A co w Kościele?...

Żeby o tych sprawach nie pisać w politycznym....
«13456711

Komentarz

• edytowano kwiecień 2021
    https://noizz.pl/opinie/wbrew-watykanowi-niemieccy-biskupi-staja-po-stronie-osob-lgbt/ebds8nw

Niemiecki Kościół katolicki dołącza do austrackiego, sprzeciwiając się oświadczeniu, w którym zakazano błogosławienia par jednopłciowych.
  • edytowano kwiecień 2021
    I jeszcze taka wzruszająca wiadomość:

https://www.o2.pl/informacje/ksiadz-wyznal-milosc-kobiecie-podczas-mszy-zaskakujaca-reakcja-biskupa-6629383023929920a

Jeśli chodzi o kapłana to nie on pierwszy, nie w tym rzecz, choć oczywiście mógł nie robić rozgłosu i zgorszenia.
    Natomiast powaliła mnie reakcja biskupa :cry:
  • Polly powiedział(a):

No to Niemcy przechodzą na protestantyzm.
    (...)

Tylko, czy w związku z tym, ktoś ich wykluczył z KK?
    Podziękował(a) 4Aneczka08 Shrekowa Wanda Wela
  • W Niemczech na mszę do katedry w półmilionowym mieście zapisałam się pół godz.przed nabożeństwem. Mogło wejść 38 osób i są 4 msze w niedzielę. Połowa to byli turyści.
  • To z pobliskiego kościoła "kościół otwarty - zapraszamy"
  • mader powiedział(a):

I jeszcze taka wzruszająca wiadomość:

https://www.o2.pl/informacje/ksiadz-wyznal-milosc-kobiecie-podczas-mszy-zaskakujaca-reakcja-biskupa-6629383023929920a

Jeśli chodzi o kapłana to nie on pierwszy, nie w tym rzecz, choć oczywiście mógł nie robić rozgłosu i zgorszenia.
    Natomiast powaliła mnie reakcja biskupa :cry:

Ze się tak wyrażę dobitnie ta kobitka to się z kimś chyba na rozumy pozamieniała...byle zauroczenie i obietnice składane przed Bogiem nie mają znaczenia....więc za kilka lat może się pojawić inna miłostka
  • The user and all related content has been deleted.
    Podziękował(a) 2Basja Rogalikowa
  • No cóż, głupota nie wybiera
  • Polly powiedział(a):

Katarzyna powiedział(a):

Polly powiedział(a):

No to Niemcy przechodzą na protestantyzm.
    (...)

Tylko, czy w związku z tym, ktoś ich wykluczył z KK?
    Nie jestem pewna czy chcę, by ktoś ich wykluczył. Nie znam się na prawie kanonicznym, jednak przed sama ekskomuniką jest chyba jakaś forma upomnienia? Wolałabym zaczynać od tego.
    Co nie zmienia faktu, że tendencje są zgubne. A działania prowadzone konsekwentnie.
    @Polly ekskomunikę zaciąga się automatycznie głosząc w sprzeczności z nauczaniem Boga i Kościoła.
    Pytanie było o co innego jak rozumiem.
    Dlaczego Stolica Apostolska milczy?
    Podziękował(a) 1Zuzapola
  • niemieckie pieniądze (i amerykanskie) są nieszczęściem KK...
    Podziękował(a) 1Shrekowa
  • Śmiała teza biorąc pod uwagę że Ojciec Rydzyk zarabiał w Niemczech
  • Malgorzata powiedział(a):

W kościele to pasterze odganiają owce z zagrody.

A to zależy w którym.
    Mam szczęście mieć taki niedaleko, którego proboszczem jestem mocno podbudowany:)
    Wanda powiedział(a):

niemieckie pieniądze (i amerykanskie) są nieszczęściem KK...

Sądzę że to jednak nie pieniądze.
  • Izka powiedział(a):

Śmiała teza biorąc pod uwagę że Ojciec Rydzyk zarabiał w Niemczech

no i? Moja teza dotyczy Kościoła Powszechnego. Juz o Soborze Watykańskim II mówi się, ze Ren wpadł wtedy do Tybru zeby podkreślić wpływ niemieckich biskupów na jego obrady. Ponadproporcjonalny wpływ. Np Niemcy mieli przynajmniej 1 reprezentanta w kazdej z 20 komisji soborowych a przecież niemieckim katolikom daleko bylo nawet wowczas do 5% ogolu katolikow na świecie. To trwa do dziś.
    Podziękował(a) 2Basja Shrekowa
  • Polly powiedział(a):

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Natomiast Pismo Święte na tyle wyraźnie piętnuje grzech homoseksualizmu, że stanowisko niemieckiego episkopatu jest nie do obrony.
    Do tego dochodzi jeszcze kwestia rozkładu sił w Kościele. Książka, o której wyżej pisałam, daje jasny obraz, że Niemcy są w mniejszości, na szczęście. Choć zakusy mają nie bylejakie.

Pismo Święte można odpowiednio przerobić (jak w Skandynawii), niewygodne fragmenty usunąć i problem z głowy.
    Podziękował(a) 1Shrekowa
  • No. Protestanci wpadli na to setki lat temu.
  • Watykan zajmuje się dekarbonizacją, to i schizma niemiecka sobie niezauważona pełza (a raczej już dumnie kroczy)
    Podziękował(a) 3Emilia Paulina Shrekowa
  • Odnawiam wątek
    Działania papieża Franciszka kapelan karmelitanek nazywa aktami „terroryzmu”, a niedawną wizytację traktuje jako wyraz kontynuacji takiej polityki Watykanu. Wobec sióstr stosowane są drastyczne i nieuczciwe metody takie jak odsyłanie ich do innych domów zakonnych pod pozorem pomocy, a następnie uniemożliwianie dalszego życia zgodnie z oryginalnym charyzmatem i odcinanie od dostępu do tradycyjnych sakramentów. Z 45 sióstr ze wspólnoty klarysek w Alabamie po wizytacjach papieskich pozostało jedynie 13.
    https://dorzeczy.pl/religia/207277/dewastacja-zakonow-franciszkanin-potwierdza-obawy-abp-vigano.html
    No i mam mieszane uczucia i staram się sobie tłumaczyć że może tam się dzieje coś złego że Watykan reaguje, ale jeśli nie?
  • Jeśli nie, to po prostu spełniają się proroctwa.
    Podziękował(a) 2Rogalikowa Shrekowa
  • edytowano październik 2021
    TecumSeh powiedział(a):

Jeśli nie, to po prostu spełniają się proroctwa.

Kurde ale zawsze odbierałam że prześladowania będą raczej z wewnątrz, poza tym jeśli z zewnątrz to co z regułą posłuszeństwa w takim przypadku?
  • Agmar powiedział(a):

TecumSeh powiedział(a):

Kurde ale zawsze odbierałam że prześladowania będą raczej z wewnątrz, poza tym jeśli z zewnątrz to co z regułą posłuszeństwa w takim przypadku?
    No to właśnie są z wewnątrz. Zgodnie z proroctwami. Z zewnątrz były zawsze.

Z regułą posłuszeństwa to, co zwykle - jeśli przełożony nie namawia do grzechu, trzeba słuchać.
    Podziękował(a) 2Rogalikowa Shrekowa
  • edytowano październik 2021
    Agmar powiedział(a):

No i mam mieszane uczucia i staram się sobie tłumaczyć że może tam się dzieje coś złego że Watykan reaguje, ale jeśli nie?

A ja już się nie staram tłumaczyć, mam rozum i jeśli wszystkie zmysły mówią mi że widzę przed sobą konia to widzę konia, choćby mi usilnie wpierano że to owca, tylko tak nietypowo rży.
  • TecumSeh powiedział(a):

Agmar powiedział(a):

TecumSeh powiedział(a):

No to właśnie są z wewnątrz. Zgodnie z proroctwami. Z zewnątrz były zawsze.

Z regułą posłuszeństwa to, co zwykle - jeśli przełożony nie namawia do grzechu, trzeba słuchać.
    A jeśli przełożony zabrania dobra? Np wizytator papieski zabronił jakimś benedyktynom modlić się w nocy. A mają to w regule. Wspomina o tym bp Schneider w jednej ze swoich książek.

Albo mojemu znajomemu księdzu misjonarzowi hiszpański przełożony domu zakonnego zabronił spowiadać ludzi. Bo spowiedź jest nie po linii teologii marksistowskiej, to było w Hondurasie
    Podziękował(a) 2Kana NC500
  • Zabraniali mu również odprawiac mszę w pn, kosciol łańcuchem zamykali. Odprawiał potajemnie w domu sióstr,które pracowały w tej parafii, zresztą siostry miały w regule codzienną mszę.
  • Polly powiedział(a):

Się mi zdarzyło wczoraj chyba po dwóch miesiącach napisać coś na orgu, to i tu powtórzę. Bardziej mnie niepokoją akcje w stylu pozwolenie na ślub Kurskiego w Łagiewnikach.

Ucisk ze strony przełożonych był w Kościele od zawsze. W taki sposób Pan Bóg wychowywał sobie świętych, o ile potrafili zamilknąć, podporządkować się i czekać na Jego łaskę.

Ewentualnie mieli depresję, byli gwałceni przez współbraci w celach zakonnych albo popełniali samobója i z tej okazji nie szli do Nieba.

Feudalna propaganda podporządkowania się nie działa. Pan Bóg czasem owszem z tego gwna coś dobrego wyciągnął, ale to nie jest dobra droga.
    Podziękował(a) 2agnieszkamama Rogalikowa
  • To może dzieci będziemy bić codziennie rózgą, bo tyle dobrego u wielu w historii to przyniosło?
  • A ja znowu tu powtórzę
    "szanuj księdza swego, bo możesz nie mieć żadnego"
    W zakonach z jakiegoś powodu są przełożeni, między innymi czasami muszą ułożyć się z władzunią.
    Jedni zabraniają nabożeństw w poniedziałki żeby nie drażnić marksitowskiej władzy, a inni pozwalają Kurskiemu na ślub po rozwodzie i to w Łagiewnikach.
    Polityka to szambo.
  • I to i to jest naganne, czy tylko Kurski jednak, a czego innego nie można nawet myślą tknąć. Na ten ślub ile jeszcze lat będzie nagonka, gdzie wtedy szanuj księdza swego.

Zostaw komentarz

PogrubionyKursywaPrzekreślenieLista numerowanaLista nieuporządkowana
Emoji
Attach file
Attach image
Wyrównaj do lewejWyśrodkujWyrównaj do prawejPrzełącz widok HTMLPrzełącz pełna stronaPrzełącz światła
Upuść obraz/plik