dawna o tym mówią, żadna tajemnica. Bardzo ładnie, w skrócie omawia to pani Kasia (notabene niesamowite że kobieta o tym mówi), polecam:

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik